Ú s t í n/L. - V dnešním odvetném utkání dokázal zvítězit tým Litoměřic, který zvádl být v koncovce lepší a zaslouženě si odváží dnešní výhru v utkání. Zápas nedohrál na domácí straně Václav Krliš, který má nejspíš problém s pravým ramenem. Ústecký celek čeká další přípravné utkání 22. 8. 2019 od 17:00 na domácím ledě proti HC Benátky nad Jizerou.
út 20. 8. 2019, ZS Ústí n/L
HC Stadion Litoměřice
1:4 0:2, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 37. Roubík (Severa) – 3. Vitouch (Arnošt), 7. Houdek (Dvořák), 42. Jánský (Kropáček, Kadlec), 46. Kropáček (Jindra). Rozhodčí: Novák, Volf – Biedermann, Zítka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Brož, Veber, Zukal, Zdvořáček (C), Hes, Mareš, Zich, Müller – Severa, Roubík, Vildumetz, Bláha O., Wojnar, Maršoun, Krliš, Merta, Kordule, Kalaj, Bláha M., Filip

HC Stadion Litoměřice: Král (42. Sklíba) – Procházka, Marcel, Váchal, Strejček, Kukla – Houdek, Dvořák, Korkiakoski, Kangas, Kadlec (C), Štohanzl, Jánský, Grim, Hajšman, Kropáček, Jindra, Arnošt, Vitouch

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, avšak na obou stranách byla vidět počáteční nejistota. Ta však z hostů rychle opadla, jelikož již ve třetí minutě se dokázal prosadit David Vitouch, který nahodil kotouč před ústeckou branku a překonal nic nevidícího Stahla. Dále se Slovanu naskytla šance na vyrovnání, ale Severa nedokázal úspěšně zakončit svůj únik. Toto zaváhání hosté rychle využili, jelikož zanedlouho se přízemní střelou prosadil Dominik Houdka, a zvýšil tak vedení hostů. Domácí poté hosty tlačili a vytvořili si také několik nadějných příležitostí, ale brankář Král odolával, a tak první třetina skončila v poměru 0:2.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté, kteří domácí tým tlačili. Z toho také vyústilo vyloučení domácího Vebera. Po skončení oslabení ujížděl sám na Krále Veber, ale neúspěšně. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a na obou stranách byly k vidění náznaky šancí, ale žádný z nich neměl větší šanci k úspěchu. Zápas se začal také postupně vyostřovat a rozhodčí tak rozdali několik trestů. Poté se dokázal dostat do samostatného úniku Jaroslav Roubík, který se svým backhendem nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky. Těsně před koncem druhé třetiny mohlo Ústí srovnat stav utkání, když ujížděli domácí 2 na 1, ale Král si s touto situací dokázal poradit.

Úvod třetího dějství patřil Litoměřicím, které Slovan nepustily prakticky do ničeho a již po minutě hry dokázaly navýšit svůj náskok, když se kotouč odrazil k Peteru Jánskému, který neměl problém dopravit puk do odkryté klece. Slovan poté mohl bleskově odpovědět, ale Václav Krliš nezvládl samostatný únik a poté se navíc zranil při následném nárazu o mantinel. Nedáš dostaneš, tímto heslem se řídil litoměřický Vojtěch Kropáček, který na ústecké šance odpověděl po svém a krásnou střelou z mezikruží navýšil náskok hostů. Hra se poté vyrovnala, ale žádný z týmů už nedokázal vstřelit branku, a tak utkání skončilo v poměru 1:4.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): „V první třetině jsme po dvou obdržených brankách naprosto ztratili sebevědomí, prohrávali jsme osobní souboje jak do obrany tak i do útoku a tak soupeř naprosto zaslouženě vedl. Ve druhé třetině se náš výkon zvedl, ale naše koncovka byla v tomto utkání žalostná. Mimo první třetiny to by bylo celkem vyrovnané utkání, ve kterém na rozdíl od nás soupeř dokázal potrestat naše chyby a zaslouženě zvítězi.l“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „První třetinu jsme hráli přesně to, s čím jsme sem přijeli, druhá třetina poté byla z naší strany strašná „holomajzna“. Na začátku třetí třetiny jsme se uklidnili dvěma rychlýma brankami, ale určitě druhá a třetí třetina to nebylo to, čím bychom se chtěli prezentovat. Bylo to dneska hodně živelný, máme dvanáct kluků, kterým je dvacet a méně, bojují o sestavu. Bylo tam pár tvrdších zákroků a já jen doufám, že Markus Korkiakoski, který zápas nedohrál, bude v pořádku. Brankáře jsme v závěru střídali plánovaně, Šimon Sklíba je náš odchovanec, připravuje se s námi od loňska, v tréninku pracuje dobře a sem rád, že vytáhl v závěru pár důležitých zákroků.“