pá 10. 2. 2006
HC Klášterec nad Ohří
9:0 1:0, 3:0, 5:0

Branky a nahrávky: 18. Jedlička (Heršálek, Weidlich), 22. Gottfried (Janus, Cafourek), 34. Janus (Bauer, Gottfried), 35. Matouš (Hajšman), 46. Janata (Janus), 50. Hajšman (Heršálek), 50. Bauer (Janus, Gottfried), 60. Svoboda (Hříbal, Janata), 60. Hajšman (Mach). Rozhodčí: Chlupsa - Ruchař, Doskočil. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. Diváci: 225. Průběh utkání: 9:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Heršálek, Fiala, Musílek, Cafourek, Hillmich, Kučera, Weidlich, Hořava - Janus, Bauer, Gottfried - Mach, Jedlička, Hajšman - Lopuski, Matouš, Hříbal - Janata, Svoboda, Bašta

HC Klášterec nad Ohří: Studnička (50. Tichý) - Kadlec, Kopáč, Koblitz, Moro, Hartman, Schönauer, Mazánek, Hrdlička, Žemlička, Žilík, Svoboda, Kalinovič, Neprášek, Unger, Macháček, Vaněk, Ficker, Toman, Pira, Krpenský

Po úvodním vzájemném oťukávání se ve 2. minutě až před domácího brankáře Schwambergera prosadil Kadlec, ale jeho pokus šel vedle. Domácí odpověděli stejnou mincí v minutě 5. Bauer zprava našel nalevo najetého Januse, jehož pokus brankář Studnička vyrazil. Vzápětí střílel Jedlička nad a Hajšman rozezněl masku kláštereckého brankáře. V polovině první třetiny dostal Hajšman přihrávku mezi kruhy, ale brankáře hostí nepřekonal. Poté se před brankou Klášterce vytvořil závar, který na chvíli přerušil faulem Schönauer. V přesilovce si domácí vytvořili tlak, který pokračoval i při hře v 5 proti 5. Následnou nedovolenou hru holí Krpenského už Lvi potrestali. Necelých 10 vteřin před návratem hostujícího útočníka z trestné lavice si na odražený kotouč najel Jedlička, jehož pohotový volej zazvonil o horní tyč a skončil v síti - 1:0.

Druhou přesilovku načal šancí hostující Neprášek, ale jeho střela z otočky si cestu do branky nenašla. Hned z protiútoku ujel hostující obraně po pravé straně Janus, z rohu kluziště našel najetého Gottfrieda a ten trefil přesně víko klášterecké branky - 2:0. Ve 25. minutě se hokejistům Klášterce povedly dva rychlé výpady, které ale byly zakončeny nepřesnými střelami. Ve 29. minutě využil chybu domácí rozehrávky Neprášek, posunul na volného Krpenského, jehož sólo s přehledem zlikvidoval Schwamberger. Skóre se opět měnilo ve 34. minutě. V závaru před hostující brankou působili klášterečtí hokejisté dost staticky a Janus měl dostatek prostoru poslat Bauerovu přihrávku zpoza branky za záda brankáře hostí - 3:0. Jak se vyplatí sledovat vyhozený kotouč předvedli domácí hokejisté hned vzápětí. Vznikla z toho nebezpečná situace kolem hostující branky. V té se nejlépe zorientoval Matouš a poslal Lvy do čtyřgólového trháku. V závěru třetiny měli hosté možnost korigovat výsledek ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, ale vytěžili z nich pouze jednu tyčku.

Drtivá převaha domácích hráčů byla znakem celé závěrečné přesilovky. Ve 44. minutě tlak domácích na dvě minuty přerušil faulem Janata, ale hosté se k ničemu nedostali. Ve 46. minutě se Janus proháčkoval až před brankáře, ten však jeho střelu vyrazil. Hostující obrana ale útočníka s třiadvacítkou na zádech natlačila až do brankoviště a Janata nepřehlednou situaci využil k dopravení odraženého kotouče do branky - 5:0. O 3 minuty později se pokusili hosté o korekci nepříznivého stavu, ale z rychlého protiútoku inkasovali z hole Hajšmana. V brance Klášterce poté nahradil Studničku Tichý. Výšková i váhová převaha domácích hokejistů se projevovala čím dál víc. Brzy po vhazování ve středovém kruhu se do přečíslení natlačili Janus s Bauerem a Tichý inkasoval už po 19 vteřinách strávených na ledě - 7:0. Náznak šance hostů přišel v 57. minutě, ale domácí brankář ji v pohodě vyřešil. Klášterečtí hokejisté na konci třetí třetiny fyzicky zcela odpadli a inkasovali v poslední minutě ještě dvě branky z hole Svobody a Hajšmana.