čt 15. 12. 2005
HC Oceláři Třinec
4:4 3:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 3. Šrámek (Ivanov), 4. Ivanov (Šrámek), 11. Jarkovský (Jirkovský), 55. Šrámek (Husák) - 12. Maruna (Bohm), 16. Kundrátek (Capcara), 49. Zadina (Toman), 54. Maruna (Marosz). Rozhodčí: Petružálek - Šerý, Hauser. Vyloučení: 14:12, navíc Jarkovský (UNL) 10 min NESP. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 26:38 (13:16, 6:11, 7:11). Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šimanovský, Kočí, Šimon, Šulc, Brož - Místecký, Karel, Rubeš - Ivanov, Šrámek, Hanzl - Jarkovský, Hemiš, Jirkovský.

HC Oceláři Třinec: Lipka - Hoďa, Válek, Kania, Špaček, Kundrátek - Maruna, Bohm, Marosz - Zadina, Toman, Bartošek - Kubiš, Adamiec, Capcara - Martyčák, Pánek.

Hned od úvodních minut měli hráči obou celků problémy s neúprosným okem sudího Petružálka. Ve 3. minutě se po trojici vyloučení otevřela před Lvíčaty možnost přesilovky 4 na 3, s kterou patřičně naložil Šrámek po předchozí skvělé práci Ivanova. Vzápětí se nadechl k sólu Ivanov, jenž po přejezdu modré dvakrát zakvedlal pukem a poté švihem zamířil po víko - 2:0. Po většinu prvního dějství se hrálo za nestandartního počtu hráčů na ledě, i třetí gól domácích však padl v plném stavu na obou stranách. V 10. minutě zpoza branky zaměřil Jirkovský volného Jarkovského, který si před gólmanem hostí vědel rady - 3:0. I za třígólové ztráty se hokejovější Třinec držel své hry, která přinesla první ovoce ve 12. minutě. Během přesilové hry hostí propadla při vysunutém forčekingu obranná čtveřice Ústí, Bohm vysunul do samostatného nájezdu Marunu, na jehož zakončení byl Dědek krátký - 1:3. Oceláři roztočili svůj přesilovkový kolotoč do konce třetiny ještě třikrát, ale gól na 2:3 trefili při hře 5 na 5. V 16. minutě zužitkoval výtečný Capcarův pas Kundrátek, který měl až příliš prostoru k zakončení. V závěru úvodní části musel Kundrátkův apetit krotit znovu Dědek, který měl přeci jen o něco víc práce než jeho protějšek.

I v prostřední části si trestoměřiči na samotu rozhodně stěžovat nemohli, hokej ovšem dostával co proto. Hra se kouskovala a obě mužstva se stěží dostávala do provozní teploty. Na některé zajímavé okamžiky se naštěstí dostalo i za tohoto nepříznivého vývoje. Ve 26. minutě vymazali obranu Třince domácí, Hanzl s Ivanovem bohužel pro Ústí byli v koncovce o něco slabší než v předchozím provedení. V 31. minutě bylo úzko tentokrát Dědkovi, těžké chvilky mu připravili Maruna se Zadinou, Dědkova lapačka však byla na místě. Hostí svou pohodu s přesilovek přenesli následně i do běžné hry, a Dědek tak měl o zábavu postaráno. V 37. minutě čelil další hokejové básni autorů Maruny a Bohma, které na konci druhé dvacetiminutovky napodobil úspěšností zakončení Capcara, jenž se při vlastním oslabení vytrhl Lvíčatům.

Poslední třetinu se oba celky předháněli, komu že hokejka s pukem na čepeli sedí v rukavici lépe. Ve 42. minutě kouzlil proti nehlídanému duu třineckých forvardů opět Dědek, jehož se na druhé straně snažili pomstít Kania s Ivanovem, jejich akci ovšem odzvonila tyč. Branková konstrukce zacinkala i Capcarovi, který ve 45. minutě pálil po buly zprvní. Hosté se s přibývajícími minutami tlačili před Dědka s čím dál větší intenzitou a ve 49. minutě se po zásluze radovali z vyrovnání. Při hře 4 na 4 nabil Toman ostrými Zadinovi, jenž z mezikrůží vymetl šibenici. Třinec se pak snažil obrat dokonat až do konce, což se zdálo v 54. minutě jako hotová věc. Marosz totiž vyslal do duelu s Dědkem Marunu, jehož přesná střela do levého horního růžku nedala Dědkovi nejmenší šanci - 3:4. O 49 sekund se nechala obrana Ocelářů možná až příliš ovládnout euforií a v zrcadlově obrácené situaci spasil domácí Šrámek - 4:4. Do závěrečné sirény se snažili oba celky strhnout vítězství na svou stranu, jejich křečovitá snaha ovšem vyzněla naprázdno. I tak si ale oba týmy zaslouží za srdnatý boj poklonu.