Premiérové vítězství v sezóně může slavit družina kolem trenérů Kolka a Merty. Dorostenci předvedli bojovný výkon a po utkání pak mohli zaslouženě sklízet ovoce své snahy. Ačkoliv po úvodním dějství to se Lvíčaty příliš růžově nevypadalo - Slezané se poměrně snadno dostali do vedení 3:1. Ústecké naděje však ve zbytku střetnutí přeply na vyšší rychlostní stupeň a výsledkem jejich nadšeného počínání na ledě byla cenná výhra 5:3.
po 7. 11. 2005, Lví aréna
HC Slezan Opava
5:3 1:3, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Ivanov (Forman), 22. Šrámek (Ivanov), 30. Místecký (Ivanov), 43. Místecký (Kočí, Tůma), 54. Hemiš (Kočí) - 4. Blaga (Herman), 5. Kotala (Kukla), 20. Gulda (Szewczyk). Rozhodčí: Chlupsa - Vitík, Šerý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 31:31 (10:12, 11:10, 10:9). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Husák, Šulc, Šimanovský, Jirkovský, Šimon, Prokš - Karel, Hemiš, Rubeš - Šrámek, Forman, Kočí - Místecký, Ivanov, Tůma.

HC Slezan Opava: Kroček - Mrkva, Gulda, Plánovský, Žídek, Kukla, Michálek, Čermák - Szewczyk, Hudečka, Kotala - Blaga, Koschatzký, Vítek - Hegedüš, Mlýnek. Herman.

Úvod utkání přinesl jen letmé seznamování týmů s kotoučem, ale po několika okamžicích bylo jasné, že lépe si s pukem budou rozumět hosté. Ve 4. minutě si nikým nerušen udělal do obranného pásma Lvíčat výlet Herman, který u levé Dědkovy tyče našel nehlídaného Blagu a bylo to 0:1. Necelá minuta pak dělila hosty od druhého gólového úspěchu. Po vítězném Kuklově buly měl šanci tvrdou ranou od pravého kruhu nadvakrát pozdravit Dědka Kotala, jehož repete se zatřepetalo až v síti - 0:2. Dvougólové manko domácí probudilo a zajímavé věci se začaly dít i na druhé straně kluziště. V 9. minutě hledal Místecký křižným pasem od levého hrazení Tůmu, tomu se však samotnému před brankářem Kročkem rozklepala kolena. Vzápětí stál tváří v tvář Kročkovi zcela volný Šrámek, ale i podruhé vyšel z duelu vítězně gólman Opavy. Tlak mohli domácí korunovat v přesilové hře, avšak na první gól si museli počkat až do času 15:05. Zpoza branky si s pukem na holi vyjel před Kročka Ivanov, jenž přesně podél pravé tyče rozsvítil červené světlo za brankou - 1:2. Klasickým šatňákem vzali ovšem Lvíčatům vítr z plachet znovu hosté - 15 sekund před první sirénou zužitkoval přesným švihem akci Szewczyka Gulda - 1:3.

Nástup do prostředního dějství zvládla Lvíčata brilantně. Necelou minutu a půl po jeho zahájení nahrával Ivanov přes šířku pásma Šrámkovi, který bombou z levého kruhu vymetl šibenici - 2:3. Po této akci přitlačili na pedál i Slezané a na ledě byl k viděni velmi pohledný hokej. V 29. minutě vytěžili z oboustranně otevřené hry vyrovnávací gól žlutomodří. V početní výhodě 5 na 4 vydoloval puk z mlýnice před Kročkem Místecký a v pádu usměrnil touš pod horní tyčku. Rychlé a přesné přihrávky zdobily i nadále akce obou celků, agresivitou a bruslením měla přeci jen navrch Lvíčata. Ve 36. minutě se dostal díky Šrámkovi do nadějné pozice Ivanov, tomu ale překážela v efektivnějším zakončení pravá tyč Kročkovy svatyně. Do druhého výjezdu rolby na led zahrozila i Opava, to když Szewczykovu jedovku vytáhl pohotovou vyrážečkou pozorný Dědek.

Vynikající vstup do třetiny zopakovali domácí i v poslední dvacetiminutovce, a tak se ve 43. minutě mohli těšit z vedení. Bekhendem se pokoušel na Kročka vyzrát Kočí, kotouč z jeho hole se naštěstí po teči jednoho ze slezských zadáků zjevil před prázdnou brankou, odkud ho na místo určení uklidil Místecký - 4:3. Oba celky si poté vybrali slabší chvilku a zhruba do poloviny třetí části spíše řešili, jak se dostat do obranného pásma soupeře. Jako první našli ten nejlepší způsob Ústečtí, dvakrát měla totiž možnost vyzkoušet Kročka z bezprostřední blízkosti dvojice Rubeš - Karel. Nedlouho po nich na sebe strhl pozornost přítomných úchvatným sólem domácí Hemiš, kterému chybělo k dokonalosti jen o něco přesnější zakončení. S přibývajícím časem se začala v obraně Opavských objevovat první okénka a jedno z nich za přispění Kočího potrestal v 54. minutě bekhendovou střelou z mrtvého úhlu právě Hemiš - 5:3. Slezané potom logicky vrhli všechny své síly do útoku, zadní vrátka Lvíčat byla však pro hosty velmi pevně uzamčená. V samotném závěru zápasu dali ústečtí beci přeci jen Dědkovi možnost předvést své umění, proti Čermákově blafáku se také brankář Ústí náležitě vytáhl a i díky němu se mohla po třetí siréně strhnout lavina oslav v žlutomodrém provedení.