Třetí devítigólový výprask za sebou museli strpět dorostenci Slovanu. Dalším, kdo si do Lví Arény přijel pro skalp nadějí Ústeckých Lvů, byla pražská Sparta. Ta položila základ vysokému vítězství pohlednou kombinační hrou, účelnými přesilovkami a častou střelbou. Plnou třetinu branek hostujícího celku zařídil Sparťan Morkes.
so 1. 10. 2005, Lví aréna
HC Sparta Praha
0:9 0:2, 0:4, 0:3

Branky a nahrávky: 13. Morkes (Hanzl, Fiala), 20. Slaba (Karpov), 30. Morkes (Sladký), 33. Vrána (Grin), 36. Fiala (Sladký, Morkes), 38. Kafka (Karpov), 52. Morkes (Malý, Fiala), 53. Pacovský (Pekárik, Vošmik), 58. Kudláček (Bříza). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kájínek. Vyloučení: 5:5, navíc Kočí (UNL) 5 min VRAŽ + OK VRAŽ. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 51:15. Průběh utkání: 9:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (38. Halama) - Husák, Tyle, Šimon, Prokš, Šulc, Víla - Kočí, Poláček, Forman - Šrámek, Jirkovský, Hemiš - Jankovský, Rubeš, Řídel - Karel, Místecký.

HC Sparta Praha: Michalec (40. Kocián) - Vošmik, Grin, Hanzl, Cicvárek, Vrána, Malý, Trojan - Kudláček, Pacovský, Kafka - Pekárik, Karpov, Morkes - Ivanov, Pekárek, Sladký - Slaba, Bříza, Fiala.

O první větší vzrušení na ledě se ve 4. minutě postaral únikem hostující Slaba, ale jeho sólu nastavil levý beton gólman Lvíčat Dědek. Hned vzápětí zahrozil na druhé straně příklepem z kruhů ústecký Hemiš. V 8. minutě si vybral černou chvilku domácí Kočí, jenž nevybíravým zákrokem poslal jednoho ze Sparťanů hlavou napřed do hrazení. Rozhodčí zákonitě trestal pěti minutami s vyloučením do konce utkání. Pražané svého spoluhráče pomstili využitou přesilovkou. Na začátku 13. minuty našel Hanzl pasem od levého hrazení Morkese a ten nedal švihem z mezikrůží Dědkovi šanci - 0:1. Sparta poté přitlačila na pilu a domácí se dlouhé minuty bránili, často za cenu zakázaného uvolnění. Do první pauzy však hosté udeřili ještě jednou. Ve vlastním oslabení vypíchl Lvíčatům kotouč Karpov, jeho únik sice Dědek zlikvidoval, dojíždějícímu Slabovi už ale ve skórování nikdo nezabránil - 0:2.

Druhou část otevřeli domácí nepovedenou přesilovkou. Ještě v 26. minutě měli Ústečtí šanci snížit, to když po zmatku způsobeném Vílovou střelou mohl do prázdné branky doklepávat Rubeš, v rozhodující chvíli mu ovšem sjel puk z čepele. Poté zatopila pod kotlem znovu Sparta a před Dědkem začalo být pořádné horko. Nejprve rozezvučel horní tyčku po zadovce Kafky zápěstím Slaba, pár vteřin nato se hosté dočkali potřetí. S 30. minutou přišla akce Sladkého, který za brankou Ústí vybojoval puk a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování z bezprostřední blízkosti Morkese. O tři minuty později kapituloval Dědek počtvrté - po nahození Griny osvědčil rychlé ruce Vrána, jehož teč skončila za překvapeným gólmanem Slovanu. Rozložené obraně Lvíčat zasadil další ránu ve 36. minutě Fiala, když zužitkoval předchozí akci Sladkého s Morkesem. Dvě minuty poté se v početní převaze proháčkoval před Dědka po vítězném vhazování Kafka a úspěšným zakončením vyhnal strážce domácí svatyně na střídačku. Vystřídavší Halama mohl na konci prostředního dějství sledovat ojedinělou akci svých spoluhráčů, to Šrámek švihem a potom Jirkovský nepovedeným lobem vyzkoušeli pozornost sparťanského brankáře.

Po druhé pauze se i v hostující kleci objevila nová tvář, kouč Sparty nechal za rozhodnutého stavu zachytat i brankářskou dvojku svého týmu Kociána. Tomu ve 44. minutě přidělala starosti pohlednou akcí dvojice Forman - Jirkovský. Oba forvardi se vřítili do útočného pásma, Forman zadovkou uvolnil Jirkovského, jehož střela šla jen těsně nad. Pražané se potom opět chopili otěží utkání a Halama měl až do závěrečné sirény plné ruce práce. V přesilovce 5 na 3 dokončil svůj hattrick Morkes, když se po kolmici Malého prosadil ranou z první - 0:7. U časoměřičů si celý trest neodseděl ani druhý potrestaný Lev, neboť v 53. minutě vrátil Pekárik po průjezdu útočným pásmem před branku Pacovskému, kterého čekala prázdná klec - 0:8. Hosté si v těchto chvílích hráli s Ústeckými jako kočka s myší a jen díky Halamovi zůstávalo u jednociferného výsledku. Ten setrval i po devátém střeleckém zářezu hostí dvě minuty před koncem. Bříza našel zadovkou mezi kruhy Kudláčka, jenž ukázkově vymetl levý horní růžek Halamovy svatyně. Lvíčata tak na první body stále čekají.