Foto k zápasu">
Ú s t í n/L. - V čase 8:42 střílel ihned po buly Jan Klobouček. Puk zapadl k tyči. Rozhodnuto! Ústečtí Lvi v utkání s osmou Olomoucí vedli 3:0, svého soka válcovali a konečně se prosazovali i v koncovce. Tři branky v první třetině vstřelili naposled 12. října v Prostějově. Tehdy jim na ně stačilo o 99 vteřin méně. Totálně odevzdaní Hanáci v zápase úplně propadli. Vážnější příležitost si za šedesát minut nevypracovali a nakonec se budou vracet s debaklem 7:0. Dvakrát se trefili ústečtí Antoš a Slížek.

Foto k zápasu
st 1. 2. 2006
HC Olomouc
7:0 3:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Jankových (Klimt, Vála), 5. Sýkora (Jankových, Vála), 9. Klobouček (Havel), 22. Slížek (Havel), 44. Antoš (Fink, Jan Kudrna), 48. Slížek (Vála), 57. Antoš (Hájek). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 1:7. Využití: 2:0. Diváci: 4092. Průběh utkání: 7:0. Střely na branku: 55:13 (21:5, 15:1, 19:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (55. - 57. Málek) - Kudrna Jan, Hájek, Drábek, Mazanec, Grof, Vála, Pavlas, Zápotočný - Červenka, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Jech - Jankových, Fink, Klimt - Sýkora, Klobouček, Kudrna Jiří.

HC Olomouc: Härstad-Evjen (9. Tihlář) - Kříž, Protivný, Bartoň, Světlík, Faltýnek, Ondrůšek, Paška, Vlček - Žajgla, Ministr, Bouz - Smejkal, Najdek, Metlička - Šimo, Čuřík, Kreuzmann - Rak, Karný, Hradecký.

Domácí hokejisté měli raketový vstup do utkání. Již ve 3. minutě zavezl Jankových kotouč do pásma a vystřelil. K odraženému puku se dostal Klimt, jehož střelu Jankových tečoval přesně pod víko brankáře Härstad-Evjena. Ve 4. minutě, při domácí přesilovce, zazvonila po bombě Mazance za zády norského brankáře ve službách Olomouce horní tyčka. Hned poté si Sýkora vyloženě pohrál s obránci Olomouce, objel branku a mířil přesně - 2:0. Další zářez mohl mít na své hokejce, po spolupráci se svým "dvojčetem" Pazourkem, Fink, Härstad-Evjen ale na poslední chvíli zachránil. První střelu na prochladlého Sáblíka vyslal až v 9. minutě Ministr, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Vzápětí před olomouckou brankou vyhrál Havel vhazování, nabil Kloboučkovi a ten bombou z voleje vyhnal olomouckého brankáře na střídačku - 3:0. Jeho místo zaujal Tihlář, ale ani on si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. V obranném pásmu hostí to chvílemi vypadalo jako by Lvi hráli permanentní přesilovku.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s odhodláním zkorigovat výsledek zápasu. Celou 1. minutu se domácí museli bránit jejich výpadům. Ve 22. minutě vyhrál Havel před Sáblíkem bully a prokličkoval se až před Tihláře. Jeho střelu olomoucký brankář s námahou vyrazil, ale naneštěstí pro něj jen k volnému Slížkovi, pro něhož už nebyl problém vrátit kotouč tam, kam patří - 4:0. O 4 minuty později vyslal Vála přesným pasem do brejku Jankových, diváci se už radovali z další branky, ale hostující brankář dokázal neuvěřitelně zastavit kotouč směřující do branky těsně před brankovou čárou. Vzápětí Tihlář vytáhl proti Lvům další zákrok z kategorie zázračných, když ho nedokázala překonat hned trojice domácích hokejistů. Stupňující se tlak hokejistů Slovanu vyústil v polovině třetiny v další faul hostí. V oslabení se ale dokázali Najdek s Metličkou dostat do přečíslení, ale druhý jmenovaný si na strážci lví svatyně vylámal zuby. Hosté hru přitvrdili, což na sobě brzy pocítil Pazourek, kterého museli spoluhráči na cestě na střídačku podpírat. Na konci třetiny hráli hosté svou jedinou přesilovku v utkání, ale domácí branku vůbec neohrozili.

Ani na začátku závěrečné třetiny domácí nepolevili a začali náporem. Ve 44. minutě Finkův nahozený puk Antoš lehce před brankářem přizvedl a ten se zastavil až v brance - 5:0. Další gólovou šanci měl ve 46. minutě po přesném pasu Hájka Červenka, ale nezakončil přesně. O 2 minuty později domácí rozjeli před Tihlářem doslova přesilovkový kolotoč, který ve 48. minutě zakončil Slížek střelou za bezmocného olomouckého brankáře. Poté si Lvi v obranném pásmu hostí doslova otevřeli střelnici. V 55. minutě přišel fanoušky dlouho očekávaný okamžik. Do branky se při vyloučení Bouze za velkých ovací postavil Roman Málek, ale po necelých 2 minutách své místo opět přepustil Lukáši Sáblíkovi. Gólovou tečku za utkáním udělal v 57. minutě Antoš, když za záda Tihláře tečoval Hájkovu střelu a stanovil konečné skóre na 7:0.

Aleš Tomášek (HC Olomouc): "Věděli jsme do čeho jdeme. Bohužel to Ústí bylo dnes tak dobré, že byli o třídu lepší. S pěti juniory, se kterými jsme přijeli, jsme hlavně nechtěli dostat velkou šišku. Nakonec to bylo 7:0 a nebýt toho, že nám výborně zachytal gólman, mohlo těch gólů být podstatně víc. Je to sice trochu zklamání, ale zase proti takovému mužstvu, které je opravdu o tolik lepší, se nedá nic dělat. Přijeli jsme sem sice se čtyřmi útoky, ale hlavní pro nás je soustředit se na ten domácí zápas proti Berounu. Tady jsme s body víceméně ani nepočítali. Chtěli jsme tu hrát, aby to mělo hlavu a patu, ale, bohužel, to se nám nepovedlo."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes musím pochválit celé mužstvo. Byl to výborný týmový výkon, všichni hráli poctivě do obrany. Měli jsme výborný nástup a o zápase rozhodlo prvních 10 minut. Poprvé v sezóně jsme dokázali dát i více branek, vlastně nejvíc v sezóně. Mužstvo jsme vhodně doplnili a jeho sílu vidím především v tom, že ho máme prakticky rok pohromadě. To, že přišel Roman Málek, neznamená, že odchytá všechny zápasy. Brankáře průběžně prostřídáme. Dnes byla solidní návštěva i atmosféra a i my jsme hráli dobře. Je vidět, že diváci se probudí, pokud my předvedeme dobrý výkon. Že by ten dnešní zápas měl být generálkou na play off? Tak to si určitě nemyslím. I kdybychom s nimi nakonec v play off hráli, oni tam budou hrát s úplně jiným nasazením a bojovností. V souvislosti s příchody hráčů máme ještě nějaké povinnosti vůči extraligovým týmům. Teď vypomůže Aleš Pavlas Kladnu, tam je i Jirka Kuchler a David Mazanec Plzni. Uzdravuje se nám Miki Lopuski, v juniorech máme ještě Kloze, takže budeme teď tu zátěž chtít rozložit na co nejvíc hráčů. S bolestmi zad laboroval Venca Eiselt, ale měl by se do příštího týdne objevit na ledě. Co je s Davidem Pazourkem zatím nevíme. Má naražené koleno, snad se dá brzy do pořádku."