Ú s t í n/L. - Čas 14:33, Tomáš Klimt tečuje střelu Drábka a Ústečtí Lvi vedou 3:0. Hradecký brankář Koutský zlostně odjíždí z branky a pouští za sebe náhradníka. V této sezoně dosud nevídaný vstup Ústeckých Lvů do zápasu. Vedení však bylo zasloužené. Lvi zasypali svého soka sprškou střel a vynutili si velkou převahu. Chvíli před polovinou zápasu však Pavel Suchý snížil a hra se vyrovnala. Přesto si domácí své vítězství ve zbytku utkání s přehledem pohlídali. Naopak ve třetí třetině jej ještě navýšili na konečných 5:2.
so 1. 10. 2005
Královští lvi Hradec Králové
5:2 3:0, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 8. Klobouček (Lopuski), 11. Antoš (Mazanec, Kysela), 15. Klimt (Drábek, Fink), 41. Pazourek (Buďa, Antoš), 51. Fink (Klimt, Klobouček) - 26. Suchý Pavel (Kašík), 42. Kašík (Domin, Hendrich). Rozhodčí: Jebavý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 6:9, navíc Sýkora (UNL) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2400. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2. Střely na branku: 44:25 (25:8, 6:11, 13:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Drábek, Vála, Kudrna Jan, Zápotočný, Pavlas, Mazanec, Klobouček - Kysela, Slížek, Kuchler - Buďa, Pazourek, Antoš - Jankových, Fink, Klimt - Lopuski, Sýkora, Kudrna Jiří - Kloz

Královští lvi Hradec Králové: Koutský (15. Dušek) - Kolafa, Blanár, Suchý Petr, Mocek, Černý, Hendrich, Kolář, Šeda - Fořt, Roubík, Přeučil - Červenka, Volráb, Vondráček - Kašík, Domin, Suchý Pavel - Havira, Diviš, Potůček

Začátek utkání se nesl v slavnostním duchu. Ještě před úvodním vhazováním předali členové fanklubu Slavie Praha fanouškovský dres Milanu Antošovi a poděkovali mu za jeho výkony během jeho dlouhého působení ve vršovickém klubu. Do utkání vstoupili domácí Lvi s notně pozměněnými sestavami. Překvapením bylo přesunutí Finka na post centra třetího útoku. Hned ve 3. minutě dostal právě Fink přesný pas, ale jeho pokus brankář Koutský vyrazil. Pohotová dorážka Jankových změnu skóre také nepřinesla. Poté byl přísně vyloučen Sýkora a hostům se naskytla příležitost hrát přesilovou hru. Domácí hokejisté oslabení v klidu přečkali a ihned po vyrovnání sil svého soupeře zmáčkli. Chvílemi se zdálo, že Slovan hraje přesilovku, ale zdání klamalo, hosté se bránili v pěti. V 8. minutě domácí poprvé udeřili. Lopuski vybojoval na modré čáře proti dvěma hráčům soupeře puk, ten převzal Klobouček, vybruslil si mezi kruhy a pohotovou střelou zápěstím poslal domácí do vedení. Hned poté se ve velkých šancích ocitl Antoš a Buďa. Pouhé 3 vteřiny chyběly Pavlu Suchému do návratu z trestné lavice, když se na modré čáře opřel do kotouče Mazanec, jehož střelu těsně před brankou přizvedl Antoš a obloučkem přehodil brankáře - 2:0. Tlak domácích trval a vyvrcholil v 15. minutě. Tentokrát pálil od modré Drábek a před brankářem tečoval Klimt. Do hradecké branky se poté místo Koutského postavil Dušek. V samotném závěru ještě Energetikům notně zatopila Sýkorova řada.

Do druhé třetiny vstoupili domácí Lvi až příliš uspokojeni tříbrankovým vedením. Brzy po začátku se jim připomněl střelou od modré Kolafa, ale hokejisté Slovanu si jeho varování k srdci nevzali. Ve 26. minutě nechali domácí Východočechy v klidu rozehrát už od jejich vlastní branky, Kašík našel najetého Pavla Suchého, ten se na modré čáře prosmýkl mezi Drábkem a Válou a blafákem poslal Sáblíkovi svou vizitku - 3:1. O minutu později hráli domácí přesilovku, ale byli to hosté, kdo si vytvořil šance. Tempo hry postupně upadalo a hosté si na ledě začali více všímat domácích hráčů než kotouče. Ke konci prostřední části hry dostali Energetici domácí hráče pod tlak. V samotném závěru třetiny se hosté dostali do přečíslení, ale Roubík tečoval přihrávku těsně vedle tyče.

Do závěrečné třetiny měli domácí doslova raketový vstup. Po necelé minutě hry zachytil Pazourek kotouč ještě v útočném pásmu, narazil si s Buďou a bekhendem poslal kotouč za Duškova záda. Uběhlo sotva pár vteřin po vhazování ve středním pásmu, když po nešetrném zákroku zůstal ležet za hradeckou brankou Jankových. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá, a tak se hostům otevřel prostor a Kašík z nájezdu snížil na 4:2. Hradečtí hokejisté se dostali na koně a hrálo se nahoru dolů. Na ledě byl ale chvílemi vidět více boj než hokej. Ve 47. minutě, při hře 4 proti 4, Ústečtí Lvi špatně střídali a Východočechům se naskytla možnost hrát přesilovku 4 proti 3, ale nedokázali ji zužitkovat. Brzy po vyrovnání sil na ledě nabruslil Klimt po levé straně do útočného pásma, milimetrovou přihrávkou našel rozjetého Finka, který nekompromisně zavěsil. Tentýž hráč ještě o několik okamžiků později odmítl definitivní pojistku, když minul zcela odkrytou branku. Hosté se ani nezmohli na závěrečný nápor, neboť v 55. minutě se nechal po tvrdém zákroku holí na Slížka, kterému přibyly na rtu 2 stehy, vyloučit na 2+2 minuty obránce Blanár.

Ladislav Kolda (HC VČE Hradec Králové): "Tak poslední dobou se nám, bohužel, tolik nedaří a ještě nám ze sestavy na takhle těžký zápas vypadl Koudelka, ten má problémy se zády, a Valko, který má problémy s kolenem. Vlastně se nám tak rozpadl druhý útok. Museli jsme ho narychlo sestavit. Ze zkušených útočníků nám zbyli jen Fořt, Roubík a Pavel Suchý. Ten se dnes prosadil, dal gól. Ten zápas jsme rozehráli špatně, dost jsme vzadu chybovali. Ani domácí, myslím, nejsou teď zrovna v nějakém dobrém rozpoložení, přesto ale mají silný tým. Taková ta naše nedůraznost nás stála brzké třígólové manko a bylo vidět, že takové vedení už těžko zvrátíme. Ve druhé třetině jsme snížili na 3:1, a pak jsme ve třetí dostali rychlý gól na 4:1. Sice jsme ihned dali na 4:2, ale takový ten rozhodující moment, kdy bychom se mohli dotáhnout, byla přesilovka 4 na 3, ze které jsme ale nic nevytěžili. Pak už jsme na zvrat neměli. Domácí byli lepší, důraznější a zasloužili si vyhrát. Nám se to utkání nepovedlo tak, jak jsme si představovali."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme měli tradičně výbornou první třetinu a konečně se nám to podařilo i trochu gólově zužitkovat. Myslím, že po první třetině to mohlo být i víc než 3:0. Pak přišla tradiční druhá třetina, která se nám v poslední době vůbec nedaří. Jsme ale rádi, že jsme to nakonec zvládli a že jsme to dotáhli do vítězného konce. Vyhráli jsme zaslouženě a zbytečně si sami děláme nervy. Po minulých zápasech jsme potřebovali dostat do týmu nějaký nový impuls. Z toho vyplynuly změny v sestavě. Myslím si, že to na těch hráčích bylo znát. Vynikající výkon podal dnes například Tomáš Sýkora. Ta změna spoluhráčů sice něco přinese, ale na druhé straně nikde není psáno, že ty řady nebudou nakonec opět hrát tak, jak to bylo předtím. Patrika Finka jsme dali na centra, protože jedině on tam byl schopen toho centra hrát. Po druhé třetině jsme přemýšleli, že to stáhneme na tři řady, ale začali jsme nakonec na čtyři. Ukázalo se to jako dobrý tah, protože jsme soupeře v té třetí třetině opět přitlačili. Patrikovi se nedařilo střelecky a celá lajna trochu tápala. Přitom ta řada byla v přípravě nejlepší. Myslím si, že to bylo ku prospěchu věci. Nakonec to tam Patrikovi mezi Klimtem a Jankových spadlo. Teď jedeme na Kometu a v pátek je tam to přeložené kolo. Pokud bude fit Kuba Grof, pojede s námi, jinak bychom zkusili vzít z Kladna Evana. Pokud ne, museli bychom hrát opět na sedm beků. Pokud podáme výkon jako dnes a v obraně jako v Havířově, kde jsme zavřeli střední pásmo, nejsme v Brně bez šancí na body. V Havířově ta třetí třetina vypadala asi jako tady dnes ta první. Bylo to tam opravdu jen o štěstí v zakončení."