Mladá Boleslav - Popáté za sebou doprovázel Ústecké Lvy na pozápasové cestě do kabiny tříbodový úsměv. V Mladé Boleslavi jako první zavelel ke lvímu útoku ve 12. minutě kapitán Antoš, čtyři minuty před koncem druhého dějství stvrdil jeho rozkaz na konečných 2:0 pro Ústí v oslabení Grof. Slovan tedy navázal na výsledky kol minulých a díky neuvěřitelnému zkratu Havířova, který přišel v Prostějově o třígólový náskok, se Ústečtí sluní v čele ligy s komfortním odstupem třinácti bodů.
so 3. 12. 2005
BK Mladá Boleslav
0:2 0:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Antoš (Zápotočný), 36. Grof (Pazourek, Antoš). Rozhodčí: Vampola - Špringl, Křivský. Vyloučení: 3:9, navíc Klimt (UNL) 10 min NESP. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1600. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 0:2.

BK Mladá Boleslav: Mařík - Vyhlídal, Jelínek, Klimeš, Šrek, Čech, Všetečka - Nouza, Pospíšil, Fadrný - Krupka Martin, Langhammer, Nedorost - Kocák, Hradecký, Beck - Vrbata, Kadlec.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Drábek, Mazanec, Kudrna Jan, Pavlas, Grof, Vála, Zápotočný - Eiselt, Slížek, Kudrna Jiří - Fink, Pazourek, Antoš - Klobouček, Sýkora, Klimt - Kloz, Kuchler, Jech.

Celý zápas byl orámován především skvělým výkonem obou brankářů. Hostující Sáblík pochytal všechny střelecké pokusy domácích a jeho protějšek kapituloval dvakrát. Další ústecké šance ovšem dokázal zlikvidovat. Jako například v úvodní třetině, kdy se blýskl proti Kloboučkovi a vzápětí také při šanci Antoše. Ve 12. minutě však už kapituloval. Od modré totiž napřáhl Zápotočný a chytrá teč Antoše se zastavila až v boleslavské síti - 0:1. V domácím provedení skončil Nedorostův bekhend vysoko nad a Martin Krupka provětral pouze Sáblíkovy betony.

Po přestávce byla na hře domácích patrná snaha výsledek otočit. Jenže pouhá snaha nemohla na soupeře stačit. Navíc Mladá Boleslav prohospodařila i přesilové hry a tak není divu, že gól do ústecké branky nepadl. Šance přitom byly, jenže pokus Nedorosta od modré Sáblík kryl, Langhammer střelu těsně nad ledem nasměroval mimo cíl a neuspěli ani Beck s Hradeckým. Snad i proto přišel druhý gólový úder Severočechů, a to dokonce při boleslavské přesilovce ve 36. minutě. Domácí se při ní sice usadili v útočném pásmu, jenže při rozehrávce chyboval Vyhlídal a hosté se dostali k brejku. Při přečíslení dva na jednoho přihrával Pazourek a Grof zvýšil na 0:2. Poslední šanci druhé části pak měl na své holi novic v boleslavském dresu Všetečka. Sáblík však proti němu dobře vyjel, zmenšil mu střelecký úhel a tím jeho příležitost zlikvidoval.

Ve třetí třetině si zkušení hosté vedení pohlídali. Navíc sami mohli ještě zvýšit. To když po objetí branky zkoušel například překvapit Maříka Fink. Blízko ke gólu byla také dvojice Pavlas - Antoš, střelecký pokus Antoše ale zastavil výtečný obranný zákrok Všetečky. A domácí příležitosti? Fadrný s Pospíšilem nedotáhli do úspěšného konce přečíslení dva na jednoho a Nouzovu střelu Sáblík kryl. V závěru chtěli domácí sáhnout ke hře bez brankáře, hosté je ale k power-play nepustili.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Samozřejmě jsme čekali utkání s těžkým soupeřem. To se potvrdilo. Nicméně k zápasu jsme odjížděli s přáním bodovat. Podali jsme, myslím, parádní výkon. Ten podpořil výtečný Lukáš Sáblík v brance. Hráli jsme tentokrát hodně v oslabení. I ty ale náš tým odehrál výborně. Svědčí to o tom, že naše obrana pracovala na výtečnou. Navíc jsme měli i více příležitostí než soupeř. Také domácí pak měli oporu v brankáři Maříkovi."
Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Pro nás to byl určitě hodně těžký zápas. Ústí ukázalo, že postavení v tabulce a ten bodový odstup nejen od nás, ale vlastně ode všech týmů prvoligové soutěže je zasloužený. Musím přiznat, že hosté hráli výborně. A co rozhodlo o osudu zápasu? Asi první gól, který byl pro Slovan tak trochu šťastný. Ale oni tu branku dali, my už třetí zápas vyšli gólově naprázdno. Nejsme schopni dát branku. To rozhodlo. V dalším průběhu hosté velmi zodpovědně bránili. Zkušený tým navíc dokáže potrestat jakoukoli chybu. To bylo vidět i při přečíslení, kdy jsme hráli přesilovou hru. Výborně sehráli to přečíslení dva na jednoho. Zápas tak měli dobře rozehraný a v dalším průběhu hru kontrolovali.“