Ú s t í n. L. - Dalším soupeřem Slovanu na domácím ledě byli hokejisté Mladé Boleslavi. Po vítězství nad Kadaní a v Berouně navlékli Lvi na šňůrku další vítězný korálek. Tentokrát za těsnou výhru 2:1. Zatímco domácí hokejisté hráli prakticky v kompletní sestavě, hostům chyběli útočníci Kadlec, Kameš, Musil a Nedorost. K příštímu zápasu zajíždějí ústečtí hokejisté na led extraligového Rabatu Kladno, kde se poperou o další vítězství.
út 9. 8. 2005, Městský zimní stadion
BK Mladá Boleslav
2:1 0:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 22. Pavlas (Mazanec), 37. Pazourek (Kudrna Jan) - 9. Krupka M. (Jaroš). Rozhodčí: Hodek - Mašek, Vitík. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Drábek, Mazanec, Pavlas, Zápotočný (32), Grof (17), Klobouček, Kudrna Jan - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových - Klimt (29), Slížek (13), Kysela (14) - Kloz (33), Kuchler (19), Buďa - Antoš (18), Pazourek, Fink

BK Mladá Boleslav: Hynek - Braniš, Jelínek, Klimeš, Kolda, Morava, Toužimský, Štrach, Holý - Kubinčák, Novák, Kratěna - Metlička, Chrenko, Zadina - Jaroš, Krupka M., Krupka L. - Nekvasil, Lukáč, Nouza

Od úvodu začali domácí hokejisté pěkně zostra. Hned během 1. minuty musel brankář Hynek likvidovat dvě tvrdé střely. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. V 9. minutě vypíchl ve středním pásmu kotouč Jaroš, posunul na najíždějícího Martina Krupku a ten bekhendem poslal hosty do vedení. Hokejisté Slovanu po obdržené brance hráli trochu zakřiknutě. Hosté vysunuli forčeking a Lvům se nedařila ani rozehrávka. Postupně se ale otřepali a ve 12. minutě mohlo být vyrovnáno. Do útočného pásma se proháčkoval Buďa, ale Kuchler, najíždějící na jeho přihrávku, ani nadvakrát Hynka nepřekonal. O 2 minuty později napodobil Kuchlera v přesilovce Kysela, ale ani on svou šanci nedokázal zužitkovat. Těsně před první sirénou musel zatáhnout za ruční brzdu Fink, když nedovoleně poslal k ledu unikajícího Kratěnu.

Do druhé třetiny vstoupili hosté v početní výhodě. O tu ale brzy přišli, když Toužimský zvedl v souboji hokejku příliš vysoko. Ihned po rozehrání putoval kotouč od Mazance po modré čáře k Pavlasovi, jehož bomba se zastavila až v síti - 1:1. Vzápětí měli domácí možnost hrát 23 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale hosté se ubránili. Ve 26. minutě prokličkoval Kubinčák až před Sáblíka, ale jeho pokus z blízka přeletěl branku. Hra se postupně zrychlila a na ledě se začalo i více jiskřit. Když se zápas lámal do své druhé poloviny, vytvořili Lvi pořádný závar před Boleslavskou brankou, ale z množství střel se žádná neujala. Další branky se domácí fanoušci dočkali až ve 37. minutě. Po střele Jana Kudrny od modré se k odraženému puku nejrychleji dostal Pazourek a jeho dorážka z otočky znamenala obrat ve skóre - 2:1.

Ihned po zahájení závěrečné třetiny, do které vstoupili hosté opět v početní výhodě, vyškolil domácí obranu Kubinčák, ale jeho brejk ztroskotal na Sáblíkovi. Vzápětí měli možnost hrát v 5 proti 3 i hosté, a to celých 50 vteřin. Také Lvi byli ve dvojnásobném oslabení úspěšní a ubránili se. Ve 44. minutě obral Sýkoru o kotouč Kratěna, pustil ho Sáblíkovi mezi betony, ale ten duchapřítomně padl na záda a puk přikryl. Ve 49. minutě najel do útočného pásma po pravé straně Antoš, Pazourek jeho střelu tečoval, ale puk minul těsně pravou tyč. S přibývajícími minutami hokejisté Slovanu zvyšovali svůj tlak a Hynek si až do konce zápasu rozhodně nemohl stěžovat, že by byl bez práce.

Ohlasy trenérů Jiří Látal (BK Mladá Boleslav): "Byl to kvalitní přípravný zápas. Prohráli jsme 1:2, ale důležité pro nás bylo, že jsme viděli, kde soupeři stačíme, ale hlavně kde nestačíme, kde nám chyběl krok a kde jsme zaváhali. V tom byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál. Zápas byl jinak vcelku vyrovnaný."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ze začátku jsme byli lepší, měli jsme tam nějaké šance, ale po chybě jsme dostali vlastně z první vážné šance gól. Pak jsme hráli trochu zakřiknutě a soupeř nás přehrával. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, vyrovnali hru a otočili skóre. Diváci určitě viděli zajímavé utkání. Na přípravu to bylo oboustranně velice kvalitní utkání."