Havířov - V nečekané rozuzlení vyústilo utkání Ústeckých Lvů s domácími Pantery. Ve 34. minutě se na tribunách objevil hustý dým, který se později rožšířil i na led a hráče tak vyhnal do kabin. Příčinou se ukázala odpálená vojenská dýmovnice, díky níž se hodnou chvíli čekalo na pokračování zápasu. Po několika poradách rozhodčího s oběma trenéry bylo však střetnutí ukončeno a to za stavu 0:1, když v přesilovce tečoval Slížkův pokus Aleš Pavlas.
st 21. 12. 2005, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
0:5 kontumačně

Branky a nahrávky: 13. Pavlas (Slížek, Klimt). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Utkání ukončeno ve 34. minutě po několika desítkách minut prodlevy způsobené dýmovnicí. STK ČSLH ve středu 4. ledna 2006 utkání kontumovala 5:0 ve prospěch Ústí nad Labem

AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Galvas, Burián, Prokop, Balčík, Vrtík, Petlák - Seman, Zdráhal, Žůrek - Mikšan, Lipina, Brynecký - Jelínek, Zdeněk, Sedlák - Heider, Sikora, Sprušil.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund – Mazanec, Pavlas, Zápotočný, Kudrna Jan, Grof, Vála - Buďa, Slížek, Klimt - Gottfried (Bašta), Pazourek, Antoš - Jech, Červenka, Kudrna Jiří.

Již v 19. vteřině vyslal Galvas první pozdrav, i když lehčí, gólmanovi Ústí. Pak se připojil i Sedlák. Novotného ohrozili hosté až ve 3. minutě. Klimt se snažil neúspěšně najít skulinku mezi Novotného betony. Dlouho se hrálo bez přerušení, došlo k němu až v okamžiku Pazourkova faulu na Balčíka. Za minutu se k faulujícímu kolegovi připojil Mazanec a Panteři měli 59 vteřin přesilovku pět na tři. Ale Lvi ukázali, že mají kvalitní kádr a havířovské hráče do žádných šancí nepustili. Až v 10. minutě nebezpečně vypálil zpoza hráče Seman, Zikmund se štěstím kryl. Ve 12. minutě zahákoval střílejícího Antoše Sikora a byl potrestán menším trestem. Hosté přesilovku využili. Slížek po ledě vypálil přes několik clonících hráčů a puk se od Pavlasovy brusle odrazil za Novotného záda - 0:1. Obdržená branka Pantery trochu otřásla, nemohli se pak dostat do tempa, nepomohlo jim ani následné vyloučení Mazance. Až v závěru první třetiny se domácí šiky zkonsolidovaly a Lvy několikrát zatlačili do hluboké obrany. Ale ani velká šance Mikšana s Balčíkem nevedla ke kýženému vyrovnání. Poslední příležitost měl Žůrek, jenž se dostal sám před Zikmunda, ale finální klička mu nevyšla.

Od počátku II. třetiny nastoupili Panteři s větší agresivitou a nasazením. Rychleji bruslili a několikrát donutili hosty v nouzi vyhodit kotouč přes všechny čáry. Lipina z bezprostřední blízkosti těsně minul levou tyč ústecké brány. Ve 26. minutě Galvas prudce nahazoval, puk Zikmundovi vypadl z lapačky, bohužel Seman na něj nedosáhl. Pak musel i Novotný zachraňovat před najíždějícím Antošem, jeho technickou střelu lapil. Za tři minuty opět Seman, po něm Žůrek vyzkoušeli z levé strany pozornost hostujícího brankáře. Pak byl zcela sám před brankou Seman, ale na kličku nebo umístěnou střelu neměl prostor. Havířov byl ve velkém tlaku, který ještě znásobilo vyloučení Slížka za faul na pronikajícího Sedláka, když nějaký nezodpovědný a hloupý jedinec hodil do hlediště dýmovnici. Viditelnost na stadiónu byla rázem minimální. Rozhodčí musel zápas po dlouhé době a po několika pokusech a poradě s trenéry ukončit.

Jiří Režnar (Havířov): „Je to škoda, protože dneska dostal slušný divák políček. Ve druhé třetině už jsme měli i nějaké šance a utkání jsme mohli třeba prohrát a třeba i vyhrát. Tak asi skončí utkání kontumací a my přijdeme zbytečně o tři body.“

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): „Taková situace se v hokeji nestává, ale dneska se to prostě stalo. Kvůli jednomu divákovi se utkání nemohlo dohrát. My jsme sami zvědavi, jak vše dopadne, ale jsme připraveni na všechny varianty, i že bychom sem měli jet znovu. Kluci hlasovali mezi sebou a my respektujeme jejich názor. Nechceme si vzít na triko žádné riziko zdravotních potíží a když se hráči rozhodli v utkání nepokračovat, respektovali jsme to.“