Ú s t í n/L. - Slovan v sobotním slavnostním utkání nestačil na svého soupeře z Poruby, který dokázal vyhrát na našem ledě 5:3. Další domácí zápas čeká ústecký celek 2. 11. 2018 od 17 hodin proti HC Benátky nad Jizerou. Přijďte podpořit žlutomodrý celek v cestě pro bodový úspěch.
so 27. 10. 2018, ZS Ústí nad Labem
HC RT TORAX Poruba 2011
3:5 0:0, 2:1, 1:4

Branky a nahrávky: 36. Severa (Vrdlovec, M. Jandus), 38. L. Volf (Weinhold), 46. Severa (Vrdlovec, Melka) – 37. Kanko, 43. Kanko (T. Jáchym, Jankovský), 54. J. Káňa (Slavík), 57. Slavík (Ovčačík, Illéš), 58. T. Jáchym (Kanko, Jankovský). Rozhodčí: Zubzanda, Greh - Janíček, Votrubec. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 856. Střely na branku: 50:29. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 43:32. Průběh utkání: 1:0,1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Hes, M. Jandus, Jeřábek, Weinhold, Zukal, M. Zdvořáček – Melka, Vrdlovec, T. Jandus – L. Volf, Severa, Chrpa – P. Kousal, Tůma, Kropáček – Planý, Jícha, Jánský.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Vymazal, Illéš, J. Káňa – Zdeněk, Ollender, Jankovský – T. Jáchym, Kanko, Fojtík – Toman, Rubner, Dufek.

Do první třetiny vstoupily oba celky velmi klidně a tomu také odpovídala hra. Ani na jedné straně nebyla vidět nebezpečnější šance a první přesilovka přišla až čtyři minuty před koncem třetiny, když byl Jankovský vyloučen na dvě minuty za podrážení. Avšak ani při přesilovce si domácí nedokázali vytvořit tlak a tak první třetina skončila bez branek.

Druhá část probíhala ve velmi podobném tempu jako první, avšak byla vidět první vážnější šance domácích, když hosté chybovali v obraném pásmu, ale Chrpa následně neuspěl. Avšak v závěru třetiny začala hra mít tempo a toho využili první domácí, když Jiří Severa prostřelil z mezikruží hostujícího brankáře a dostal tak Slovan do vedení. Ale radost Slovanu netrvala dlouho, protože hosté dokázali bleskově vyrovnat, když Petr Kanko od pravého kruhu nahodil puk na branku a ten skončil až za zády Dlouhého. Ale s tím se domácí nechtěli smířit a po necelé minutě jim vrátil vedení Lukáš Volf, který zpoza branky trefil hostujícího brankáře, od kterého se kotouč odrazil do branky a tak druhá třetina skončila 2:1.

Krátce po začátku třetí třetiny se dostali hosté do brejku tři na dva a ten dokázali zkušeně proměnit, když Petr Kanko uklidil kotouč až do odkryté branky. Ale Ústí dokázalo velmi rychle odpovědět, když se Vrdlovec uvolnil krásnou kličkou a naservíroval puk Jiřímu Severovi, který neměl problém trefit odkrytou klec. Avšak Poruba dokázala znovu vyrovnat, když se Jan Káňa protlačil brankovištěm jako tank a dostal puk až za Dlouhého. Obrat byl dokonán několik minut poté, když od modré krásně trefil pravý horní růžek Marek Slavík. Poté už působil Slovan poněkud odevzdaně a to se potvrdilo několik okamžiků poté, když po totálním kolapsu domácí obrany našel zpoza branky Kanko nehlídaného Tomáše Jáchyma a ten se nemýlil. Domácí se na finální tlak již nezmohli a tak utkání končí 3:5.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí): Utkání se mi nehodnotí snadno. V týdnu jsem pracovali na zlepšení obrany a hry ve středním pásmu. V zápase jsme třikrát vedli a věřili jsme, že utkání zvládneme. Položili nás individuální chyby v závěru zápasu.

Aleš Flašar (HC Poruba): Po dlouhé cestě jsme chtěli v první třetině neinkasovat, což se nám podařilo. Za vyrovnaného stavu jsme byli bývali brali i bod. V závěru zápasu jsme sestavu stáhli na tři formace, což se vyplatilo. Každé body jsou pro nás důležité. Minulý zápas s Havířovem jste ztratili v závěru, nyní máme tři body, jsem spokojený.