Ú s t í n/L. - V rámci 32. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu se Ústí střetlo s Karlovými Vary. Slovan se dostal do vedení 3:0. V poslední třetině Severočeši polevili a nechali soupeře dvakrát skórovat. Lvíčata vybojovala výhru 3:2.
ne 2. 3. 2014
HC Energie Karlovy Vary
3:2 2:0, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 5. Štochl (Leitner, Vico), 9. Domský (Dörner, Brňák), 24. Leitner (Vico) – 51. Hrůša (Pajk, Prošek), 59. Prošek (Partyřík). Rozhodčí: Plachý - Majerčín. Místecký. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 20:50. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š. – Štochl, Vandas, Havlík D., Horčička, Vytejček, Moucha, Štěpánek – Leitner, Vaněk Vico, Dörner, Brňák, Domský, Bejček, Spálenka, Zich

HC Energie Karlovy Vary: Beran, od 9. Fuxa – Pajk, Hrůša, Bernáth, Štaif, Koco, Pátek – Níd, Pastyřík, Žeravík, Šála, Chodunský, Prošek, Šetek, Habr, Hoang

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Po faulu Chodunského hráli přesilovou hru, kterou ovšem nevyužili. To Slovanu vůbec nevadilo, protože se do vedení dostal po skončení početní výhody. V páté minutě se prosadil rychlou střelou Jakub Štochl. Vstřelená branka Lvíčatům pomohla, hrála aktivněji, jejich soupeř se musel bránit. V čase 8:04 už byla přesilová hra využitá. Marek Domský se nejlépe zorientoval před brankou Varů a vyhnal gólmana Berana z branky. Na jeho místo šel Fuxa. Střídání brankářů hostům pomohlo, zlepšili svůj pohyb a Havlík se musel hodně činit. Stav po první třetině byl 2:0

Ve druhé třetině se nejprve do šance dostali domácí, poté i hosté. Šálova střela letěla nad branku. Na druhé straně branku netrefil Zich. Ve 24. minutě padla další branka. Vico vybojoval kotouč za brankou, poslal ho mezi kruhy, kde stál Marek Leitner , který se trefil náramně. Ústí vedlo o tři branky. Za tohoto stavu začali domácí polevovat, toho využívaly Vary a čím dál častěji zaměstnávaly domácí beky i brankáře. Žlutomodří však odolali a neinkasovali. Po čtyřiceti minutách platil stav 3:0.

Leitner měl na začátku třetí třetiny velkou šanci, dostal kotouč do jízdy, ale nedokázal ho poslat přes ležícího brankáře Fuxu. Pro hosty běžel čas velmi rychle. Karlovarský Nídl se dostal do dvou dobrých šancí, obě však vychytal domácí gólman Havlík. Slovan hrál zodpovědně, domácí drželi kotouč co nejdále od své branky. Hosté využili přesilovou hru. Nejprve měl dvě velké šance Nídl. Ty ovšem senzačně vychytal Havlík. Na střelu Alberta Hrůši od modré byl už domácí gólman krátký. Minutu a dvanáct sekund před koncem, po oddechovém čase Slovanu, zaspala domácí obrana a Radek Prošek překonal Havlíka. I hosté se vzali time out, ale vyrovnat už nedokázali. Ústí vyhrálo 3:2

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): První dvě třetiny jsme hráli dobře. V té třetí šla naše hra dolů. Body jsme potřebovali, dotáhli jsme se na Kladno i na Písek. Pořád jsme ve hře. Jsme moc rádi, že jsme dnes vyhráli

Radek Škrda (HC Energie Karlovy Vary): Jeli jsme do Ústí pro body. Bohužel jsem nepodali výkon, jaký jsme chtěli.