Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Lvi si z Varů odvážejí remízu
26.08.2010 | Markéta Flekácsová, Tereza Janovská , Jan Prošek

Lvi si z Varů odvážejí remízu

Ústečtí hokejisté odehráli další přípravné utkání proti extraligovému týmu. Jejich soupeřem byly Karlovy Vary. Na úvodní branky si museli diváci v KV Areně počkat až do druhé třetiny, ve které se dvěma góly prezentoval nestárnoucí útočník Slovanu Pavel Janků. Domácí se ale nevzdali a ve třetí periodě dokázali vyrovnat. Zápas skončil smírmě 2:2.

přát.
čtvrtek 26. 8. 2010, 18:00 h
2:2
(0:0, 0:2, 2:0)
 

Branky a nahrávky: 42. Pech (Kumstát), 55. Pech - 24. Janků (Pazourek), 28. Janků (Pazourek , Havlíček). Rozhodčí: Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1381. Střely na branku: Průběh utkání: 0:2, 2:2.

Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Prošek, Prošek, Parýzek, Sloboda, Nosek, Gřegořek, Čutta, Hruška, Melenovský, Boldyrev, Hřebejk, Žmaev, Dej, Košťál, Kumstát, Skuhravý, Pech, Cyganov, Sailer, Saarinen.

Ústí nad Labem: Francouz - Němeček, Pojkar, Vobořil, Boháč, Hořava, Gureň, Poživil, Holomek, Janků, Havlíček, Pazourek, Hovorka, Pajič, Šagát, Diviš, Hanzl, Kloz, Kanko, Mikulík, Rod.

Komentář

Před odjezdem do Ruska srovnali energetici své síly na domácím ledě proti prvoligovému Ústí nad Labem. Úvodní třetinu zahájili hráči pozvolna, do žádných tvrdších soubojů se nepouštěli. První nebezpečnější střelu tak mohli diváci shlédnout až v páté minutě, kdy Sailer přihrál před bránu volně postavenému Melenovskému, který z těsné blízkosti dorazil kotouč pouze do chytajícího Francouze. Energie si sice dokázala vytvořit značně větší tlak, ale ani to ke vstřelení úvodní branky nestačilo. Po polovině třetiny Ústečtí málem doplatili na nedisciplinovanost, když v přesilové hře Saarinen zpoza branky přihrál volnému Žmajevovi, který trefil pouze Francouzovu lapačku. Na druhé straně si ústečtí hokejisté dokázali vytvořit jedinou nebezpečnou střelu, kde byl hlavním aktérem Hořava, který se s kotoučem probojoval až před Sáblíka a snažil se dotlačit kotouč za brankovou čáru. Karlovarský brankář však byl ve správný čas na správném místě. Ke konci třetiny se snažil ještě skórovat Melenovský, jehož dorážky Francouz uklidil do bezpečí až na třetí pokus. Do zaznění sirény se již žádný z týmu nesnažil se stavem cokoliv udělat.

Druhá třetina již měla o něco vyšší náboj než tomu bylo v té předchozí. Uplynuly čtyři minuty a stav utkání se měnil. Pazourkovu přihrávku obdržel Pavel Janků, jehož střela z první propadla za Sáblíkova záda.Ústecké vstřelená branka nabudila k vysokému tlaku, který po šesti minutách využil znovu Pavel Janků. Ústecký útočník vystřelil ze stejného místa jako u svého prvního dnešního gólu. Hráči karlovarské Energie mohli doplatit ve třicáté třetí minutě na svou hrubou chybu, když zapomněli na Vobořila, který se s pukem ocitl nikým nehlídaný před Sáblíkem, ale Vobořilovu rychlou střelu chytil karlovarský gólman do hrudi. Energetikům se nakonec přeci jen podařilo z inkasovaných branek otřepat a svého soupeře přehrát. Domácí však nehráli podle pravidel a díky dvou po sobě jdoucích vyloučeních svou šanci na úpravu skóre zničili.

Ta pravá chvíle přišla až po dvou minutách posledního dějství. Na ústeckou branku nejdříve vystřelil Kumstát, kotouč se však odrazil na hůl Lukáše Pecha, po jehož střele se už zavlnily sítě za Francouzovými zády. Od té doby narostla domácím křídla. Vyrovnat mohl o pár minut později Košťál, ale Francouz stihl vytáhnout puk lapačkou. Dech se divákům zatajil pět minut před koncem, kdy Kumstát s Pechem v brankovišti pořádně zavařili hostující obraně. Ústecký brankář, který nestíhal hlídat puk zfauloval Pecha a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Podle nových pravidel se na trestné střílení musel postavit právě Lukáš Pech. Karlovarský útočník se k bráně zrovna neřítil a při zakončení se, spíše než pro kličku, rozhodl pro střelu, kterou Francouz nestihl vykrýt. Bylo vyrovnáno.

Do konce zápasu se již žádnému z obou týmů vsítit branku nepodařilo a po zapískání se oba týmy rozhodly, že se prodlužovat nebude. Zápas tak skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

Fotogalerie

Pavel Janků Marek Hovorka Střídáme... Rok Pajič s Martinem Šagátem Pavel Francouz Nová posila Lukáš Poživil Pavel Janků Zákrok Pavla Francouze Karlovarský Jan Košťál s ústeckým Lukášem Poživilem Rozehrávka Jana Kloze Karlovarský Vladimír Žmaev Trenér Petr Rosol Martin Šagát
 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv