4:2 i Roman Málek, který po několikavteřinové exhibici proti Olomouci odchytal již celý zápas.">
Jindřichův Hradec - Ústečtí Lvi se u rybníku Vajgar konečně dočkali! Domácí Jindřichův Hradec sice dokázal na úvodní Finkův zásah z 24. minuty odpovědět dvěma góly v rozmezí pěti minut, ale po bleskovém kontru obrozeného Tomáše Sýkory se trefovali už jen hosté. Na vlně "Sejčkovy" hvězdné chvilky se vzápětí svezl Vála a v 51. minutě dokonal dílo pomsty Jiří Kudrna. Kromě tříbodového Sýkory asistoval vítězství 4:2 i Roman Málek, který po několikavteřinové exhibici proti Olomouci odchytal již celý zápas.
so 4. 2. 2006
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:4 0:0, 2:3, 0:1

Branky a nahrávky: 25. Nedbálek (Šperger), 29. Mrkvička (Mertl, Vašíček) - 24. Fink (Pazourek, Hájek), 30. Sýkora (Vála, Grof), 31. Vála (Sýkora, Klimt), 51. Kudrna Jiří (Jankových, Sýkora). Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:10, navíc Vašíček (JHR) 10 min ZHK + OK NESP, Jankových (UNL) 10 min ZHK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 867. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Štůrala - Vašíček, Nedbálek, Procházka, Kolář, Zapletal, Tesařík, Král - Hanzal, Bílek, Šperger - Kašpárek, Starý, Kupec - Kocar, Davídek, Mrkvička - Fiala, Mucha, Kratěna - Mertl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Drábek, Grof, Vála, Zápotočný - Fink, Pazourek, Antoš - Jankových, Sýkora, Klimt - Havel, Slížek, Jech - Červenka, Kudrna Jiří, Klobouček.

Hned od začátku zápasu se do ústecké branky postavil Roman Málek, který poprvé naostro musel zasahovat ve 3. minutě, kdy na něj švihem vystřelil Roman Bílek. O minutu předtím domácího gólmana Tomáše Štůralu nadvakrát atakoval Grof. V minutě čtvrté se před Málka prodrala dvojčata Kupec s Kocarem, ale jejich pokusy ex-plzeňský gólman zlikvidoval. V 6. minutě si domácí Vajgar zahrál první přesilovku, jejíž největší šancí byla dělovka Roberta Procházky od modré čáry, kterou Málek jen vyrazil před sebe. Ke smůle domácích na dorážku nikdo nedosáhl. V jejím závěru měl na modré problémy jeden z domácích beků a hosté mohli jít do přečíslení. Jan Kolář musel faulovat. Domácí své oslabení odehráli s přehledem a navíc netrvalo ani celé dvě minuty, dalším vyloučeným Lvem byl Vítězslav Jankových, který za úder do hlavy vyfasoval navíc desetiminutový trest. Největší šanci dalších okamžiků měli paradoxně hosté, když Ladislav Slížek jel sám na Štůralu, který bravurně jeho pokus zlikvidoval. V závěru 11. minuty se domácí akcí na jeden dotek dostali před Málka, kde Vojtěch Mrkvička svou střelou nechal hostujícího gólmana vyniknout. V minutě šestnácté byl přísně vyloučen Martin Davídek a hosté si v početní výhodě vypracovali slušný tlak. Z úhlu Štůralu na švestkách nenachytal Sýkora. O pár vteřin později se na Málka rozjel David Kupec, ale i tuto střelu brankář hostů za svá záda nepustil. Obrovskou šanci Málek zmařil i minutu před koncem, kdy se do přečíslení 2 na 1 dostal Hanzal s Bílkem.

Skóre se poprvé změnilo ve 24. minutě, když nejproduktivnější hráč svého týmu David Pazourek střílel od modré čáry a Patrik Fink dorážel do branky - 0:1. Za 37 vteřin bylo srovnáno. Svůj první gól ve svém prvním zápase v A-týmu Vajgaru vstřelil junior Michal Nedbálek, když od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O další minutu se ke skvělé příležitosti dostalo duo Bílek - Hanzal, když svou kombinací chtěli puk dostat až do branky. Málek s pomocí jednoho z obránců jejich plány překazil. Svůj důraz přehnal kapitán hostů Antoš a musel na trestnou lavici, kam ho za chvíli následoval domácí Fiala. Při hře 4 na 4 vybojoval Tomáš Mertl kotouč za Málkovou brankou a naservíroval ho Vojtěchu Mrkvičkovi, na kterého hosté zapomněli. Ten pohotovou střelou podruhé Málka překonal - 2:1. Za dalších 15 vteřin se hosté dostali do slibné šance, kterou Štůrala zlikvidoval, ale strkanice před ním vyústila v pěstní souboj Michala Nedbálka s Davidem Pazourkem a oba museli na trestnou lavici. Za dalších několik vteřin se u mantinelu nedovoleného zákroku dopustil jeden z hostů, Jiří Vašíček mu jeho zákrok oplatil a jak už to tak bývá, hlavní arbitr viděl právě jen to oplácení. Impulzivní obránce Vajgaru neudržel nervy na uzdě a musel předčasně pod sprchy. A hosté dlouhou přesilovku dokonale využili. Na 2:2 srovnal Tomáš Sýkora, když tečoval střelu od modré. Za další minutu již hosté vedli. Sýkora nahrával zpoza branky a Aleš Vála bez problémů trefil - 2:3. Ve 34. minutě byl evidentně faulován Mertl, rozhodčí nechal vše bez povšimnutí. Za pár okamžiků se trio domácích hnalo proti jednomu bekovi hostů, který včasným pádem překazil finální přihrávku této akce. Hned poté se lišácky zmocnil puku Zdeněk Šperger, ale ani on Málka zpoza branky nepřekvapil. Nádherným zákrokem se po střele Klimta prezentoval Štůrala. Dvě minuty před druhou sirénou ujel domácím Milan Antoš, ale jeho pokus mladý gólman Jihočechů lapačkou zlikvidoval. Minutu před koncem byl ve vzduchu cítit gól. Jan Kolář se neunáhlil střelou od modré, nádherně našel Tomáše Mertla a jeho pohotovou střelou Málek reflexivně vyrazil do rohu kluziště.

Úvodní minuty třetího dějství moc vzruchu nepřinesly, až ve 45. minutě se snažil skrumáž před jindřichohradeckou brankou prostřelit Kudrna. O minutku později Jan Tesařík nádherně přihrál do jízdy Kupcovi, který kotouč s obtížemi zpracoval, a jeho bekhendový pokus skryl Málek ve své výstroji. Při dalším pokusu Jihočechů si nedovoleně počínal Jiří Kudrna, kterého za dalších 32 vteřin následoval Jakub Grof. Dlouhou dvojnásobnou přesilovku domácí doslova promarnili a kromě propagačních pokusů Koláře a Nedbálka nijak nezahrozili. V 51. minutě přidali hosté čtvrtou branku. Obrana Vajgaru malinko zaváhala, čehož využil Jiří Kudrna - 2:4. Lvi mohli přidat i pátou branku, když několikrát zprudka vystřelili. Štůrala s pomocí Jiřího Hanzala puk do branky nepustil. Šance se zrodila i na druhé straně. Tomáš Mertl všem ujel, ale na Málka si nepřišel a navíc byl velmi tvrdě sražen Danielem Zápotočným, který dostal pouze dvouminutový trest. Vajgar v početní výhodě kombinoval, ale nestřílel. Zbývající minuty zápasu již nic zajímavého nepřinesly a všechny tři body putují do severočeské metropole.

Jiří Veber (Jindřichův Hradec): "Věděli jsme, že Ústí je favoritem. Myslím, že nehrajeme špatný hokej, vedli jsme, ale vyloučení Vašíčka do konce utkání nás dokonale rozhodilo. Soupeř v prakticky sedmiminutové přesilovce otočil na 3:2 a my jsme se už nedokázali vrátit zpět do zápasu. Šance v závěrečné třetině jsme proměnit nedokázali. Můžu být spokojen s výkonem, nikoliv s výsledkem."

Vladimír Evan (asistent Ústí n.L.): "Domácí proti nám opět podali vynikající výkon, převážně v první třetině měli hodně šancí, kdy nás podržel Roman Málek. Nedisciplinovaností jednoho z domácích hráčů jsme se dokázali vrátit do zápasu a to bylo podle mého zlomový okamžik zápasu. Vedení jsme si pak dokázali pohlídat až do konce. Ale musím zdůraznit, že domácí proti nám podali opravdu velmi dobrý výkon."