Ú s t í n/L. - Ślágr kola se nesl ve znamení technických problémů stejně tak jako úvodní bitva Lvů v nové sezóně s Třebíčí, kdy na ústeckém zimním stadionu vypadl proud. V Mladé Boleslavi bylo kvůli stejnému problému utkání přerušeno, když domácí vedli 2:1 a po 10 minutách vynucené přestávky přidali další branku. Zatímco proud se přidal na stranu Boleslavi, mlha si oblíbila Ústecké a v 50. minutě se kvůli ní muselo znovu přerušit a urolbovat led. Několik minut poté hosté srovnali Klimtem a vybojovali bod. Dva body si připsal Slížek za gól a asistenci.
so 10. 9. 2005
BK Mladá Boleslav
3:3pp 2:1, 1:1, 0:1 - 0:0

Branky: 16. D. Vrbata (Nedorost), 17. Metlička (Nouza, Klimeš), 38. Kadlec - 5. Slížek (Pavlas), 40. Vála (Slížek), 56. Klimt (Kudrna, Buďa). Rozhodčí: Hodek - Bláha, Kareš. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 2200. střely na branku: 20:53. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.

BK Mladá Boleslav: Přikryl – Toužimský, Horák, Staněk, Klimeš, Braniš, Jelínek – Nedorost, Vrbata, Kubinčák – Jaroš, Hradecký, Kadlec – Nouza, Musil, Metlička – M. Krupka, Langhammer, Kratěna

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblik (17. Zikmund) – Drábek, Vála, Kudrna Jan, Klobouček, Pavlas, Mazanec, Grof, Zápotočný – Jankových, Sýkora, Kudrna Jiří – Fink, Pazourek, Antoš – Kysela, Slížek, Kuchler – Buďa, Lopuski, Klimt

Už v úvodních vteřinách se do obrovské šance po chybě hostujícího gólmana Sáblika dostal domácí útočník Musil, v koncovce se však neprosadil. Zato ústečtí hokejisté už v 5. minutě šli do vedení. Do útočného pásma našlápl Slížek a zblízka otevřel skóre – 0:1. Domácí se pochopitelně snažili o vyrovnání a toho se dočkali v 16. minutě. Puk podržel na své holi Nedorost, v pravý čas zvolil přihrávku na D. Vrbatu a ten našel skulinku mezi betony Sáblika – 1:1. O minutu později směřovala před ústeckou branku Nouzova přihrávka, nejlépe se orientoval Metlička a pohotově upravil na 2:1. To byla na Sáblika moc a své místo přepustil Zikmundovi. Na začátku 18. minuty se ovšem výpadek proudu postaral o přerušení hry a úvodní část se tak dohrávala po úpravě ledu.

Od začátku druhé třetiny oběma celkům stěžovala hru mlha, dál se ale hrálo a rozhodně bylo na co koukat. Třeba na spolehlivé zákroky obou gólmanů – domácího Přikryla a hostujícího Zikmunda. Skóre se trak znovu měnilo až ve 38. minutě. Jako nůž máslem projel ústeckou obranou Kadlec a upravil na 3:1. Jenže ještě do druhé sirény hosté stačili snížit. Do konce druhé třetiny chybělo 21 vteřin, když se v přesilovce prosadil po přihrávce Slížka Vála – 3:2.

Ve třetí třetině nejprve slibnou příležitost domácí Langhammer s Metličkou, jenže jí nevyužili. Na druhé straně se vyznamenal Přikryl při gólovce Pavlase dokonce v ústeckém oslabení. Kvůli mlze byl pak zápas na začátku 51. minuty znovu přerušen a dohrávalo se po další úpravě ledu. Když už to vypadalo, že by domácí mohli dovést utkání do vítězného konce, přišla v 56. minutě nenápadná akce hostí a Klimt se postaral o konečnou dělbu bodů – 3:3. Prodloužení už gól nepřineslo a tak si oba soupeři rozdělili po bodu.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): „Mladou Boleslav jsem viděl hrát už v přípravě proti Liberci a její herní projev byl stejný. Nám se podařilo do utkání vstoupit velice dobře. Ubránil jsme oslabení a prakticky vzápětí po jeho skončení dal Slížek vedoucí gól. Myslím si, že jsme v první třetině byli lepším mužstvem. Bohužel inkasovali jsme dva slepené góly, ta hra se srovnala. Druhá část byla rozházená, ať vyloučením nebo mlhou. Třetí třetina pak dopadla tak, jak dopadla. Za náš výkon se absolutně nemusíme stydět. Hráli jsme velice dobře a asi bychom si nezasloužili prohrát.“
Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „Bylo jasné, že nás v domácí premiéře čeká nadmíru kvalitní soupeř. Jasné také bylo, že Ústí přijelo s cílem v Boleslavi bodovat. My pochopitelně chtěli vyhrát. Konečná remíza je ale nakonec, myslím si, spravedlivá. A vedení 3:1? Určitě jsme výsledek chtěli udržet. Bohužel se nám to nepodařilo, hra byla často přerušovaná. Bylo například hodně vyloučených hráčů. Pokud mám hovořit za nás, řada z nich byla naprosto zbytečná.“