Ústečtí Lvi zajížděli ve čtvrtek večer na led kladenského Rabatu. Po třech vítězných zápasech severočeští hokejisté poprvé pocítili hořkost porážky. Lvi se nestačili na ledě soupeře ještě ani rozkoukat a hned v 1. minutě inkasovali. Autorem úspěšného blafáku byl kladenský útočník Pavel Patera. Ústí se ale rychle otřepalo a v 6. minutě srovnal na 1:1 David Pazourek. Další exkladenský útočník Kuchler pak poslal Ústí dokonce do vedení, ale v polovině zápasu domácí zaveleli k obratu. Plekanec vyrovnal a pak Kladno využilo dvě přesilové hry. Lvi si však domů odvážejí cenné zkušenosti.
čt 11. 8. 2005
Rytíři Kladno
4:2 1:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Patera, 30. Plekanec (V. Čech), 38. Kalla (Zajíc), 50. Zajíc (V. Čech) - 6. Pazourek (Antoš, Fink), 25.Kuchler (Kloz).

Domácí vstoupili do zápasu lépe. Už na konci prvního střídání ztratili Ústečtí puk na červené, zmocnil se ho Patera, který svůj nájezd ze strany zakončil úspěšným blafákem. Zpoza branky ještě dokázal dopravit puk do sítě. Ústečtí lvi se však otřepali a získali převahu. Lepší než domácí byli po celou první polovinu utkání a dokázali to i brankově vyjádřit. V 6. minutě z prostoru mezi kruhy vypálil Pazourek a bylo srovnáno.

Ve druhé třetině pak dokonce Ústí poslal do vedení Kuchler. Za pět minut však bylo znovu skóre nerozhodné. Na ledě byla řada Besser - Plekanec - Vlček a blížila se polovina utkání, když Plekanec převzal puk od Vratislava Čecha a vypálil pod nohama padajícího obránce. Gólman Sáblík nic neviděl a puk mu pod betonem prošel do branky. V závěru třetiny pak využili Kladenští přesilovou hru. Překrásný gól si připsal Kalla. Vypálil od modré přes padajícího obránce a vymetl šibenici.

Ústí se snažilo být aktivní, ale přiležitosti k vyrovnání nevedly. V 50. minutě přišla další přesilovka domácích, od modré čáry vystřelil V. Čech a zkušený forvard Zajíc tečoval puk za Sáblíkova záda. Rabat už hosty nepustil ani k power-play.