O s t r a v a - Zatím nejvyšší porážku utrpěli ústečtí junioři při zápasu s Vítkovícemi. Jeden z nejlepších týmů současné juniorské extraligy sice už od 2. minuty prohrával, ale do konce první třetiny stačil otočit na 3:1. Zlomem pro Ústecké Lvy byl pravděpodobně třetí gól, který obdrželi pět vteřin před první přestávkou. Domácí pak skóre rovnoměrně navyšovali až na konečných 7:2.
pá 3. 10. 2008, ČEZ Arena
HC Vítkovice Steel
7:2 3:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Šedivý (Bursík), 19. Bursík (Šedivý, Szturc), 20. Slovák (Vrána, Kucsera), 28. Šedivý (Polášek, Szturc), 30. Kolouch (Slovák), 43. Szturc (Šedivý, Vošvrda), 50. Hartmann (Voráček) - 2. Drnec (Drahorád), 32. Chládek (Drahorád, Kentoš). Rozhodčí: Šír - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 80. Střely na branku: 50:26. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2.

HC Vítkovice Steel: Vošvrda - Polášek, Hrubý, Hartmann, Voráček, Slavík, Prokop, Ledvoň - Szturc, Bursík, Šedivý - Seidler, Vrána, Palát - Slovák, Kolouch, Kucsera.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Drahorád, Zákoutský, Holomek, Brož, Dvořák, Janíček, Jurčák, Říha - Kentoš, Chládek, Místecký - Šaršok, Baránek, Šrámek - Drnec, Řídel, Pojezný - Bříza, Drda, Březa.