Ú s t í n/L. - Několik zajímavostí se dalo najít na zápase 11. kola ligy juniorů, ve kterém Ústečtí hostili souseda z Děčína. V domácím dresu nastoupil Martin Mach, úspěšnější z bratrské dvojice, kterou v děčínských barvách zastupuje starší bratr Milan. Další kuriozitou byla produktivita Slovanu, za který nastřádal 5 bodů Jiří Svoboda (1+4) a 4 body Jan Kloz (2+2).
ne 23. 10. 2005
HC Děčín
7:3 2:1, 1:1, 4:1

Branky a nahrávky: 8. Bašta (Kočiš, Kupec), 8. Kučera (Svoboda), 33. Kloz (Svoboda), 43. Jedlička (Svoboda), 52. Svoboda (Kloz), 57. Kloz (Svoboda), 59. Jedlička (Kloz, Jakl) - 2. Drnec, 34. Pocedič (Kuzmin), 52. Hlediš (Polcar). Rozhodčí: Krebs - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 6:10, navíc Polcar (DEC) 10 min NESP a OK NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Hilmich, Chromý, Kučera, Jakl, Kříž, Fryč, Macaj, Musílek - Gottfried, Kupec, Kočiš - Janus, Kloz, Svoboda - Jedlička, Bašta, Jindřich - Mach, Hříbal.

HC Děčín: Michálek - Bulva, Ženka, Přibyl, Vaněček, Pokorný, Marek, Hlediš - Polcar, Pocedič, Kazmin - Mach, Kaška, Drnec - Šohaj, Hercog, Rašín.

První branka utkání padla velice brzy, už v čase 1:53 hosté vedli po individuální akci Drnce, který se z rohu propasíroval s pukem až do branky – 0:1. Ve 3. minutě řešil situaci 2 na 1 střelou Přibyl, ale netrefil ideálně a hrozbu dejavu z přípravného srpnového utkání nenaplnil. O chvíli později se probudili i domácí a chytrou přihrávkou zkoušel vybídnout Macha k tečování Jindřich. V 6. minutě mohl za Děčínské zvýšit Vaněček, ale volného prostoru mezi sebou a Barochem se zalekl. A tak přišla odpověď více než jen rázná. V čase 7:02 se na modré napřáhl Bašta a obrovská bomba skončila až v síti – 1:1. Z reproduktorů se linulo konstatování nerozhodného skóre, když už ale domácí vedli 2:1. O 20 sekund později nabruslil do pásma Svoboda a chytře za zády přenechal Kučerovi, za jehož střelou se brankář ohlížel až za sebe. Další šance byly k vidění sice až v 16. minutě, když byli sami před Michálkem Jindřich a Gottfried, ale hrál se velice kvalitní a pohledný hokej. V 18. minutě se blýsklo i na druhé straně kluziště, když dorážel Pokorného pokus Pocedič. Následně trefil ústecký Gottfried tyč a po přenesení hry zlobila domácí obránce trojice Marek, Kuzmin a dvakrát střílející Polcar.

Prostřední část se nesla v pomalejším tempu a to se promítlo i do počtu divácky atraktivních situací. Do 29. minuty, kdy Bašta nastřelil tyč, se scénář zápasu točil jen okolo trestných lavic. Bašta se ukázal i ve 30. minutě, když se protáhl okolo obránce a poté předložil Hříbalovi, jehož bekhendový blafák mezi betony jen o kousek nepronikl. Ihned v dalším střídání mohli zvýšit také Gottfried s Machem, vykoledovali si ale jen přesilovku. Tu sice nevyužili, ale nedlouho po jejím uplynutí přihrál mezi dva obránce Klozovi Svoboda a prvně jmenovaný se šikovně prosmýkl a na konci své štace skóroval střelou do horního růžku – 3:1. Za necelou minutu hosté odpověděli, když z kruhu tvrdě vystřelil Kuzmin a vyražený puk zametl do brány Pocedič– 3:2. V poslední příležitosti druhé třetiny byl Bašta, který ale před bránou vyprášil jen betony Michálka.

Do třetí třetiny vpadli domácí jako opravdoví lvi, když ihned po buly ve 43. minutě pohotově vystřelil Jedlička - 4:2. Pět minut poté číhal za bránou Kloz a z jeho šikovné přihrávky těžil Svoboda, který trefil jen beton. Domácí převaha byla více než patrná, ale občas se hosté dostali do nenápadné akce, ze které skórovali. Taková situace nastala v 52. minutě, když od modré střílel Hlediš a přízemní ránu si do branky ztečoval Kloz – 4:3. Kontaktní skóre se ale domácím nelíbilo a už za 11 vteřin to bylo znovu „o dva“. Ihned ze středového kruhu vyjel Kloz a předložil Svobodovi, který Michálka nachytal na švestkách – 5:3. Kloz si pak vypracoval gólovou příležitost sám pro sebe, když v 57. minutě vyjel z rohu právě až k Michálkovi a poslal ho na housku s paštikou – 6:3. V závěru zápasu vyhrotily utkání zbytečné emoce kvůli dvojnásobnému oslabení hostí. Druhé vyloučení se zdálo Polcarovi nespravedlivé a jeho vyjádření k rozhodčímu si vyžádalo nejdříve osobní desetiminutový trest a následně i trest do konce utkání. Následující výhodu domácí využili, když se po ose Jakl – Kloz a střílející Jedlička kotouč dostal až do branky.