pá 6. 1. 2006
HC Vlci Jablonec nad Nisou
3:0 1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Kočiš (Petrus), 32. Janus (Gottfried), 51. Hříbal (Jakl, Musílek). Rozhodčí: Bartoš - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 3:0.

Počáteční aktivita byla v režii domácích až do té doby, než byli poprvé potrestáni za faul Kupce. Během té doby se ale do šance nedostali, zatímco laxnější hosté zahrozili už prvním útokem více než hlasitě. Po chybě obrany přečíslili Novák se Svobodou jediného beka, Novák ale puk v brankovišti minul. Brankář druhého celku Kyselka si připsal první vážnější zákrok až v 9. minutě, když Mach vyprášil zblízka jeho betony. V 11. minutě se otevřely dvířka trestné lavice hostí, které po minutě opět pouštěly vyloučeného hráče zpět. Petrus fikaně přihrál odrazem o Kyselkovu hůl Kočišovi a ten se trefil do škvírky mezi nohy brankáře – 1:0. V 15. minutě pak pálil od modré Jakl a dorážel Bašta, avšak tentokráte Kyselka nepovolil a stejně dobře si vedl i jeho protějšek Schwamberger v zásahu proti osamocenému Hrabalovi.

Ve druhé části se na pohledný moment čekalo až do 28. minuty, když si v přesilovce nabruslil do mezikruží Fryč a jeho rána zasvištěla do lapačky. O chvíli později pak po akci na jeden dotek zakončoval před protilehlou brankou rychle Burian. V souhrnu se ale nehrál hokej přinášející mnoho příležitostí a ani druhá branka nepatřila mezi hokejové skvosty. Janus ujížděl po mantinelu a když už byl v úzkých, vypálil a puk k jeho štěstí zastavila až síť – 2:0. Janus byl aktivní i v dalším vývoji, nejdříve pálil ihned po vhazování v útočném pásmu a o chvíli později kouzlil za brankou tak dlouho, až všechny dokonale zmátl a sám projel celým brankovištěm, bez úspěchu. O nic lépe si nevedl v ojedinělé šanci ani Malinský, který bušil do Schwambergerovy výstroje jako hluchý do vrat. Agilní Janus připravil poslední příležitost i Gottfriedovi, který sice sám vystřihl Kyselkovi ukázkový blafák do bekhendu, ale lapačka puk schovala ve svých útrobách bezpečně.

Třetí třetinu začali domácí slušným nátlakem. V jediném střídání musel Kyselka čelit tečované střele Weidlicha, Gottfriedově nízkém pokusu a následně individuální akci Macha, jenž elegantně objel ležícího obránce a zakončoval. Ve 47. minutě Mach poslal do šance Hříbala a ten střílel nad, ačkoliv mohl ještě poslat pas lépe postavenému Matoušovi. Na rozhraní poloviny poslední dvacetiminutovky hráli Ústečtí přesilovou hru, avšak změna skóre mohla znamenat snížení, ne zvýšení náskoku Slovanu. Po fatální chybě Hilmicha totiž ujížděl sám Marnota a hasit musel skvělým zákrokem opět Schwamberger. Přesilovka nakonec ale využita byla, Musílek od mantinelu na modré křižně našel Jakla a ten záměrně poslal další, střílenou přihrávku před bránu, kde číhající Hříbal puk tečoval do protipohybu brankáře – 3:0. Další branku mohl přidat pro změnu v oslabení Janus, pro něhož vyforčekoval kotouč za bránou Gottfried. Janus ale z otočky pálil nad. Jablonečtí se o žádné drama v závěru nepokoušeli a Ústečtí ho ani nepřipustili, otěže drželi až do poslední sirény ve svých rukou.