Ú s t í n/L. - Šlágr kola, zápas měsíce, boj o první místo, přetahování ne o dva, ale rovnou o čtyři body. To byl zápas 16. kola ligy juniorů, ve kterém junioři Ústeckých Lvů prohráli. A byla to první prohra od 30. září. O to déle si Ústečtí budou lízat rány, protože přenechali vední v lize mužstvu Kláštěrce, resp. Kadaně a ztrácejí dva body. Ještě smutnější zprávou ale je, že Ústí přišlo na dlouhou dobu o Mikolaje Łopuskiho, který si přivodil zlomeninu klíční kosti po nárazu na mantinel.
pá 18. 11. 2005
HC Klášterec nad Ohří
1:3 0:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 52. Kupec - 4. Hrdlička (Unger), 33. Neprášek (Krpenský, Koblitz), 51. Kadlec (Toman). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 10:7. navíc Loučka a Hartman (oba KNO) 10 min NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Utkání odpovídalo tomu, že se potkaly dva nejlepší týmy ligy. Hrál se pohledný rychlý hokej a ve 4. minutě přinesl první gól, když obsazeného Hrdličku dokázal milimetrovým pasem najít Unger. Hrdlička se prosmýkl mezi dvěma beky a tváří v tvář Barochovi chladnokrevně mu poslal puk nad rameno – 0:1. V 6. minutě se v útočném pásmu usadili i domácí a Gottfried zpoza brány propasíroval puk na brankovou čáru, kde ovšem chyběli jeho spoluhráči. Z první obdržené branky se ústecká obrana nepoučila a v polovině úvodní části jim unikl po chybě na útočné modré čáře Windisch. Baroch minelu zadáků napravil a ihned poté kontroval Chromý, jenž do téměř plnohodnotného nájezdu vyslal Kočiše, který si vedl stejně jako jeho protějšek o pár sekund dřív. V poslední šanci třetiny se pak ocitl Hrdlička, který místo nahrávky na lépe postaveného Krpenského volil nebezpečnou, ale přesto neúčinnou střelu.

Během přestávky odjela ze zimního stadionu záchranná služba s Mikolajem Lopuskim na palubě. Lopuski při jednom z osobních soubojů upadl proti mantinelu a zlomil si klíční kost. I s tak velkou ztrátou ale Lvi vzdorovali a ve 23. minutě mohli dokonce srovnat stav, když zprava střílel Gottfried a odražený puk pro změnu zleva usměrňoval do poloprázdné branky Bašta. Jeho pokus Tichý zázračně v sedě kryl. O 2 minuty později se prezentovali pohledně i Kříž s Jindřichem. Pro střílenou přihrávku od mantinelu do jízdy se natáhl druhý jmenovaný, jenže tečovaný puk směřující mezi betony jen těsně minul tyč klášterecké svatyně. Ve 29. minutě našel nádherně zpoza té ústecké Krpenského Neprášek. Krpenský se také mýlil jen o centimetry. Kdyby byla sledována anketa o zlatou helmu i v lize juniorů, v kategorii souhry by byla bezpochybně nominována přesilovková kombinace Kláštěrce. V ní si oba aktéři předešlé akce vyměnili role, Krpenský na modré zastavil puk vyhazovaný obránci Ústí, poslal ho bez váhání před bránu Nepráškovi, který k překvapení všech neměl žádného strážce, a tak zamíchal kotoučem a pak ho vyslal opět nad pravé rameno Barocha – 0:2. Nedlouho před druhou sirénou se zkoušel nominovat i domácí Kupec, ale jeho kličky nepřinesly kýžené ovoce.

Začátek třetí třetiny se nesl v rytmu dalekonosných střel; ústečtí Kupec a Kříž a klášterecký Hrdlička si ale na své protějšky nepřišli. Ve 49. minutě sehráli domácí první z povedenějších přesilových her, jenže ani Hilmich se po svém sólu gólově neprosadil. Hosté naopak trestali každou chybu a další se zrodila v čase 50:02. Na své obranné modré obral opět ústecké zadáky o puk Kadlec a samostatný únik zakončil bekhendovým blafákem, na nějž Baroch nestačil – 0:3. Ihned po následující buly byl vyloučen Windisch a na led ho za necelou minutu a půl vrátil Kupec. Ten prosvištěl celým kluzištěm a přesto, že jeho střela z úhlu neměla razanci, proklouzla brankáři pod rukávem a skóre bylo upraveno na 1:3. V 57. se před Tichým díky nečekaně odraženému kotouči ocitl i Gottfried, ale kontaktní branku odmítl. Domácí si závěr sami znepříjemnili právě v okamžicích, kdy se dostávali do největšího tlaku. Na pokyn trenérů se Baroch vydal ze své klece, aby mohl jeho tým hrát power-play, ale jeho náhradník skočil na led dříve, než mohl a Ústečtí byli naopak oslabeni. V posledních vteřinách i přes oslabení zkoušel z otočky štěstí Bašta, ale na skóre nic nezměnil a hosté si zaslouženě odvezli dva body.