0:3. ">
H r a d e c K r á l o v é - Ústečtí Lvi zajížděli na východ Čech v roli favorita, avšak cítili se jako na divokém západě. Utkání se "odehrálo" spíše na trestné lavici, nežli na ledě. Kromě dvaadvaceti menších trestů profesionální rozhodčí Smeták rozdal dva osobní tresty, dva pětiminutové a jako jahůdku na dortu přidal dva tresty ve hře pro ostrostřelce Jankových a beka Zápotočného. Ústeckým se stala nedisciplinovanost a následná vyloučení osudným, třikrát v nich inkasovali a z Hradce si vezou porážku 0:3.
po 13. 2. 2006
Královští lvi Hradec Králové
3:0 0:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 31. Koudelka (Linhart, Šeda), 33. Fořt (Šeda, Mocek), 46. Fořt (Šeda, Hendrich). Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:16, navíc Přeučil (HKR) 5+OK HRUB, Jan Kudrna 10 min NESP, Sýkora 5+OK, Zápotočný TH, Jankových 5+TH (všichni UNL). Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2019. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 3:0.

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Toužimský, Mocek, Linhart, Šeda Michal, Daňo, Hendrich, Černý, Blanár - Fořt, Roubík, Fišer - Přeučil, Koudelka, Vondráček - Volráb, Domin, Suchý Pavel - Potůček, Šeda Jan, Diviš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Drábek, Grof, Hájek, Hořava, Klobouček, Kudrna Jan, Vála, Zápotočný - Antoš, Červenka, Eiselt - Fink, Jankových, Jech - Klimt, Kudrna Jiří, Pazourek - Slížek, Sýkora, Lopuski.

Prvních dvacet minut zápasu přineslo spíše opatrný hokej, než smršť útočných akcí. Domácí hráli celkem tři početní výhody, hosté dvě, ale ani v této převaze nedokázali hráči brankáře soupeře překonat. Nejblíže ke gólu měli Energetici při hře pět na pět, konkrétně po přihrávce Martina Koudelky v končící 16. minutě Roman Vondráček, ale ten si vylámal zuby na bleskurychlém zákroku Málka. První dvacetiminutovka tak skončila bez branek 0:0.

V prostřední části se už diváci bavili o poznání více, a to zejména díky několika přesilovým hrám Energetiků, ti hráli hned třikrát ve dvojnásobné výhodě, ale až v 31. minutě našli Východočeši recept na výborného brankáře Romana Málka. Ten do té doby zlikvidoval loženky kapitána Roubíka i osamoceného Petra Přeučila, v polovině zápasu byl ale už na bezprostřední dorážku Martina Koudelky krátký. Záhy po vedoucím gólu hradeckých protestoval ústecký Jankových a viděl za to od rozhodčího nejvyšší možný trest, tedy trest pětiminutový a ještě ve hře. Domácí tuto dlouhou výhodu dokázali hned z kraje přetavit ve druhou branku a to když Patrik Fořt u tyče vypíchl Málkovi puk a zvýšil na 2:0. Ve zbývajícím čase přesilovky 5 na 4 už ale domácí Málka nepřekonali. V závěru třetiny se ukázal několikrát i strážce domácího brankoviště Dušek a to když hráli pro změnu přesilovku hosté.

Hned na začátku třetí třetiny se museli bránit Severočeši opět ve třech a tento fakt nesli v pondělí velmi těžko, což prokazovali z jejich strany stále nervóznější a hlavně místy až zákeřnnou hrou. Ve 46. minutě se hradečtí dočkali třetího gólu, už v převaze jednoho muže pálil z prvé Patrik Fořt, Málek měl šanci k zákroku jen stěží. Po třetím domácím gólu se událo něco, co letos na hradeckém zimním stadionu k vidění ještě nebylo! Sýkora nejprve fauloval Toužimského a poté ho ještě po odpískání nesmyslně udeřil hokejkou do hlavy, domácí se snažili nereagovat ukvapeně, přesto se na ústeckého hráče seběhli jako vosy. Daniel Zápotočný ale vyjel po Petru Přeučilovi, se kterým se postarali o boxerskou vložku. Poté rozběsněný Zápotočný vyzýval hradeckého útočníka k dalšímu souboji, ten odhodil dres i chrániče loktů a rozhodčí měli co dělat, aby oba kohouty od sebe udrželi a zabránili tak další tvrdé výměně názorů obou aktérů předchozí rvačky. Nakonec Zápotočný cestou do šaten objel celé hříště a aplaudoval domácímu publiku, tomu se to pochopitelně vůbec nelíbilo. Oba borci dostali tresty do konce utkání, Sýkora pak 2+5 minut a Energetici hráli přesilovou hru dlouhých 7 minut. V té se už nikam nehnali, spíše se snažili ubránit svůj náskok, to se jim nakonec podařilo a porazili Ústí nad Labem 3:0.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové)
Jsem rád, že jsme s tak kvalitním mužstvem jako je Ústí nedostali gól a vyhráli 3:0. Asi nejdůležitější faktor zápasu byl, že utkání pískal profesionální rozhodčí Smeták, který vylučovat bez ohledu na to, kolikátý faul soupeře to byl. Kdyby to dnes pískal kdokoli jiný, tak jsme neměli určitě možnost tolika přesilových her, i když ty fauly tam jednoznačně byly. Pokud budou Ústí pískat tito rozhodčí, tak to budou mít těžké. Věci, které u nás dnes používali, to nemělo s hokejem vážně nic společného. Utkání jsme rozhodli v početních převahách a díky nim, se prakticky soupeř nemohl ani dostat do závěrečného tlaku. Perfektně jsem bránili a když mělo Ústí šanci, tak to chytil Tomáš Dušek. Důležitý moment utkání s takovýmto soupeřem byla jednoznačně osobnost profesionálního rozhodčího.

Pavel Hynek (hlavní trenér Ústí nad Labem)
Nechtěl bych se krátce po utkání pouštět do nějakých hlubších rozborů. Já myslím, že kdo tady byl, tak si o zápase udělal obrázek sám. Myslím si, že by tady dnes nevyhrál ani Montreal Canadiens v nejvyšší slávě, protože jsem hráli neustále ve čtyřech nebo ve třech. V rozmezí mezi dvacátou a třicátou minutou za stavu 0:0 jsme byli osmkrát vyloučení, víc k tomu nemám asi co říci.