Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Slovanu utekl úvod utkání, tři body vezou na Hanou Zubři
04.02.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovanu utekl úvod utkání, tři body vezou na Hanou Zubři

Ú s t í n/L. - K dohrávce 39. kola přicestovali do Ústí nad Labem Zubři z Přerova. Slovan inkasoval v prvních dvou minutách dvě branky a poté marně dotahoval ztracený začátek utkání. Dvě branky do sítě svého bývalého klubu vsítil, již přerovský Milan Davídek. Za domácí se trefil dvakrát do černého Martin Šťovíček. Další utkání čeká Slovan po reprezentační pauze, opět na domácím ledě, ve středu 13.2.2019 proti Českým Budějovicím.

ZS Ústí nad Labem
39. kolo
pondělí 4. 2. 2019, 18:00 h
3:5
(0:2, 2:2, 1:1)
 

Branky a nahrávky: 24. Ma. Svoboda (Štochl, Blaha), 37. Šťovíček (Chlouba, Krliš), 60. Šťovíček (Ouřada, Chlouba) – 1. Navrátil (Pšurný), 2. Malina (Moučka, Hejcman), 28. Davídek (T. Sýkora, M. Novotný), 38. Sikora (T. Sýkora, Navrátil), 46. Davídek (Malina, Sýkora). Rozhodčí: Luczków, Souček – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:1. Diváci: 683. Střely na branku: 24:38. Zblokované střely: 10:16. Vhazování: 25:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.

Ústí nad Labem: Pavlát – Mert, M. Zdvořáček (A), Hes, D. Zeman, Blaha (C), Zukal, Štochl – Schwamberger, Roubík (A), Grim – Krliš, Šťovíček, Chlouba – T. Jandus, Tůma, Planý – Ma. Svoboda, Chlán, Ouřada.

Přerov: Klimeš – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Weinhold, Malina – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Davídek, Sikora, T. Sýkora (C) – M. Kratochvíl, Hejcman, Goiš – Tomi, Moučka, Gago.

Komentář

Hosté vstoupili do utkání ve velkém stylu, když už po necelé minutě hry otevřel skóre zápasu Jakub Navrátil po povedené individuální akci. Přerovu to však nestačilo a po další minutě přidal další branku Lubomír Malina, který využil první přesilovku hostů, když prostřelil Pavláta od modré. Slovan zaspal celý úvod utkání a tak byla první třetina převážně v režii hostů. Slovan několikrát musel zachraňovat Pavlát v brance, který vychytal několik nebezpečných šancí hostů, především pak Jaroslava Moučku, který mohl minimálně dvakrát zvýšit vedení Zubrů.

Domácímu celku se podařilo hned z úvodu druhé třetiny snížit stav utkání, když Matyáš Svoboda využil přesilovku domácích pohotovou kličkou před přerovských brankářem a následně zakončil do odkryté branky. Hra se poté více vyrovnala, ale jednobrankový rozdíl netrval dlouho, protože ex-ústecký Milan Davídek dokázal krásnou tečí přihrávky od Sýkory překonat Pavláta. Slovan se však hnal za snížením, což se mu také povedlo, když krásnou kombinační akci zakončil Martin Šťovíček. Avšak jednobrankový rozdíl netrval dlouho, jelikož hned vzápětí Přerov opět navýšil svůj náskok, když Sýkora vybídl Marka Sikoru k teči, která se mu náramně povedla a vrátila hostům klid.

Již od začátku třetího dějství se Slovan snažil něco udělat s nepříznivým stavem utkání. Avšak byli to opět hosté, kteří se dokázali prosadit, když se do samostatného úniku dostal Milan Davídek a zkušeně proměnil. Slovan nadále tlačil, ale stále se mu nedařilo nalézt recept na Klimeše, který kryl všechny pokusy domácích. Poslední branku utkání nakonec dokázal Slovan vstřelit půl minuty před koncem, když přesilovku pět na tři dokázal využít Martin Šťovíček, který tak upravil na konečných 3:5.

 Ohlasy trenérů

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes jsme měl špatný začátek zápasu. Sice jsme měli mladé mužstvo, devět juniorů, ale to není omluva pro úvod zápasu. Po minutě a půl jsme prohrávali 0:2. Přerov byl aktivnější a měl tlak, myslím, že patnáct minut jsem neměli ani střelu na branku. Dvakrát se nám podařilo snížit, bohužel ale Přerov velmi rychle odskočil do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině jsme chtěli s utkáním něco udělat, ale Přerov odskočil na 5:2. Pak už jsme neměli sílu se zápasem něco udělat. Přerov má kvalitní mužstvo, získali pět výher v řadě.

Vladimír Kočara (HC Zubr Přerov): Jsme spokojení s výhrou, hra byla z naší strany poněkud polovičatá. Domácí Slovan hrozil prakticky jen z přesilových her. Ve hře pět na pět jsme byli jasně lepší. Mrzí mě, že jsme soupeři tolik přesilovek nabídli.
Vzájemné zápasy v sezóně 2018/2019
29.9.18 | Ústí nad Labem - Přerov | 2:3
17.11.18 | Přerov - Ústí nad Labem | 0:1
20.1.19 | Přerov - Ústí nad Labem | 4:1
4.2.19 | Ústí nad Labem - Přerov | 3:5
Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv