Ú s t í n/L. - V předposledním přípravném zápase doma Lvi jasně přehráli seveřany 5:1, když se za norský tým trefil pouze Tomáš Sršeň. Průběh zápasu naznačila už druhá minuta, kdy se domácí ujali vedení a hosty zatlačili do obrany. Ve druhé třetině domácí mírně polevili a soupeř je brzy potrestal. Poté ale krásnou přihrávku proměnil z první Víťa Jankových, bylo to opět o dva góly a hokejisté Slovanu na ledě jasně dominovali.
út 30. 8. 2005
Lillehammer IK
5:1 2:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Kuchler (Slížek, Kysela), 8. Pazourek (Kudrna Jan), 34. Jankových (Kudrna Jiří, Sýkora), 48. Kudrna Jan (Fink, Pazourek), 50. Klimt (Buďa) - 29. Sršeň (Kaňka). Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Hauzr. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. Diváci: 1000. Průběh utkání 2:0, 2:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Drábek, Mazanec, Pavlas, Zápotočný, Klobouček, Kudrna Jan - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových - Kuchler, Slížek, Kysela - Lopuski, Klimt, Buďa - Antoš, Pazourek, Fink

Lillehammer IK: Tyrom - Hammerseng, Prošek, Polívka, Vrábel, Adam, Ulseth - Andersen, Dahlstrom, Strangstad - Klouman, Mareš, Kaňka - Pinc, Sršeň, Holm - Rolstad, Sveum

Utkání zahájili Lvi dvěma zakázanými uvolněními. Napotřetí se to už ale povedlo a po bleskovém výpadu Kuchlera se domácí fanoušci mohli radovat z prvního gólu. Neuběhlo ani 6 minut, Fink z pravého kruhu vrátil puk na modrou, Jan Kudrna vystřelil a Pazourek jemnou tečí rozvlnil norskou síť podruhé. V polovině třetiny se hosté osmělili a častěji se dostávali do obranného pásma domácích. Tam ale jejich snaha většinou končila a Sáblík častokrát ani nemusel zasahovat. Ve 12. minutě byl poměrně přísně vyloučen Kaňka. V oslabení ale dokázal ujet Sršeň. Sáblík byl proti němu, byť nadvakrát, úspěšný. Hosté se ještě několikrát prosadili přes střední pásmo, ale jejich akce vždy končily na pozorné domácí obraně hned za modrou čárou. Velkou šanci měl těsně před sirénou Klimt, z jehož střelou, po zpětné přihrávce Lopuskiho, měl Tyrom plné ruce práce.

Na začátku druhé třetiny zůstalo díky vedru na ledě hodně vody. Hokejistům se lepil puk nebo ho často utopili v kalužích. Až tak od 5. minuty druhé třetiny se dal hrát opět hokej. Hosté poněkud přidali na bruslení, ale i na důrazu, za což pykali poměrně častým vylučováním. Ve 28. minutě se Sýkora na útočné modré dostal k odraženému kotouči, ale obrana hostí ho vytlačila z dobré střelecké pozice. O minutu později si se svými spoluhráči nerozuměl Jankových, puk vybojoval Kaňka, křížem našel u levé tyčky volného Sršně a ten střílel prakticky do prázdné branky - 2:1. Vzápětí hráli Lvi oslabení a hosté před Sáblíkem rozehráli divoký tanec. Když se na ledě síly vyrovnaly, rozehrál Sýkora zpoza branky na pravou stranu Jiřímu Kudrnovi, ten před brankou našel Jankových, který z první trefil odkrytý růžek Tyromovy branky. Po pěkné individuální akci ještě nechal necelé 2 minuty před druhou sirénou Andersen vyniknout Sáblíkovu lapačku.

O přestávce mezi druhou a třetí třetinou se upravoval led na sucho, takže hned od úvodního vhazování se mohl hrát hokej. Hra byla ale oboustranně plná nepřesností. Ve 48. minutě byl Sýkora na hostující obránce příliš rychlý a Adam ho poslal k ledu. Na proměnění přesilové hry stačilo Lvům pouhých 7 vteřin. Po vhazování se kotouč přes Finka dostal k Janu Kudrnovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:1. Hráčům Lillehammeru viditelně docházely síly a pomáhali si často fauly. Ve 49. minutě už hrál Slovan další přesilovku. Buďa přistrčil kotouč Klimtovi, ten projel zprava před brankovištěm a nenápadným bekhendem poslal puk Tyromovi mezi betony. Zbytek zápasu už moc hokejové krásy nenabídl a Lvi tak dokázali prodloužit domácí neporazitelnost v nové sezóně na šest zápasů v řadě.

Jiří Justra (Lillehammer IK): "My jsme sem přijeli odehrát tři utkání, toto bylo druhé, a mimo to ještě trénujeme, prakticky čtyřikrát denně. Bylo vidět, že nám chyběla jiskra. Navíc tu byl těžký led, což byla další nevýhoda. V mužstvu máme několik juniorů, takže v té špičkové formě ještě nejsme. Zatím to ani nemáme zapotřebí, narozdíl od Ústí, které je opravdu velmi dobré a konsolidované. Já tu znám řadu hráčů, kteří hráli extraligu, takže jsme mohli čekat, že to tu budeme mít ještě těžší než na Kladně, kde jsme měli plno sil. Dnes jsme navíc nechali chytat náhradního brankáře. Pokud by chytal Pejchar, bylo by to asi těsnější. Pro něj to byla zkušenost a my jsme ho i potřebovali vidět v ostrém testu. Jinak jsme spokojeni. Hrajeme zápasy, trénujeme, kluci vidí, jak se to tu hraje a něčemu se přiučí. Dnes jsme hráli jen na tři pětky. To jsem zvolil z kondičních důvodů, protože naši junioři tu také hrají s místními extraligovými celky. Naše čtvrtá pětka je čistě juniorská, takže jsme ji nechali hrát s nimi. Jestli bych bral některé ústecké hráče? Samozřejmě. Tady je celá řada hráčů. Slížek se dostal do Dánska, kde hrál i díky mě. S ním udržuji kontakt už delší dobu. Kdysi k nám už málem přišel ještě z Liberce i Jankových a další... Takže řadu hráčů, kteří by se nám hodili, tu znám."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes to bylo jednoznačné utkání. Já jsem viděl hrát Lillehammer v neděli na Kladně a to bylo úplně jiné mužstvo. Tím, že jsou v plné přípravě a hodně trénují, tak bylo od půlky zápasu vidět, že odešli fyzicky. My jsme si tam mohli pak vyzkoušet hodně přesilovek. Za stavu 2:0 jsme asi trochu zbytečně polevili, ale pak jsme se zase dali dohromady. Postupně se nám ty pětky stabilizují a s Hradcem bychom už chtěli hrát tak, jako potom ve středu s Třebíčí. Hradec už bude také připraven, bude to asi i kvalitnější zápas. Momentálně jsou všichni fit, takže musíme zaťukat, aby nám to vydrželo. Teď také děláme vše proto, abychom zajistili kvalitní dvojku za Lukáše Sáblíka, protože Jirka Zikmund by měl jít na operaci. Pokud ale nikoho neseženeme, Jirka zatím nikam nepůjde. Škoda, že se to nezjistilo dřív a že to nepodstoupil během letní přípravy. Koho máme v hledáčku? No, pracujeme na tom... Přemýšlíme o plzeňském Ježovi a ve hře je i Falta z Liberce. Uvidíme, jak se to podaří. Na soupisku jsme připsali ještě Jakuba Evana. Kladno nám nabídlo mladé obránce, kteří u nich jsou v kádru, na střídavý start. My akutně sice nikoho nepotřebujeme, ale nikomu se, bohužel, nevyhýbají zranění a nemoci a my chceme hrát na kompletní čtyři řady."