so 10. 12. 2005
HC Slezan Opava
4:5 3:0, 0:1, 1:4

Branky a nahrávky: 12. Řezač (Gulda), 13. Blaga (Mlýnek), 20. Herman (Řezač, Halasz), 47 Řezač (Herman) - 30. Ivanov (Šrámek, Řídel), 44. Místecký (Jarkovský), 45. Hanzl (Šrámek, Ivanov), 57. Karel (Místecký), 60. Hanzl (Šimanovský). Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5. Střely na branku: 28:29.

HC Slezan Opava: Kučera - Dohnal, Gulda, Kukla, Michálek, Mrkva, Planovský - Blaga, Gebauer, Halasz, Herman, Jakub, Kotala, Mlynek, Řezač, Szewczyk.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šimanovský, Šimon, Kočí, Šulc, Brož - Ivanov, Hanzl, Šrámek - Karel, Řídel, Rubeš - Jirkovský, Jarkovský, Místecký.

Během druhé desetiminutovky první třetiny, mezi 12. a 20. minutou, se Slezaně radovali po přesných zásazích Řezače, Blagy a Hermana hned třikrát ze vstřeleného gólu a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Lvíčata se ale nevzdávala, ve druhé dvacetiminutovce domácím nedovolila skórovat a přesně v polovině zápasu vykřesal Ivanov jiskřičku naděje. Závěrečná třetina však přinesla doslova infarktové rozuzlení. Během necelé minuty se v jejím úvodu trefili do černého Místecký s Hanzlem a rázem se začínalo znovu. Domácí však dokázali bleskově odpovědět, když na 4:3 z jejich pohledu zvýšil Řezač. Blízko k dělbě bodů byli hosté opět v 57. minutě když vyrovnal Karel. O tom, že oba body nakonec poputují na sever Čech, rozhodl 18 vteřin před závěrečnou sirénou, po přihrávce Šimanovského, svým druhým gólem Hanzl.