ne 4. 12. 2005
BK Mladá Boleslav
6:4 2:2, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 8. Chromý, 19. Svoboda (Jedlička), 30. Gottfried (Svoboda), 37. Hříbal (Chromý), 45. Hříbal (Mach), 60. Gottfried (Hilmich) - 4. Krupka (Škaloud), 9. Škaloud, 22. Škaloud (Krupka, Kadeřábek), 52. Kadeřábek. Rozhodčí: Froněk - Andrejsek, Nelibová. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Hilmich, Chromý, Weidlich, Fryč, Jakl, Musílek - Kočiš, Gottfried, Macaj - Jedlička, Svoboda, Kučera - Mach, Jindřich, Hříbal.

BK Mladá Boleslav: Vajner - Kumstát, Franc, Kolman, Sem, Bílek, Ersepka - Kadeřábek, Škaloud, Krupka - Kult, Bohůnek, Špalek - Skalický, Protivný, Bříška - Smrčka, Veselý.

Hosté začali utkání s lídrem 1. ligy juniorů bez respektu a už ve 4. minutě mohli zvedat ruce nad hlavu. Před Barochem se v nepřehledné situaci dostal kotouč na hůl Krupky a bylo to 0:1. Lvíčata měla možnost srovnat krok záhy, avšak přesilová hra v jejich provedení potřebné grády neměla. Už za standartního počtu hráčů na ledě našlápl v 8. minutě od červené Chromý, který za dvojitého držení a v pádu jednoruč propasíroval puk za brankovou čáru - 1:1. Lvíčatům ovšem příchuť vyrovnání zhořkla v ústech velmi rychle, neboť za další půl minuty poslala chyba Fryče do souboje muže proti muži Škalouda, jenž si bekhendovým blafákem podle učebnice vychutnal Barocha - 1:2. Hosté se poté zatáhli před vlastní branku a trpělivě čekali na jakékoliv zaváhání Ústeckých. Domácí sice touš z dohledu nepouštěli, ale několik střel od modré žádné vrásky Vajnerovi v brance hostí nepřidělalo. Žlutomodří si cestičku ke svatyni Boleslavi našli až v 19. minutě, kdy za asistence Jedličky zařadil na vyšší rychlostní stupeň Svoboda, jehož nezastavil ani křižující obránce, ani Vajner - 2:2.

Lvíčatům nevyšel vstup ani do druhé části, Fryčovu minelu z úvodního dějství zopakoval v bledě modrém Weidlich, po ose Kadeřábek-Krupka pak kotouč putoval k agilnímu Škaloudovi, který mazácky vyzrál na Barocha. Před strážcem lví svatyně napřáhl ke střele, bleskově si však stáhl puk na bekhend a s gracií zasunul touš do prázdné klece - 2:3. Domácí inkasovaná branka do kolen neposlala, naopak Ústečtí začali rozrážet obranné řady Středočechů čím dál částěji a po zásluze se ve 30. minutě dočkali satisfakce. Jako s tréningovými kužely zatočili s beky hostí Jedlička se Svobodou, po jejichž lahůdkovém představení zbylo na Gottfrieda vymést šibenici Vajnerovy branky - 3:3. O pár chvil později na sebe strhnul reflektory pozornosti i domácí čaroděj Baroch, to když Kadeřábkovu střelu švihem volající po gólu zneutralizoval semaforem z kategorie neuvěřitelných. Ve zbytku třetiny se obranná koncepce hostí sesypala jako domeček z karet. Nejprve zacinkal na horní tyčku Vajnerovy branky Musílek, aby v 37. minutě opepřili přesilovku 5 na 3 kolotočem přihrávek a přesným finálním zakončením Chromý s Hříbalem - 4:3.

V poslední dvacetiminutovce si vzal veliké sólo rozhodčí Froněk a jeho píšťalka si neomylně našla celkem devět hříšníků. Ke štěstí Lvíčat zamířili za katr v krátkém rozmezí dva borci v černozeleném, což ve 45. minutě s potěšením kvitoval gólem z mezikrůží Hříbal - 5:3. Další série vyloučení sice přinesla poměrně velké vzrušení jak před Vajnerem tak před Barochem, ale forvardům obou týmů v početních výhodách jakoby zvlhl střelecký prach. Až v 52. minutě naložili s dvojnásobnou početní převahou jak se patří hosté - trojice statečných Lvíčat nestačila na ťukes přesilovkové formace Středočechů a poté bez nejmenšího problému vypnul síť odkryté branky Kadeřábek - 5:4. Příští minuty pozbyla obrana na smyslu u obou celků a na duo gólmanů se valil jeden útok za druhým. Očividnou snahu Boleslavských o vyrovnání se snažili domácí přebíjet rychlými brejky, ale definitivní rozuzlení na sebe nechalo čekat do 60. minuty. Vyloučení domácího kapitána Svobody podpořili hosté hrou bez brankáře, ovšem díky pohotovému Hilmichovi zamítl případné drama gólem do prázdné svatyně Gottfried - 6:4.