Foto k zápasu">
Ú s t í n/L. - Za jedenáct minut druhé třetiny rozprášili Ústečtí Lvi náskok Olomouce. Třemi přesilovkovými trefami obránců a ostrou ranou Vítězslava Jankových otočili z 0:1 na 4:1. Hanáci Lvy v úvodu zaskočili. Bouzem proměnili hned svou první šanci a celou třetinu náskok drželi. Vaz jim zlomila oslabení. Ve třetí části na korigující branku odpověděli domácí ještě dvakrát a v sezoně tak poprvé dosáhli půltuctu branek. Kuriozitou je pět branek od obránců. Dvakrát se trefil Jan Kudrna. Vítězstvím si Slovan udržel dvoubodový náskok na Havířov, který porazil Jihlavu. Třetí Sareza již ztrácí devět bodů.
Foto k zápasu
st 2. 11. 2005
HC Olomouc
6:3 0:1, 4:0, 2:2

Branky a nahrávky: 23. Jelínek (Slížek, Kuchler), 26. Grof (Vála, Fink), 32. Jankových (Klimt), 34. Jan Kudrna (Antoš), 53. Mazanec (Pazourek), 54. Kudrna Jan (Kysela, Sýkora) – 5. Bouz (Najdek), 45. Najdek (Světlík), 60. Faltýnek (Bouz, Žajgla). Rozhodčí: Fraňo - Richter, Sichrovský. Vyloučení: 7:13, navíc Antoš (UNL) 10 min. a Žigardy (OLO) 5 min + TH. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2800. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3. Střely na branku: 47:18 (11:4, 24:4, 12:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mazanec, Jelínek, Kudrna Jan, Grof, Vála, Zápotočný - Lopuski, Slížek, Kuchler - Klobouček, Pazourek, Antoš - Jankových, Fink, Klimt - Kysela, Sýkora, Kudrna Jiří - Kloz.

HC Olomouc: Žigárdy (33. Tihlář) - Kříž, Šafařík, Vlček, Světlík, Varakas, Paška, Faltýnek, Protivný - Smejkal, Ministr, Bouz - Metlička, Najdek, Slaninák - Hebar, Karný, Hradecký - Žajgla, Kreuzman, Šimo.

Hned v 1. minutě nevyzrál Klobouček dvakrát za sebou zblízka na Žigardyho. Ve 3. minutě ujel v oslabení Ministr, ale vracející se Mazanec ho skvěle odblokoval. Šok z čistého nebe přišel v 5. minutě. Na střílenou přihrávku Najdka si najel Bouz a jen nastavil čepel hole. Z první střely na branku tak vytěžili hosté vedoucí branku. Domácí hráči si poté často nevěděli rady s vysunutým forčekingem Hanáků. Hosté se ale omezovali spíše na bránění výsledku. Lvi ostřelovali olomouckou svatyni ze všech pozic, ale Žigardy jejich pokusy s přehledem likvidoval. Ve 14. minutě byl za hákování za hostující brankou vyloučen domácí kapitán Antoš. Stačilo ale, že mávnul rukou a k menšímu trestu vyfasoval ještě desetiminutový.

Od začátku druhé třetiny byla patrná snaha domácích hokejistů o vyrovnání, ale olomoučtí hokejisté výborně bránili a napadali. Často to se svým důrazem ale přeháněli, a pak museli pykat na trestné lavici. Ve 23. minutě si, při přesilovce Slovanu, sjel mezi kruhy přesně na Slížkovu přihrávku Jelínek a střelou z voleje nedal olomouckému brankáři šanci - 1:1. Ve 25. minutě přidržel Paška domácího Jankových a v ponechané výhodě nedal gól z jasné šance Sýkora. Brzy na to vyzkoušel Kuchler svými zuby tvrdost Vlčkovi hokejky a domácí hokejisté hráli přesilovku 5 proti 3. Více než minutu obléhali olomouckou branku, když Grof vyslal projektil od modré a dokonal tak obrat ve skóre - 2:1. Ve 27. minutě zbytečně fauloval Klobouček, ale Lvi si i v oslabení dokázali vytvořit převahu. Od poloviny zápasu už tak velice důrazní hosté ještě trochu přitvrdili muziku. Ve 32. minutě našel Klimt od levého mantinelu křížem, přes dva olomoucké hráče, najetého Jankových, který od modré napřáhl a nachytal Žigardyho v nedbalkách - 3:1. O minutu později se před brankářem Olomouce vytvořil závar, ve kterém se Lopuski nechoval podle pravidel a hlavní rozhodčí ho poslal za hrubost na trestnou lavici. Těsně po přerušení hry ale Žigardy udeřil hlavou Slížka a okamžitě vyfasoval trest ve hře. V následné přesilovce 4 proti 3 překonal nového muže v olomoucké svatyni Tihláře střelou od modré Jan Kudrna - 4:1. Hosté po studené sprše boj nevzdali a ve 37. minutě prověřil Sáblíka tvrdou střelou Ministr a brzy po něm pohotovou střelou z otočky Bouz.

Na začátku závěrečné třetiny hráli Lvi dvakrát brzy po sobě v oslabení, ale Hanáky téměř k ničemu nepustili. Až ve 45. minutě. To se vyhozený kotouč odrazil od Klimtovy brusle přímo k Světlíkovi, ten bleskově posunul na Najdka, který pohotovou střelou snížil. Hosté vycítili šanci a začali se více tlačit před domácí branku. Hokejisté Slovanu se ale z obdržené branky brzy otřepali a svými rychlými výpady opět nutili hosty z Olomouce k faulům. V 51. minutě tak mohli opět hrát v dvojnásobné početní výhodě. Přesně 10 vteřin chybělo do návratu prvního z vyloučených, když Mazanec nejprve rozezvučel tyč a vzápětí se, po příhře Pazourka, trefil přesně do víka - 5:2. Brzy poté se do brejku dostal olomoucký Hebar, ale při jeho střele mezi betony Sáblík včas sklapl. V 54. minutě přejel Sýkora Tihlářovi ve výhledu přesně v okamžiku, kdy Jan Kudrna vystřelil a olomoucký brankář viděl puk až v brance - 6:2. 17 vteřin před závěrečnou sirénou ještě na 6:3 korigoval Faltýnek.

Aleš Tomášek (HC Olomouc): "Zhodnocení zápasu... Vždyť jste ho viděli, ne? Jsem teď ještě naštvaný, moc vám toho neřeknu. Ve hře 5 proti 5 jsme byli lepší, ale, bohužel, hráli jsme hodně v oslabení. Největší hloupost byl ten faul od Žigardyho, když dostal trest ve hře. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které jsme hráli skoro pořád v oslabení. Např. hráč je v brankovišti a když ho vyhodíme, jdeme ven my."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "První třetinu jsme neodehráli dobře, z naší strany to bylo vlažné. Ve druhé části jsme soupeře dokázali přitlačit, vynutit si fauly a důležité bylo, že jsme dokázali realizovat přesilové hry. V tom nám to soupeř usnadnil svou nedisciplinovaností. Třetí třetinu jsme začali vyloučením a následně přišlo další, takže jsme inkasovali, ale nepochybovali jsme o tom, že si to pohlídáme. Do většího tlaku jsme soupeře nepustili, naopak jsme zvýšili obrátky a přidali gól z přesilovky. Tam jsme začali využívat Kubu Grofa na vrcholu, kde to hraje výborně. Sehráli se přesilovkové pětice a také to souvisí s tím, že se mužstvo uklidnilo po sérii zápasů vydařených herně i výsledkově. V Chomutově se nám zranil Aleš Pavlas, takže Jirka Jelínek naskočil do první obrany s Mazancem a myslím, že hrál dobře."