čt 8. 12. 2005
HC Vítkovice Steel
1:10 1:5, 0:2, 0:3

Branky a nahrávky: 9. Šrámek (Hanzl, Šimon) - 6. Valchař (Sedmidubský, Hartmann), 9. Valchař, 12. Sedmidubský (Bursík, Valchař), 18. Noga (Maliník), 20. Valchař (Sedmidubský, Mlynář), 31. Maliník (Strapáč), 32. Olšar (Šedivý), 43. Bursík (Sedmidubský, Hrubý), 45. Maliník (Noga, Hartmann), 53. Strapáč (Maliník). Rozhodčí: Bartoš - Šerý, Vitík. Vyloučení: 10:7, navíc Jurčík (VIT) TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 100. Střely na branku: 25:44 (10:15, 7:12, 8:17). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:10.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (21. Halama) - Husák, Šimanovský, Šimon, Kočí, Šulc, Brož, Víla - Ivanov, Hanzl, Šrámek - Karel, Řídel, Rubeš - Jirkovský, Jarkovský, Místecký - Žák.

HC Vítkovice Steel: Vošvrda (33. Taťák) - Ledvoň, Hruzík, Hrubý, Jurčík, Hartmann, Mlynář, Krause - Valchař, Sedmidubský, Maliník - Noga, Strapáč, Bartoš - Šedivý, Olšar, Bursík (Seidler).

Vítkovičtí ukázali domácím, s kým že mají tu čest, už v prvních okamžicích. Osaplý začátek vzal za své v 6. minutě, když po pasu z obranného pásma střílel Sedmidubský a poté efektivně dorážel Valchař - 0:1. V 8. minutě se na druhé straně mohli prosadit Ivanov se Šrámkem při akci na jediného beka a špatná rozehrávka je mrzela o pár sekund později, když Valchař z méně nebezpečné pozice mířil mezi betony a ukázal domácím, co je to produktivita práce a gól ve vlastním oslabení– 0:2. Vítkovičtí ale stihli ve čtyřech i inkasovat, to když ihned po buly zatáhl puk Hanzl, přihrál volnému Šrámkovi a ten nasměroval puk k tyči – 1:2. Ve 12, minutě už tu byla další branka, ústeckou obranu dokonale rozložila trojice Valchař, Bursík, Sedmidubský, přičemž posledně jmenovaný zvýšení dokonal – 1:3. V 16. minutě ojediněle utekl v oslabení domácí Řídel, avšak jeho bekhendové kličce zatarasil cestu beton Vošvrdy. Stejně jako u předešlé trefy Vítkovic se i v 18. minutě hlavy ústeckých beků motaly ještě dlouho poté, co Noga po spolupráci s Maliníkem dostal puk za brankovou čáru – 1:4. Po odskočení puku z hokejky osamoceného Ivanova přišla poslední rána první třetiny, když hned z protiútoku dokonal první třetinu střelou do protipohybu Dědka Valchař, který tak už během 20 minut stihl vsítit hattrick – 1:5.

Lodivodi Ústí mohli asi jen ztěžká své svěřence motivovat, přesto domácí zbraně neskládali a ve 23. minutě byl blízko úspěchu Ivanov, ten ale zbytečnou kličkou hledal ještě Šrámka. Náhradník Halama v ústecké svatyni si připsal první zákrok ve 25. minutě proti pokusu Sedmidubského. Čistý štít vydržel Halamovi jen 10 minut, poté ho střelou zápěstím překvapil Maliník - 1:6. Halama inkasoval znovu už za necelé dvě minuty, když tísněn obráncem využil přesilovku lacinou střelou z bekhendu Olšar - 1:7. Naopak výtečný zákrok si připsal ve 36. minutě, když ve své výstroji skryl zakončení Hartmanna.

I do třetí části vstoupili lépe domácí, ale ani napotřetí nebyl tandem Ivanov – Šrámek dostatečně důrazný v koncovce a Ústečtí znovu inkasovali z kontru, když obloučkem přehodil bezmocného Halamu Bursík - 1:8. Další příležitost k čestnému snížení měl Místecký, který ale trestné střílení neproměnil a dovolil tak vyniknout Taťákovi, jenž nahradil promrzlého Vošvrdu. Rezignovaní Severočeši pak dovolili hostům takřka vše, ukázkou byl průnik Maliníka vyšperkovaný kličkou se zakončením do horního růžku – 1:9. Když útočil jeden z mála snažících se Ústeckých se Šrámek a přestřelil, leckdo mohl očekávat další přesun hry na druhou stranu kluziště a nemýlil se. „Desítka“ visela ve vzduchu a na časomíru jí dostal Strapáč, jenž zužitkoval geniální přihrávku Maliníka zpoza brány – 1:10. Posledních 7 minut se dohrávalo pouze z povinnosti, poslední příležitost odmítli Místecký s Ivanovem, zatímco domácí tyče se rozezvonili ještě dvakrát, po střelách Valchaře a Hartmanna.