Ú s t í n/L. - Poslední severočeské derby sezony mezi Slovanem a Stadionem se odehrálo na ústeckém ledě v rámci 47. kola. Stejně jako předchozí tři duely, tak i ten poslední zvládli lépe kališníci. Slovan sice vyhrál před tisícovkou fanoušků první třetinu, ale zbytek utkání patřil nedalekému soupeři. Dvakrát se do sítě svého mateřského klubu trefil Jan Kloz. Další utkání čeká Slovan 19.1.2019 ve Frýdku - Místku.
st 16. 1. 2019, ZS Ústí nad Labem
HC Stadion Litoměřice
2:5 2:1, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Krliš, 19. Melka (J. Veselý, Roubík) – 2. Šik (J. Dvořák, Jebavý), 22. M. Kadlec (T. Kvapil), 24. J. Kloz (Helt, Dluhoš), 36. Jícha (Helt, Pavlas), 58. J. Kloz (Pavlas, M. Kadlec). Rozhodčí: Grech, Luczków – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1007. Střely na branku: 32:34. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Pavlát – Buchtela, Hes, Weinhold, Blaha, M. Zdvořáček, Mert, Zukal – J. Veselý, Roubík (C), Melka (A) – Chlouba, Šťovíček, D. Merta (A) – T. Jandus, Schwamberger, Krliš – Tůma, Davídek, Chrpa.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Pavlas (C), Strejček, T. Kvapil, A. Rulík, Jebavý (A), Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, Korkiakoski – Helt, Jícha, Eret – J. Dvořák, M. Havelka, Šik – Jirásek, Sklenář.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří dokázali brzy svůj počáteční tlak využít, když prudkou střelou otevřel skóre Otakar Šik. Stadion dále kontroloval tempo hry, ale Slovan se dokázal prosadit z první větší šance, když chybnou rozehrávku zachytil Václav Krliš, který se sám před brankářem nemýlil. Slovan se dokázal prosadit do konce třetiny ještě jednou, když se k odraženému puku dostal před brankou Antonín Melka a poslal tak Slovan do vedení.

Úvod druhé třetiny opět lépe vyšel hostům, kteří dokázali velmi brzy vyrovnat zásluhou Martina Kadlece, který po samostatném úniku milimetrovou střelou překonal Pavláta. Za dvě minuty se hosté dostali do vedení šikovnou tečí Jana Kloze. Slovan poté dostal Litoměřice pod tlak, ale nebylo to nic platné, protože hosté dokázali přidat před koncem třetiny ještě jednu branku, když Josef Jícha zakončil po úniku po pravé straně do horního růžku.

Třetí třetina příliš hokejové krásy nepřinesla, ale i přesto bylo vidět několik nadějných šancí na obou stranách. Avšak oba brankáři předváděli velmi dobré zákroky a tak jsme se branky dočkali až čtyři minuty před koncem, když přečíslení dva na jednoho zakončil zkušeně Jan Kloz, který tak upravil na konečných 2:5.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání se nám vůbec nepovedlo. Výkon byl hodně špatný. Bylo to derby, připravovali jsme se. Takovéhle zápasy se hrají jinak. Minimálně je potřeba do toho dát větší bojovnost, nasazení a obětavost pro tým. Hráli jsme špatně a druhá třetina rozhodla.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím, že do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme gól na 1:0. Potom jsme ale začali hrát trošku lehkovážně, jako kdybychom si mysleli, že se soupeř porazí sám. To se nám vymstilo. Díky bohu, že jsme se ve druhé třetině vrátili k rychlému hokeji, zápas otočili na svojí stranu a pohlídali si to. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli.