Ú s t í n/L. - Na den přesně dvaadvacet měsíců trval berounský komplex. Tak dlouho jej ústečtí hokejisté nedokázali v mistrovském utkání porazit. Celkem devět zápasů. Až v desátém prokletí zlomili a zvládli druhý vítězný domácí zápas po sobě. Ovšem tak jednoduché jako s Jindřichovým Hradcem to neměli. Hrál se typický zápas mezi Berounem a Ústím s minimem šancí. Nakonec Lvům stačily tři branky. Vítěznou trefil v polovině utkání Robert Kysela. Na konečných 3:1 pečetil při power play hostí David Mazanec.
po 26. 9. 2005
Medvědi Beroun 1933
3:1 0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Jiří Kudrna (Lopuski), 32. Kysela (Slížek), 60. Mazanec (Pavlas) - 31. Horčička (Sláma, Šinágl). Rozhodčí: Zubzanda - Sichrovský, Merc. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 2000. Střely na branku: 42:19 (15:5, 14:7, 13:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Drábek, Vála, Kudrna, Zápotočný, Pavlas, Mazanec, Klobouček, Grof - Buďa, Sýkora, Klimt - Fink, Pazourek, Antoš - Kysela, Slížek, Kuchler - Jankových, Kudrna, Lopuski.

Medvědi Beroun 1933: Valent - Filip, Sláma, Holub, Ovčáčik, Veněček, Pulpán, Míka, Bobček - Horčička, Šinágl, M. Tvrzník - Růžička, Křesťan, Novotný - Borovanský, Hlavka, Vček - Dragoun, Dušek, Toma.

Hned v úvodu utkání vyslal Sýkora na zteč Klimta, tomu však na poslední chvíli obránce vložil do střely hůl. V 5. minutě pořádně zatopila před Valentovou brankou Pazourkova řada. Brzy poté ukončil Sýkorův průnik Vaněček jen za cenu faulu. V přesilovce Lvi svého soupeře sevřeli v obranném pásmu, ale jak Klimt, tak i Antoš své tutovky napálili pouze do brankáře. Velký tlak domácích pokračoval i po skončení přesilovky. Valenta nejprve prověřil zblízka Pazourek, brzy na to z kruhu Jankových. Ve 14. minutě se mezi domácími zadáky snažil proskočit Tvrzník, ale byl zbržděn a pro Sáblíka nebyl problém kotouč ihned rozehrát. V posledních minutách první třetiny měli Lvi možnost hrát více než 100 vteřin přesilovku 5 proti 3, ale nedokázali se za celou dobu pořádně zformovat. Medvědům se v klidu dařilo vše vyhazovat. Půl minuty před první sirénou trochu zbytečně fauloval ústeckým ochozům dobře známý Michal Dragoun a prodloužil tak domácí dvojnásobnou přesilovku.

Hned z kraje druhé třetiny dohrávali domácí téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Ta se jim ale opět vůbec nepovedla a hosté se ubránili. Medvědi po úspěšném přečkání dlouhého oslabení viditelně pookřáli. Ve 25. minutě, po nenápadné akci Slovanu, přistrčil Lopuski kotouč Jiřímu Kudrnovi, jehož střelu srazil někdo z hostujících hráčů za záda brankáře Valenta - 1:0. Poté hra nabrala na tempu. První velká šance berounských hokejistů přišla těsně za polovinou utkání. Borovanský pálil v mezikruží z voleje, ale jeho pokus šel těsně vedle. Vzápětí zamířil na trestnou lavici domácí obránce Grof. Jak se má hrát přesilovka ukázali hosté v příštích 7 vteřinách, které jim stačili od Šináglova vyhraného vhazování k Horčičkově střele do prázdné - 1:1. Odpověď Lvů byla také blesková. Slížek našel milimetrovým pasem najetého Kyselu, jehož volej málem protrhl síť za Valentem - 2:1. Medvědi bojovali o vyrovnání a ve 35. minutě hodně zamotali domácím hlavu Borovanský s Vlčkem. Poslední vážnější akce třetiny přišla 2 minuty před sirénou. Mazanec vyslal prudkou dělovku od modré, Valent puk sice kryl hrudí, ale delší dobu zůstal otřesený ležet a jen velmi těžce se sbíral z ledu.

V závěrečné třetině se od prvních minut hrál rychlý a velmi kontaktní hokej, Medvědi ale Sáblíka ostřelovali z uctivé vzdálenosti. Rozhodně se ale nedalo říci, že by se hrálo v rukavičkách. Jak přibývaly minuty, na ledě se víc a víc jiskřilo. V 50. minutě, při domácí přesilovce, ujel obraně Borovanský, ale vracející se Vála ještě včas stihl zatáhnout za ruční brzdu. Síly na ledě se tak vyrovnaly a hrálo se ve 4 proti 4. V 54. minutě měli domácí přečíslení 2 na 1, ale Grofovi závěrečná klička nevyšla tak, jak by si představoval a puk poslal těsně vedle. V 58. minutě se už hosté radovali z vyrovnávací branky, ale červené světlo se nerozsvítilo a rozhodčí reagoval rozpažením. Později zkoumaný videozáznam odhalil, že se jednalo o střelu do břevna. Na začátku poslední minuty si hostující trenéři vyžádali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Domácí hokejisté se ale dokázali s kotoučem protlačit do útočného pásma a hru tam přerušit. Valent se tak musel vrátit do své svatyně. O dělbě bodů mohl rozhodnout 20 vteřin před závěrečnou sirénou Šinágl, který dostal kotouč do volného prostoru před Sáblíka, ale domácí brankář jeho pokus odrazil až do ochranné sítě. Hosté přestali hrát, ale rozhodčí hru nepřerušil. Kotouč vzal Mazanec, který ho spíš chtěl jen posunout ven z pásma. Puk, který se postavil na hranu, se ale za přihlížení všech přítomných doslova dokutálel do berounské branky - 3:1.

Zdeněk Vojta (HC Berounští Medvědi): "Měli jsme dát druhý gól a mohli jsme si odvézt ne jeden bod, ale kdybychom se dostali do vedení, tak bychom dokázali vyhrát. Víme, že Ústí je trochu pod tlakem, že se mu nedaří tak, jak by si domácí představovali. Ale tím, že nedáváme góly, nemůžeme chtít body. Většina mužstev tu hrála 2:2. Myslím, že v zápase bylo několik rozhodujících momentů. Rozhodčí domácím velkoryse daroval čtyřminutovou přesilovku 5 na 3, kterou domácí neproměnili. My jsme pak udělali dvě školácké chyby a dostali jsme dva góly. Co se týče toho gólu nególu. Zeptejte se rozhodčího. Toto je adrenalinová situace a zvážíme, jestli celý záznam nepošleme na svaz, aby rozhodli, jak si rozhodčí počínali."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme v první třetině konečně produkovali takový hokej, jaký si představujeme. Tam jsme byli jasně lepší, měli jsme tam několik vyložených šancí. Na konci jsme si ji trochu pokazili tou přesilovkou 5 na 3 a to nás trochu rozhodilo. Nicméně jsme rádi, že jsme vyhráli a asi jsme i takovéhle vítězství potřebovali. Nejdůležitější asi bylo, že když Beroun vyrovnal na 1:1, že jsme Kyselou ihned kontrovali. Na konci zápasu jsme ale udělali spoustu chyb. Měli jsme tam i štěstí. Ta střela, kvůli které byly dohady, bylo jasné břevno. Teď jsme se na to koukali společně s berounskými na videu. Když se vrátím k tomu začátku, tak my jsme si měli v první třetině vytvořit dostatečný náskok. Mohlo to být klidně 2 nebo 3:0. Ten zápas by se vyvíjel úplně jinak. Pokud soupeř vidí, že je stále na dostřel, tak je to pak těžké. Oni si hlavní šance vytvořili až v posledních 4 minutách. My, místo toho, abychom tu hru zavřeli, jsme se dopouštěli taktických chyb. Ať už jsou to zbytečná vyloučení nebo může hráč vyhodit o mantinel puk ven, oni mu ho ale sklepnou a je z toho šance. To jsou chyby, které by tito hráči dělat neměli."