čt 1. 12. 2005
HC Kometa Brno
3:2 0:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 40. Šrámek (Hanzl), 43. Jirkovský (Karel, Husák), 50. Ivanov (Hanzl, Šrámek) - 39. Krejčí (Zítka, Plzák), 55. Vopálka (Skočovský, Reschowský). Rozhodčí: Vilt - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šimanovský, Šimon, Prokš, Šulc, Brož - Karel, Hemiš, Rubeš - Šrámek, Hanzl, Kočí - Místecký, Ivanov, Jirkovský - Jarkovský.

HC Kometa Brno: Čiliak - Zítka, Kořínek, Reschowský, Plzák, Skočovský, Vozdecký, Korvas - Vala, Touška, Krejčí - Skácel, Hrstka, Mikule - Kožár, Králík, Vopálka.

Ospalý začátek utkání probudil až v 8. minutě Vozdecký, jenž našel na mezikruží volného Hrstku. Tomu ale ve skórování zabránil Dědek a šance se mohla zrodit i na druhé straně. Jednu z mnoha propagačních střel vyslal na brněnskou bránu Ivanov a to až v době, kdy časomíra ukazovala 11. minutu. První vyloženou šanci si domácí vypracovali až o 5 minut později, když se Hanzl proháčkoval až před Čiliaka, na jehož betonech ztroskotal.

Do druhé třetiny vstoupili tedy domácí aktivněji, ve 23. minutě nebyl Hemišovi uznán gól dosažený nohou, následně zaskočil Čiliaka tečí Šrámek a Ivanov mu chvíli nato vyprášil betony. Tlak mohla znásobit přesilovka, ve které se ale naopak uvolnil brněnský Chládek. Svůj trhák ale ve vedoucí gól nepřetavil a nejinak si vedl domácí Hanzl, jenž sice přetlačil obranu soupeře, ale na zakončení mu už čas nezbyl. Když ale Hanzlovi skvělou přihrávkou Ivanov potřebný čas i prostor vytvořil, Hanzl ještě vyšachoval akci vyšperkovával blafákem, ale prázdnou bránu následně trestuhodně přestřelil. Hosté naopak vyprodukovali z minima maximum a když do Zítkovy přihrávky před brankou vložil hůl Krejčí, Dědek nestačil ani zareagovat a skóre se otevřelo – 0:1. Ještě před odchodem do šaten se ale vývoj utkání vrátil k začátku, když se ve skrumáži zorientoval nejrychleji Šrámek - 1:1.

Identická situace otevřela děj závěrečné části, posledním, kdo se dotkl puku, byl tentokráte Jirkovský - 2:1. Ústečtí obrátili skóre během necelých tří minut, zanedlouho mohlo být opět srovnáno. Hrstka si z jednoho z ústeckých obránců udělal doslova tréninkový kužel, ale na výborného Dědka si nepřišel. Ten ale vytáhl nejpůsobivější ze svých kouzel až ve 49. minutě, když v leže vykopnutými betony zabránil ve skórování Valovi. Kometa se snažila o vyrovnání, od kterého jí ale oddálil Šrámek. Ten stál u vzniku akce, která přes Hanzla pokračovala u Ivanova a ten Čiliaka propálil – 3:1. Hosté ale nic nevzdali a svým urputným bojem dosáhli kontaktního gólu, který po Skočovského střele vsítil dorážkou zblízka Vopálka - 3:2. Otevřená hra Komety ale dovolila v závěru ústeckým forvardům až moc a o vážnější šance se tak sama připravila, naopak mohl zvýšit domácí Šrámek s Ivanovem nebo Karel. Ani oddechový čas trenéra Hrstky ovoce nepřinesl a domácí si připsali zaslouženě dva body.