Branky a nahrávky: 4. Bošek (Špaček), 45. Volf (Giecek, Gebauer), 60. Strnádel (Vymětal) - . Rozhodčí: Janda - Frais, Vlček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Průběh utkání: 3:0.
HC Olomouc: Řezníček - Hanzelka, Bělovský, Mařák, Volf, Machač, Vopatřil - Bělohlávek, Kabelka, Gebauer, Vymětal, Bošek, Dokoupil, Giecek, Špaček, Kalata, Beránek, Strnádel
HC Slovan Ústí nad Labem: Ortová - Buřič, Dvořák, Hůlka, Zuna, Loukota, Řezníček, Řepka - Jíreš, Zikmund, Tomčík, Schnierer, Hečko, Růžička, Kapusta, Šedý, Pospíšil, Svoboda
Do první šance se dostal domácí Dokoupil, který v zakončení střílel nad horní tyč až do ochranné sítě. Ústecký Dvořák ve 3. minutě poprvé prověřil Řezníčka, který však klouzající puk ulovil do lapačky, a tak se skóre poprvé měnilo v čase 3:16, kdy se do předbrankového prostoru dostal Jan Bošek, který napoprvé Ortovou nepřekonal, ale z dorážky ji prostřelil ranou k pravé tyči.
Hosté po inkasované trefě jeli k další šanci, obrana ale zareagovala na odražený puk od Řezníčka a situaci vyřešila. Bělovský se posléze ocitl před ústeckou brankou, ale rána z první se mu nepovedla. Horké chvíle pro Olomouc způsobil Jireš, který zůstal zapomenut naší obranou, ale při zakončení minul. Gebaue na druhé straněr při obléhání branky nedokázal ani na jeden pokus dorazit kotouč za záda brankářky Slovanu.
Do druhé třetiny vstoupili Hanáci v početní výhodě a Giecek měl hned zkraje možnost střílet ze slibné pozice, ale puk mířil jen na výstroj Ortové. Role se poté obrátily a na trestné lavici sedící Hanzelka sledoval zdárné bránění svých spoluhráčů ve čtyřech. Vymětal si ve 25. minutě najel do kruhu pro vhazování, jeho střela ale nakonec mířila do výstroje Ortové. Poté to byl Slovan, který zamkl Moru v pásmu, ale domácí tlak ustáli. Olomoučtí nebyli daleko od toho vést 2:0 před polovinou mače, kdy teč z bezprostřední blízkosti ústecké branky zamířila jen pár centimetrů vedle.
Příležitost na druhé straně měl i Svoboda, který únik neproměnil a za sekání byl hned na to vyloučen. Tlak Olomouc měla, Strnádel se při návratu do pásma ocitl v úniku, ale připravená Ortová si se situací poradila, stejně jako s další střelou po buly. Hra se poté přesouvala ze strany na stranu, ale větším šancím vždy něco chybělo. Hned trojnásobná příležitost se otevřela před Olomoucí na prahu 36. minuty, skvěle chytající Ortová však i vleže likvidovala šance kohoutů. Šedý se tlačil ke srovnání, olomoucký Řezníček ale na druhé straně vyrazil do prostoru.
Do třetí části se tak vstupovalo stále za jednobrankového vedení, které se snažila Olomouc změnit, ale tlak do branky vedl k dalšímu zákroku Ortové ve vzniklé skrumáži. Vedení nakonec vzrostlo v čase 44:21, kdy Giecek vyslal do úniku Marka Volfa, který si popojel blíž k brance a střelou pod horní tyč zvýšil na dvougólový rozdíl. Ten byl v ohrožení, když Kabelka pykal za nedovolené bránění, a nakonec sledoval další ubráněné oslabení.
Zbývaly necelé dvě minuty do konce, když Mora dvakrát ohrozila ústeckou svatyní, Ortová ale úspěšně zakročila. Slovan zkusil risk bez brankářky, což zprvu vedlo k tlaku a Řezníček měl plné ruce práce, po oddechovém času hostů se však Ústí do tlaku nedostalo, a naopak Pavol Strnádel se vydal do úniku podél mantinelu a bez větších obtíží zakončil od modré do prázdné klece.
Olomouc tak vyhrála i druhé domácí semifinálové klání. Kohouti zdolali Ústí nad Labem 3:0, v sérii vedou 2:0 na zápasy a mají k dispozici mečbol. Play off bude pokračovat v pátek 27. března na ústeckém ledě, úvodní buly padne v 18:15.