Ú s t í n/L. - Poslední utkání v základní části na domácím ledě se Ústeckým Lvům nepovedlo. Hlavně v koncovce. Přestože byli aktivnější a vypracovali si řadu střeleckých pozic, po čtyřiceti minutách prohrávali díky rutinérsky zakončenému kontru mistra světa Meluzína. Vrcholem ústeckého snažení byla tyč Hořavy a gól Finka, který však přišel až po odpískání. V závěrečné třetině sice Tomáš Sýkora snížil, ale po chvíli rozhodl po rychlém úniku Staněk. Zběsilý finiš vyrovnání nepřinesl. Poslední zápas dlouhodobé části sehrají Lvi v pondělí 20. února v Kadani. Play off začína na ústeckém ledě již o dva dny později.
pá 17. 2. 2006
HC Kometa Brno
1:2 0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 48. Sýkora (Grof, Jech) - 28. Meluzín (Šůrek), 50. Staněk (Appel). Rozhodčí: Nečas - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:12. Využití: 0:1. Diváci: 3154. Střely na branku: 42:14 (10:4, 14:8, 18:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Mazanec, Pavlas, Vála, Grof, Evan, Hořava - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Fink, Červenka, Klimt - Klobouček, Sýkora, Jech

HC Kometa Brno: Maláč - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Burkoň, Karlíček, Špelda - Šůrek, Meluzín, Hájek - Staněk, Barus, Appel - Vrba, Zábranský, Barták

Hned v prvních vteřinách zápasu se ocitl ve velké šanci Pazourek, ale Maláče nepřekonal. Vzápětí si šel na trestnou lavici odpočinout domácí kapitán Antoš. Kometa ale v přesilovce kromě jedné propagační střely Karlíčka nic nepředvedla. Přesilovku si brzy zahráli i domácí. Usadili se v útočném pásmu, ale hlavním znakem byla jejich vychýlená muška. První třetina byla i dál ve znamení přesilovek, které se střídaly na obou stranách. Vzrušení přinesla 10. minuta, kdy ve vlastním oslabení zaúřadoval v útočném pásmu Sýkora, ale jeho choutky zastavil faulem Špelda. Již během první třetiny bylo znát, že domácí hokejisté nejsou úplně ve své kůži. Jejich přihrávky často nenacházely adresáty a končily zakázaným uvolněním nebo, což bylo nebezpečnější, na hokejkách soupeře.

První vážnější akci druhé třetiny si připsal Jan Kudrna, když ve 23. minutě vyslal od modré prudce projektil. Maláč ale předvedl výbornou lapačku. Ve 25. minutě ujel v oslabení Klimt, nedovoleně ho atakoval Lhotský a rozhozený útočník Slovanu netrefil branku. Vážné varování Moravanů přišlo ve 27. minutě. Při přečíslení 2 na 1 stačilo Meluzínovi jen přehodit beton klečícího Málka, ale nezvedl dostatečně puk. Reparát si brněnský útočník vyzkoušel o minutu později v přesilovce. Kotouč po obrovské chybě domácích poslal Šůrek dopředu a Meluzín se z brejku nemýlil - 0:1. Domácí hokejisté se dál tlačili dopředu, ale proti ještě zhuštěnější obraně hostí se nedokázali prosadit. Hodně emocí vyvolala akce ve 36. minutě. Maláč neudržel kotouč, na ten si najel Fink, ale rozhodčí, který celou akci pořádně neviděl, zapískal těsně před tím, než domácí útočník dopravil puk do branky. Regulérní branka tak nemohla být uznána. Brněnský brankář se ještě chvíli válel po ledě, ale po chvíli vyskočil jako rybička. Na konci třetiny si Lvi zahráli dokonce i dvojnásobnou přesilovku, ale během 16 vteřin výhody dvou hráčů navíc se prakticky nedostali do útočného pásma.

Do třetí třetiny vstoupila obě mužstva se čtyřmi hráči v poli. Antoš již po necelých 10 vteřinách prověřil tvrdou střelou Maláčovu pozornost. Na hole domácích hokejistů se postupně vkrádala nervozita a z jejich chyb těžili hosté. Největším problémem domácích byl přechod z obrany do útoku. Ve 47. minutě ze závaru před brněnskou brankou vylétl kotouč nakonec na opačnou stranu, na zakázané uvolnění. Po vhazování se domácím hokejistům nakonec podařilo důkladně rozebrat obranu Komety. Grof předložil před branku volnému Sýkorovi, Maláč se nestihl přesunout a útočník s osmičkou na zádech poslal puk za jeho záda - 1:1. Vyrovnání posadilo domácí na koně a ti si postupně vytvořili drtivý tlak. Po potyčce u brněnské branky si šli horké hlavy zchladit na trestnou lavici Jech a Kališ. Z brněnské střídačky ještě přiletěla na led láhev, a tak se domácím otevřela možnost přesilové hry. Obrovský tlak ale hokejisté Slovanu v branku nepřetavili. Přesně v době, kdy vyčerpaný Mazanec, který hrál přes dvě střídání, odjížděl z ledu, ujel po levé straně Staněk a střelou zápěstím trefil prokřehlému Málkovi přesně skulinku mezi rameno a tyčku -1:2. Lvi se snažili svůj tlak ještě stupňovat. V 53. minutě nahrával Eiselt zpoza branky, Antoš bombou z voleje trefil jen Maláče. Vzápětí v závaru před brněnskou brankou nedokázal Kuchler přehodit beton bezmocně ležícího brankáře. Hráči Komety se zuby nehty bránili a nerozpakovali se vyhazovat puky přes všechny čáry. Další famózní zákrok vytáhl Maláč proti domácím v 57. minutě, když Havel z voleje přesně trefil Pavlasovu přihrávku od mantinelu. Vzápětí Grof ze dvou metrů přestřelil branku. V čase 57:47 si trenéři Slovanu vyžádali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Jejich tlak přerušili hosté, kteří si svůj oddechový čas vybrali necelou minutu po nich. Drama se odehrávalo na ledě až do závěrečné sirény, ale brněnští hokejisté těsnou výhru už ubránili.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): "Měli jsme v úmyslu jet sem se čtyřmi útoky a šesti beky, ale ráno přišli dva kluci s teplotami, takže jsme to tu museli odehrát jen na tři řady. Měli jsme záměr tu poctivě bránit, nedostat moc gólů a hlavně se připravit na utkání s Berounem doma. Dopadlo to jak to dopadlo, myslím, že kluci to odjezdili fantasticky. Nevím, jestli nás Ústí podcenilo, ale první dvě třetiny to nebyl nijak velký rozdíl. Navíc jsme tam ještě dvakrát ujeli dva na jednoho. To kdybychom proměnili, tak to mohlo být klidnější. Třetí třetinu nás Ústí zatlačilo, ale my jsme to, nechci říci s přehledem, ale se štěstím ubránili. Ty tři body bych řekl, že jsou možná i zasloužené. V Havířově byli kluci už dost unavení, tak jsme z toho měli dnes strach. Proto jsme původně chtěli hrát na čtyři útoky, ale jak naši hokejisté viděli šanci, tak to ještě ze sebe vyždímali."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Kometa tu dnes předvedla výborný taktický výkon. Jak v pěti, tak i ve čtyřech výborně bránili a byli dobře seskupení kolem branky. My jsme se tam nemohli vůbec prosadit. I přesilovky jsme dnes hráli špatně. V první třetině jsme jich měli hodně, ale nedostali jsme se do nějaké vážnější šance. Během zápasu jsme si vytvořili optický tlak, ale nebylo to na vyložené šance. Brno své šance proměnilo a na nás padla nervozita. Pak už jsme s tím nedokázali nic udělat. Všechny naše střely trefovaly, co stálo v cestě. Při střelách od modré jsme trefovali hokejky, odráželo se to... Ale jak říkám, z toho tlaku jsme měli nějaký gól dát. Při některých zákrocích měl brněnský gólman i dost štěstí, ale i celkově chytal parádně. Kometa teď prohrála několik zápasů a dnes se vyšponovala k výbornému výkonu. Na co sáhli, to jim dnes vyšlo. Vyhráli zaslouženě, protože dnes předvedli vynikající taktický výkon podpořený brankářem Maláčem. Dnes zasedala komise rozhodčích a vyřkla ortel nad našimi hříšníky. Zápotočný dostal stop na dva zápasy a Jankových také. Ten ale navíc dostal ještě dva zápasy podmínku. V podstatě mohou oba nastoupit už v pondělí."