Nečekanou porážku připravil hostujícím hokejistům Slovanu Jindřichův Hradec. První výstrahu směrem k ústecké střídačce vyslal v 17. minutě při vlastním oslabení domácí Ulman. Po 76 sekundách druhé části se zásluhou Fialy radovali Jihočeši podruhé a před hosty se začala rýsovat čtvrtá prohra v sezóně. Tu dokonal vteřinu před koncem utkání střelec večera Fiala, který tak poslal Lvy domů s prázdnou. Díky debaklu Havířova na chomutovském ledě se však Ústí i nadále drží na čele 1. ligy.
so 5. 11. 2005
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
3:0 1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Ulman, 22. Fiala (Mertl), 60. Fiala (Mertl). Rozhodčí: Skoupý - Jeletz, Drobílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1250. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 3:0.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kučera - Kolář, Kolda, Horák, Vašíček, Vomela, Klimeš, Spitzer - Starý, Šperger, Škoda - Fiala, Kupec, Mertl - Ulman, Bílek, Mucha - Kašpárek, Schejbal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Kudrna Jan, Grof, Vála, Zápotočný, Kloz - Lopuski, Slížek, Kuchler - Klobouček, Pazourek, Antoš - Jankových, Fink, Klimt - Kysela, Sýkora, Kudrna Jiří.

V dresu Jihočechů se mezi tyče postavil Josef Kučera a po ledě navíc po dlouhé době kroužila žlutá dvaadvacítka, Zdeněk Šperger se po dlouhých 3 měsících vrátil. Hned po půl minutě musel zasahovat Josef Kučera, jehož zákrok byl více než nejistý, ale hned z protiútoku střílel Lukáš Mucha. V minutě páté stál tváří v tvář Kučerovi Patrik Fink, ale gólman Vajgaru byl pozorný. V šesté minutě měli domácí první výhodu přesilové hry, jejíž první část Vajgar nezahrál dobře. Až v jejím závěru měl obrovskou šanci, kdy ze skrumáže před Sáblíkem vylétnul kotouč a obloučkem padal za záda Sáblíka, který se štěstím vytěsnil kotouč mimo. Ústí si svou první přesilovku zahrálo v minutě deváté, kdy si hosté dokázali vytvořit tlak, ale kýženou branku nedali. Hezky stříleli Fink nebo Jankových. Od modré pálil Jan Kudrna. Ve třinácté minutě se hezkou akcí prezentoval Vladimír Škoda. O dvě minuty později byl sražen brankář hostů Sáblík, jenže provinilcem byl jeden z ústeckých obránců. V 16. minutě dal rozhodčí druhou přesilovkovou výhodu hostům. Přibližně o minutu později se s pukem na holi vydal za branku hostů Tomáš Ulman, který zpoza branky nahodil na Sáblíka a od jeho zad se kotouč šťastně odrazil do branky - 1:0. Ihned poté měli domácí další šance, největší z nich v 18. minutě Vladimír Škoda.

Vstup do druhé třetiny nemohl být pro Vajgar lepší. Na začátku 22. minuty vybojoval Tomáš Mertl kotouč a Lukáš Fiala nadvakrát překonal Sáblíka - 2:0. Hosté přidali, ve 23. minutě střílel Robert Kysela, do šance se na druhé straně dostali Tomáš Mertl a hned poté Zbyněk Spitzer. Dva na jednoho ujížděli Lukáš Mucha s Romanem Bílkem. Ve 28. minutě měli domácí další výhodu přesilové hry, její první půlka se Vajgaru vedla, měl tlak, ale kýženou branku nevstřelil. Stejně dopadla i ústecká přesilovka z 30. - 32. minuty. Ve 34. minutě ohrozil Sáblíka dalekonosnou střelou Vladimír Škoda. Obrovskou šanci Ústí promarnil David Pazourek. Tři minuty před druhou sirénou se útočným faulem provinil Vladimír Škoda, ale oslabení si domácí dokázali ohlídat.

Prvním vzruchem třetího dějství byla ve 43. minutě nepřesná střela Jiřího Vašíčka, která se odrazila před branku, odkud střílel Miloš Schejbal. O minutu později se chytrou střelou prezentoval Robert Kysela. Dnes skvěle hrající Lukáš Fiala ve 45. minutě kličkoval s kotoučem na holi útočným pásmem, akci nedokončil jen kvůli faulu. Parádním sólem přes celé kluziště se předvedl David Kupec, byl však nedovoleně odstaven od puku, ale nepískalo se. V čase 47:03 mohli hosté snížit, ale tutovku Tomáše Klimta Kučera vychytal. Tlak Ústí byl v této části hry citelný, na konci 48. minuty se domácí ubránili jen za cenu faulu. Oslabení sehráli domácí pod tlakem, ale odolali. Od modré střílel Aleš Vála. V 52. minutě nadvakrát střílel na Kučeru Jankových, ale ani on gól nedal. Šest minut před koncem třetí třetiny ujížděli 2 na 1 Mertl s Kašpárkem a byly z toho dvě minuty pro Jana Klouboučka. Vladimír Škoda jel sám na Sáblíka, i přes těsné bránění Ústeckých dokázal vystřelit, ale Sáblíka na švestkách nenachytal. V 57. minutě se do brejku dral Tomáš Ulman, puk končí pod lapačkou ústeckého brankáře. Na druhé straně zahrozil Jiří Kudrna. Jeho bratr Jan tři a půl minuty před koncem fauloval Davida Kupce. Ve vlastním oslabení mohl sám atakovat Kučeru David Pazourek, ale perfektním zákrokem mu v tom zabránil Lukáš Fiala. Stejný hráč mohl v závěru přesilovky dorážet hradecké nahození. V 59. minutě hrají hosté vabank, když zkouší hru bez brankáře a v šesti v poli. V polovině poslední minuty mohl ze skrumáže před Kučerou snížit Patrik Fink, ale Josef Kučera jeho střelu excelentně zneškodnil. Poslední vhazování před Kučerou vyhráli domácí, zbrkle nevyhodili a Tomáš Mertl naservíroval Lukáši Fialovi puk před prázdnou branku a ten v čase 59:59 rozhodl - 3:0.

Milan Stárek (Jindřichův Hradec): "Podali jsme zodpovědný výkon, který navíc skvělým výkonem podpořil Pepík Kučera v brance. Je to určitě obrovský úspěch porazit první celek tabulky. Ústí podle mého trochu zaspalo a začalo hrát až někdy v polovině první třetiny. Jsou to velmi cenné body. Musíme však porážet hlavně týmy, co jsou nám v tabulce bližší. Dnešní body mají cenu zlata."

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): "Domácí vyhráli zaslouženě, dali do hry všechno, rychlost, souhru a větší touhu po vítězství. Potvrdilo se, že v první lize může kdokoliv porazit kohokoliv. Vajgar doma porazil Chomutov, teď nás. Liga je hodně vyrovnaná."