Foto k zápasu">
Ú s t í n. L. - Studenou sprchu schytal Prostějov na ledě ústecké Lví arény. Po 15 minutách prohrával o čtyři branky a bylo po zápase. Domácí zlomeného soupeře nešetřili první polovinu zápasu, za kterou nasázeli půltucet branek. Dvakrát se trefil Ladislav Slížek a čtyři asistence si připsal obránce Aleš Pavlas. Ve druhé polovině již domácí trochu povolili a dovolili hostům korigovat. Soupeři tak na ústeckém ledě zaznamenali branku po 160 minutách. Předtím hrál Slovan dvakrát s nulou a za poslední tři domácí zápasy se pyšní skórem 21:3!

Foto k zápasu
čt 16. 2. 2006
LHK Jestřábi Prostějov
7:3 4:0, 2:1, 1:2

branky a nahrávky: 4. Slížek (Havel, Pavlas), 10. Kuchler (Pavlas), 11. Slížek (Eiselt, Mazanec), 17. Hájek (Pazourek, Antoš), 22. Havel (Pavlas), 32. Mazanec (Pavlas, Kuchler), 41. Jan Kudrna (Eiselt) – 34. Piecha (Zbořil), 46. Bařica (Vymazal), 46. Sabela (Chvojka, Piecha). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:5. Vvužití: 1:0. Diváci: 2890. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:3. Střely na branku: 48:28 (23:6, 13:11, 12:11).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (55.-56. Málek) - Kudrna Jan, Hájek, Mazanec, Pavlas, Hořava, Evan, Klobouček, Drábek - Eiselt, Pazourek, Antoš - Fink, Kuchler, Červenka - Havel, Slížek, Klimt – Lopuski, Kloz, Jech

LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla (11. Hrazdíra) - Kameš, Kučírek, Sedlák, Chvojka, Doseděl, Švrček - Vymazal, Říha Lukáš, Polák - Piecha, Zbořil, Čech Michal - Saluga, Čech Filip, Sabela

Pouhé 2 minuty vydrželi prostějovští hokejisté držet krok s domácími. Poté už si Lvi dokázali rychlým bruslením vytvořit jasnou převahu. Ve 4. minutě zachytil Pavlas puk, posunul na Havla, který před brankou našel volného Slížka. Ten střelou do odkryté branky otevřel skóre. Jako první pykali na trestné lavici domácí hokejisté, ale na ledě absence jednoho jejich hráče nebyla znát. V 8. minutě našel Kloz najetého Lopuskiho, jehož volej zazvonil na tyč Hamrlovy branky. O 2 minuty později na sebe Pavlas v rohu kluziště natáhl čtyři hráče soupeře, přihrál před branku volnému Kuchlerovi, který měl spoustu času vyšachovat brankáře a zavěsit - 2:0. Během necelých dvou minut se stav utkání opět měnil. Hamrla, kterému odjeli všichni hráči střídat, rozehrál přesně na hokejku Eiselta. Ten vrátil kotouč zpět před branku Slížkovi, který pohotově rozvlnil prostějovskou síť potřetí. Nešťastný Hamrla poté odjel z branky a jeho místo zaujal Hrazdíra. Prvního vyloučeného měli Jestřábi až v 15. minutě. Domácí dokázali nabídnutou možnost využít a 10 vteřin do návratu Kruliše na led se od modré napřáhl Hájek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:0.

Hned v úvodu druhé třetiny nedokázal Bařica ve velké šanci potrestat nedorozumění domácích. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Havel na kruhu zahrál Sabelovi na housličky a Hrazdíra viděl kotouč až v brance. Přesně minutu poté trochu zbytečně krosčekoval Lopuski a hosté při přesilovce začali vystrkovat růžky. V polovině utkání byli při oslabení Slovanu v rychlém sledu vyloučeni dva hráči Prostějova. Lvi tak měli dlouhou přesilovku 4 na 3. Současně s naskočením Kučírka z trestné lavice napřáhl Mazanec a jeho bomba se zastavila až v brance - 6:0. Utkání se ani za rozhodnutého stavu nehrálo zrovna v rukavičkách, hosté rozhodně neměli v úmyslu to vzdát. Na konci 34. minuty dokázal Piecha využít nekoncentrovanosti domácích hráčů a po Hájkově chybě zaznamenal první úspěch Jestřábů. Ve 36. minutě se do šance dostal ještě Říha, ale Sáblík jeho dorážku zlikvidoval.

Také začátek závěrečného dějství zastihl hosty nepřipravené. Již po 30 vteřinách našel Eiselt křížnou přihrávkou rozjetého Jana Kudrnu, který golfem z voleje rozvlnil síť za prostějovským brankářem posedmé. Ze strany domácích hokejistů to byl od té doby bezstarostný hokej a zdálo se, že všichni hráči chtějí útočit. Takřka absenci obrany dokázali hosté během 46. minuty dvěma slepenými brankami potrestat. Nejprve se v souboji jeden na jednoho prosadil Bařica a hned za 12 vteřin pokořil osamoceného Sáblíka Sabela - 7:3. Rychlé góly posadily hosty do sedla a kolem domácí branky bylo stále rušno. Dění na ledě ale připomínalo spíše splašenou hru na honěnou. Během 55. minuty si Sáblík na několik okamžiků vyměnil místo v brance s Málkem, aby plzeňská posila měla za Lvy odehrán dostatečný počet utkání. Zbytek zápasu už se domácí nikam nehnali a v klidu bránili už od středního pásma.

Aleš Flašar (HK Jestřábi Prostějov): "Začátek byl velmi špatný. My jsme nastoupili k utkání dost laxně a po první třetině jsem musel v kabině zvednout hlas. Od druhé třetiny jsme už byli trochu důstojnějším soupeřem. Ale říkám, že mezi kvalitou Ústí a naší je velký rozdíl. Že jsme mohli zápas ještě zdramatizovat? Myslím, že i kdybychom ještě dali tři góly a snížili na 7:6, tak oni zase zapnou naplno. Takhle se nám aspoň podařilo ten výsledek trošku snížit, aby nebyl tak krutý. Dnes byl hlavní rozdíl v bruslení. V první třetině jsme absolutně nestíhali."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "O utkání rozhodla první třetina. Tam jsme dali rychlé góly a bylo prakticky po zápase. Ať chcete nebo ne, podvědomě pak dáte tu nohu z plynu. Utkání se dohrálo tak, jak se dohrálo. Celkem v poklidu. Z naší strany to byl, myslím, dobrý výkon, hlavně tedy v té první polovině utkání. Do zápasu jsme šli s tím, že se chceme vyvarovat zbytečných faulů. Za rozhodnutého stavu ale už ti hráči do toho nejdou tolik nohami a spíš se natahují hokejkami. Z toho pramenila ta naše dnešní vyloučení, která ale byla naprosto zbytečná. Právě kvůli faulům jsme podrobně rozebírali i zápas v Hradci. Prostějov hrál až do konce, nesložili zbraně a nakonec si Lukáš Sáblík i dobře zachytal. Zítra přijede Kometa. To je atraktivní soupeř, který by měl natáhnout diváky. Kometa hrála už včera, takže zítra bude mít dostatek sil a očekáváme dobrý hokej. Zápasy jdou teď v rychlém sledu. My se celou sezónu snažíme hrát na čtyři kompletní řady. Teď, na konci, ty hráče protáčíme a myslím, že jim přijde vhod, když si mohou na jeden zápas odpočinout. Hlavně bychom tu základní část chtěli dohrát bez zranění."