Ú s t í n/L. - I ve třetím vzájemném měření sil byli Ústečtí Lvi lepší prostějovských Jestřábů. Tentokrát si vezou z Hané tři body za výhru 3:6. První přesnou střelu vyslal v sedmé minutě Slížek, ale neuplynulo ani třicet vteřin a díky prostějovskému Salugovi bylo srovnáno. Poté však hosté rozvlnili síť díky Jankových, Pavlasovi, Antošovi a Havlovi čtyřikrát za sebou a zdálo se být rozhodnuto. Prostějovští to však za nepříznivého stavu nezabalili a díky brankám Zbořila a Salugy snížili na rozdíl dvou branek. Slovan však ihned Kloboučkem kontroval a nepřipustil tak v závěru žádné drama.
so 14. 1. 2006
LHK Jestřábi Prostějov
3:6 1:2, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 7. Saluga, 51. Zbořil (Řípa, Bařica), 53. Vymazal - 7. Slížek (Kuchler), 14. Jankových (Červenka), 36. Pavlas, 49. Antoš (Kudrna Jan), 50. Havel (Mazanec), 54. Klobouček (Slížek, Havel). Rozhodčí: Havlík - Tuizal, Vengřín. Diváci: 1053. Vyloučení: 5:8, navíc Zbořil (PRO) a Jankových (UNL) 10 min. Využití: 1:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:6. Střely na branku: 29:47.

LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla - Sedlák, Kučírek, Kruliš, Kameš, Chvojka, Doseděl - Bařica, Piecha, Luka, Saluga, Čech F., Sabela, Řípa, Čech M., Žibrita, Vymazal, Zbořil, Polák

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Zápotočný, Kudrna Jan, Vála, Pavlas, Grof, Mazanec, Hořava, Klobouček - Pazourek, Fink, Antoš - Havel, Slížek, Kudrna Jiří - Jankových, Červenka, Klimt – Kuchler, Jech

Na postějovském ledě se představil soupeř, který je už dlouhou dobu neotřesitelně usazen na trůnu 1. ligy. A nutno dodat, že rozdíl ve hře obou celků byl znatelný, i když snaha se prostějovským hráčům upřít nedá.

První šanci zápasu si vytvořili ústečtí, jejím autorem byl Slížek, který si, v čase 0:53, vybruslil s pukem zpoza brány až do mezikruží a prověřil Hamrlu. Ve třetí minutě se na modré čáře opřel do střely ústecký Grof a Klimt se ještě snažil před brankou puk tečovat, ale jejich snaha skončila mimo tři tyče Hamrlovy branky. Ve čtvrté minutě se do útoku rozjela hned dvojice prostějovských hráčů Sabela - Řípa, ale hostující obránce jim jejich šanci překazil, takže gólman Zikmund ani nemusel zasahovat. V šesté minutě měli domácí opět příležitost ke skórování, když branku Ústí obkroužil Polák, ale jeho přihrávka před branku nenašla nikoho z týmu Jestřábů. A tak uhodilo na druhé straně. Puku se, v sedmé minutě, zmocnil v rohu kluziště Kuchler, přihrávkou našel Slížka, který si vybruslil až mezi kruhy, položil si na led brankáře Hamrlu a poté jej přehodil. Hosté se ovšem z vedení dlouho neradovali a za 28 vteřin bylo vyrovnáno, když vlastní střelu doklepl za Zikmundova záda Saluga. V desáté minutě se poprvé v zápase vylučovalo a na trestnou lavici si, za vysokou hůl, šel sednout hostující Mazanec. Prostějovští hráči si ovšem žádnou výraznou šanci v přesilovce nepřipravili, za zmínku stojí snad jen Lukova bomba téměř od modré čáry, kterou však Zikmund s přehledem vyrazil. V jedenácté minutě byl vyloučen domácí Kruliš a 40 vteřin se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ani jedno z mužstev si však výraznější šanci nepřipravilo. Při následném prostějovském oslabení, ve dvanácté minutě, hledal před brankou Řípa Salugu, ale ten jeho přihrávku minul. Ve třinácté minutě si šel na trestnou lavici sednout Jestřáb Sedlák za sekání, čímž získali hosté možnost pokračovat v přesilové hře. Ústí šancí nepohrdlo a po 47 vteřinách šanci zužitkovalo ve vedoucí gól, šťastným střelcem se stal Jankových, který po přihrávce Červenky nádherně trefil růžek Hamrlovy branky. V patnácté minutě si šel na trestnou lavici sednout za držení Jan Kudrna a nabídnul tak Prostějovu možnost ke srovnání skóre. Domácí se však ke střele prakticky nedostali a přesilovku promrhali. Vteřinu po návratu Kudrny se vylučovalo na straně Ústí znova, když Jankových dostal trest 2 + 10 minut za naražení zezadu. Ovšem ani tahle přesilovka ke gólu v síti Ústí nevedla, ukázková byla jen bomba Kučírka od modré čáry, kterou však Zikmund bezpečně skryl ve svém náručí.

Ve druhé třetině se hrál podstatně vyrovnanější duel, než v první a šance se střídali rovnoměrně na obou stranách, ale jak šance prostějovských hráčů Poláka, Doseděla a Řípy, tak i na ústecké straně Mazance zůstaly nevyužity. V páté minutě byl za držení vyloučen hostující Zápotočný a za minutu a půl po něm šel na trestnou lavici ještě Jech, který šel odsedět trest za nesportovní chování udělený gólmanu Zikmundovi. Prostějovu se tak naskytla šance na přesilovku pěti proti třem, ovšem střelecká produktivita byla v přesilovkách opravdu slabá a Prostějov se prakticky k ničemu nedostal. Naopak do šance se dostal v deváté minutě Jech, jenž se vracel z trestné lavice, ale jeho sólo Hamrla s přehledem vyřešil. V patnácté minutě se opět vylučovalo, tentokrát na prostějovské straně, potrestaným byl Piecha za krosček. Ústečtí hráči ukázali domácím, jak se využívají přesilovky a po minutě a osmnácti vteřinách zvýšili Pavlasem na rozdíl dvou branek.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny málem překvapil brankáře Hamrlu Jan Kudrna střelou téměř z poloviny hřiště. V šesté minutě se znova vylučovalo, za vysokou hůl si šel odpočinout na trestnou lavici hostující Jech, ale prostějovskýnm se přesilovka vůbec nedařila a puk byl z velké části na holích ústeckých hráčů. V deváté minutě si šel vyzkoušet tvrdost trestné lavice domácí Vymazal, za hákování dostal dvě minuty. Ovšem za 35 vteřin se mohl vrátit zpět, protože Ústí přesilovku využilo Antošem, který skóroval po přihrávce Jana Kudrny. A za dalších 23 vteřin se Ústí mohlo radovat znova, když po přihrávce Mazance zvyšoval Havel. To už bylo mnoho i na domácího gólmana Hamrlu a nechal se vystřídat Hrazdírou. Ovšem ani prostějovští ještě zbraně nesložili a po dalších 61 vteřinách snižuje Zbořil na rozdíl dvou branek. Ve třinácté minutě si šel za katr sednout hostující Klobouček, který se proti pravidlům provinil sekáním. Tentokrát prostějovští hráči neváhali a po 47 vteřinách přesilovku využili, podruhé v zápase se trefil Saluga a snížil tak na rozdíl dvou branek. Ovšem Ústí nenechalo nikoho na pochybách zda chce zápas vyhrát a po 29 vteřinách odskočilo domácím opět na rozdíl tří branek. Poslední gólovou akcí zápasu byla střela Kloboučka od modré čáry, ale do branky si cestu nenašla, neboť se jí do cesty postavilo břevno Hrazdírovy branky.

Celek Ústeckých Lvů si odvezl z Hané naprosto zasloužené vítězství. Působil daleko hokejovějším a sehranějším dojmem, než domácí celek, který se touto prohrou a díky domácí výhře Třebíče, propadl na 13. příčku tabulky.

Pavel Hynek (Ústí n. L.): Jsme rádi za tři body. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Jsem rád, jak jsme k tomuto utkání přistoupili. Jako zlomový bych viděl gól na 3:1. Tam jsme začali věřit, že utkání dotáhneme do vítězného konce.

Aleš Flašar (Jestřábi Prostějov): Dnes nám hodně chyběl Říha, který je zraněný. Navíc mě zklamal přístup lajny Piecha, Luka, Bařica. Hráči měli z Ústí příliš velký respekt a nehráli tak jak měli. Za stavu 1:5 jsme začali předvádět solidní hru. Kdybychom tak hráli od začátku, tak mohl být výsledek jiný. Ústí dnes předvedlo svou sílu hlavně v přesilovkách, kdy nám dalo tři branky.