pá 3. 3. 2006
Piráti Chomutov
10:2 5:0, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky: 1. Bauer, 2. Lopuski (Kloz), 14. Chromý (Hillmich, Bašta), 16. Kučera, 19. Janus (Bauer, Gottfried), 21. Kloz (Kučera, Hajšman), 23. Kočiš (Jakl), 55. Bašta (Jedlička), 58. Bauer (Janus, Gottfried), 60. Mach (Kříž, Kučera) - 21. Mezera (Šedivý), 36. Šedivý (Gellner). Rozhodčí: Neťuka - Podrazil, Bohatý. Vyloučení: 7:5. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 10:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Musílek, Cafourek, Heršálek, Weidlich, Hillmich, Chromý, Jakl, Kříž - Janus, Bauer, Gottfried - Lopuski, Kloz, Hajšman - Matouš, Bašta, Jedlička - Kučera, Kočiš, Mach.

Piráti Chomutov: Štěrba (16. Kaplan) - Palubjak, Fiala, Iterský, Žatecký, Voborník, Vörös - Szakal, Kaplan J., Dudek - Krupka, Mezera, Šedivý - Hauner, Bureš, Gellner.

Na první branku utkání se dlouho nečekalo, bek Chomutova čelil hned po čtyřiceti vteřinách dvěma forvardům, křižnou přihrávku Bauera si nakonec i sám srazil do sítě při obranném zákroku – 1:0. I druhou buly vyhráli Ústečtí a následoval další útok, ze strany domácích neméně ospalý a ze strany hostí neméně podceněný. Klozova příhra se tentokráte v asistenci proměnila, když po 69 vteřinách rozsvítil červené světlo už podruhé razantní střelou Lopuski - 2:0. Hosté se za obranu svého protivníka dostali poprvé až v 5. minutě, Žatecký trefil vnější konstrukci brány a po následné přihrávce ho vychytal Baroch. Na druhé straně se pak proti samostatnému úniku Januse vyznamenal Štěrba a o chvíli později eliminoval i Kloze s Lopuskim. Baroch si v první třetině šáhl na kotouč už jen jednou, když betony vyrazil tvrdý pokus Mezery. Další chomutovské snahy vešly vniveč i díky četným oslabením, jednou dokonce museli hosté čelit dvojnásobné přesile a oba potrestaní hráči se vrátili z trestné lavice předčasně. Nejdříve od modré čáry pálil přesně Chromý a druhý trest ukončil Kučera, který nikým neatakován před bránou získal puk a mohl si dovolit po otočce dlouho mířit do zývající svatyně Štěrby, jehož tím vyhnal na střídačku – 4:0. Nádhernou akci předvedli hokejisté Slovanu v předposlední minutě dvacetiminutovky, když si puk třikrát na jeden dotek vyměnili Gottfried, Bauer a zakončující Janus, který zasunoval opět do odkryté klece – 5:0. Těsně před sirénou pak zahodili šanci ke vstřelení půltucté branky Kloz s Lopuskim.

Válečná porada v šatně pravděpodobně pomohla Chomutovským, kteří už po patnácti vteřinách snižovali Mezerou, jenž po přihrávce od Šedivého zpoza brány prostřelil překvapeného Barocha – 5:1. Odpověď přišla záhy. Klozovi spoluhráči odešli střídat, a tak se juniorský reprezentant rozhodl přes obránce vystřelil po efektní stahovačce a k překvapení všech puk propadl za zády Kaplana až do sítě – 6:1. V další minutě si šel za katr sednout další hráč hostujícího celku a ani on nepobyl celé dvě minuty, 57 sekund zbývalo z trestu, když po odražené střele Jakla opět s klidem na hokejce a dostatkem časového prostoru dorážel Kočiš - 7:1. Pak se ale brankostroj Slovanu na půlhodinu zastavil a slovo si vzal soupeř. Agilní Mezera z bezprostřední vzdálenosti bekhendem jen těsně minul a špičkovou souhru unikajících Voborníka a Fialy zneškodnil lvím skokem do přihrávky Baroch. Ten pak musel čelit narůstajícímu tlaku, který vyvrcholil s přesilovkou Chomutova. Soupeř ji sice nevyužil, ale pár vteřin po návratu Bašty z boxu časoměřičů vypadl z klubka těl před ústeckou bránou puk do brankoviště, kde ho první uviděl Šedivý a doklepl ho za čáru – 7:2.

Početní výhodou našli hosté i poslední třetinu a blízko k jejímu zúročení byl Mezera, jenž však z kruhu našel jen náruč Barocha. V následující pasáži domácí ubrali z plynu a nevyprodukovali si tolik příležitostí jako doposud, avšak ani muži v modrobílém moc nekousali. Ústečtí se z vyloučení na počátku třetiny nepoučili a proti pravidlům se provinili i v 55. minutě. Jenže domácí ze svého oslabení naopak gól vytěžili, když kapitán Bašta prostřelil Kaplana z kruhu pro vhazování – 8:2. O tři minuty později zafungovala opět kooperace Gottfried-Janus-Bauer, když první dva jmenovaní připravili pozici pro Bauera, jenž zasadil Chomutovu devátou ránu – 9:2. Utkání se dohrávalo už dlouhou dobu, ale v poslední minutě se skóre změnilo ještě jednou. Kučera zachytil na útočné modré přihrávku ze svého pásma, chytře počkal a ve vhodný okamžik poslal puk najíždějícímu Machovi, jenž z mezikruží svižnou střelou zamířil ke vzdálenější tyče a postaral se tak o kýženou „desítku“.