Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Derby po druhé za sebou ovládli Litvínovští
08.01.2008 | Miroslav Janíček, Karel Filas

Derby po druhé za sebou ovládli Litvínovští

Ú s t í n/L. - K větší spokojenosti přítomných ve třetím extraligovém Krušnohorském derby chybělo jen více branek. Ve Zlatopramen aréně se hrál svižný mač, ve kterém byli šťastnější hosté z Litvínova po výhře 2:0. A to hlavně díky střelecké impotenci Ústeckých Lvů, kteří se sokovi při hře minimálně vyrovnali. Jenže nedokázali ani jednou překonat hostujího Fraňka. I domácí brankář Petr Přikryl se činil a domácí několikrát podržel.

39. kolo
úterý 8. 1. 2008, 17:30 h
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
 

Branky a nahrávky: 30. Bahenský (Benda), 60. Tomas (Benda). Rozhodčí: Pešina - Čížek, Prchal R. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5690. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:2.

Ústí nad Labem: Přikryl - Pojkar, Gýna, Zeman, Klobouček, Procházka M., Evan, Sláma - Čaloun, Pazourek, Hašek - Janků, Martinec, Šaffer - Novák, Špirko, Havel - Mrázek, Nedorost, Šagát.

Litvínov: Franěk - Kubát, Stříteský, Poživil L., Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Poživil O., Tůma - Reichel, Kubinčák, Jenáček - Tomas, Benda, Bahenský - Lukeš, Trávníček, Černý - Rindoš, Jánský, Branda.

Komentář

Stejně jako ta domácí, i hostující obrana byla notně prořídlá. Hosté byli nebezpeční hned od úvodních vteřin. Vzápětí na druhé straně nepromněnil tutovku Janků. První přesilovku si už v 5. minutě zahráli hosté, do vážnější šance se však nedostali. Stejnou výhodu měli od 8. minuty i domácí, ani oni nebyli úspěšní. Šanci si vytvořili až po srovnání stavu hráčů na ledě. Ve 13. minutě dostal Hašek od Čalouna přihrávku mezi kruhy, Franěk však včas sklapl betony. V 15. minutě se hosté rozjeli do protiútoku a před Přikrylem to doslova hořelo. Do konce třetiny si obě mužstva ještě zahrála po jedné přesilovce, ale bez gólového efektu.

Hned zpočátku druhé třetiny se hrálo pěkně v tempu. Už ve 22. minutě se do pěkné šance dostal Martinec a po něm tečoval těsně vedle Hašek. Stejnou mincí odpověděl na druhé straně Rindoš. Přesně po 5 minutách nezužitkoval přesný Novákův pas Špirko. Když se ve 28. minutě netrefil ani Šaffer, dostali se ke slovu i hosté. O minutu později domácí spálili další sérii tutovek. K odraženému puku se dostali hosté, ale Přikryl závar před svou svatyní s přehledem vyřešil. O chvíli později už však bylo všechno jinak. Hosté se po chybě domácích ve středním pásmu dostali do přečíslení a Bahenský pohodlně dorážel do prázdné branky. Ve 32. minutě zapomněli domácí před brankou na Reichela, ten však nabídnutou šanci nepotrestal. Hosté poté přežili jediné oslabení druhé třetiny a domácí pokračovali ve festivalu neproměněných šancí až do sirény.

Třetí třetina začala ve znamení mnoha nepřesností obou týmů. Od 45. minuty hráli hosté v početní výhodě, ale po 40 vteřinách se stav hráčů na ledě vyrovnal. O 2 minuty později hráli domácí krátkou přesilovku 5 na 3, ale bez efektu. V 50. minutě předvedl nejprve několik pěkných zákroků Přikryl, poté zatlačili i domácí. Na jejich hokejky se ale začala vkrádat nervozita. V 52. minutě byl Benda sám před Přikrylem, ale spolu s domácím brankářem přehodil i branku. Domácí stupňovali svůj tlak, ale hosté dokázali jejich výpady ubránit. V poslední minutě si domácí trenéři vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Jenže po zoufalé bezzubé snaze se bez velkých problémů prosadili do prázdné branky hosté. Druhý hřebíček do pověstné rakve zatloukl Tomas.

 Ohlasy trenérů

Jaroslav Hübl (HC Litvínov, a. s.): "Mluví se mi mnohem lépe, než když jsme tu hráli první zápas. To schéma bylo podobné. Nehráli jsme moc dobře, ale ve druhé třetině jsme dali gól a obávali jsme se, abychom, jako v tom prvním zápase, gól nedostali. Naštěstí se nám to dnes podařilo ubránit. Dnes jsme to ubojovali, získali jsme tři body a jsem hrozně rád, že jsme pomohli i Fráňovi, že má nulu."
Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "My jsme dnes podali hrozný výkon. Vůbec jsme nezopakovali výkon z Pradubic v minulém kole. Projevila se i naše střelecká nemohoucnost, která nás provází od začátku sezóny. Bohužel, když nedáme gól, nemůžeme vyhrát..."

Fotogalerie

 
Vzájemné zápasy v sezóně 2007/2008
18.10.07 | Ústí nad Labem - Litvínov | 2:1P
30.11.07 | Litvínov - Ústí nad Labem | 4:3
8.1.08 | Ústí nad Labem - Litvínov | 0:2
21.2.08 | Litvínov - Ústí nad Labem | 2:3sn
18.8.08 | Litvínov - Ústí nad Labem | 4:5
Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv