Čtvrtý duel s Mladou Boleslaví dokázali Ústečtí Lvi přetavit ve třetí vítězství a postupují tak do finále první ligy. Také v tomto utkání se Lvi ujali vedení, když na konci první třetiny otevřel skóre Jan Kudrna. Když pak pět minut po startu druhé třetiny přidal druhý gól Pazourek, zdálo se být vše na nejlepší cestě. Boleslavští však předvedli povstání z popela a během třech minut srovnali díky brankám Říhy a Metličky. Lvi však téměř vzápětí znovu odskočili brankou kapitána Hodka, která se ukázala jako zlomová. Další góly pak přidali Kočí a Barus. Lvi se tak mohou těšit na finále, ve kterém potkají lepšího z dvojice Chomutov – Budějovice.
čt 3. 3. 2005
BK Mladá Boleslav
2:5 0:1, 2:3, 0:1

Branky: 26. Říha (Hradecký), 29. Metlička (Kubinčák, Morava) – 19. Jan Kudrna (Fink), 26. Pazourek (Koudelka), 31. Hodek (Pavliš, Barus), 40. Kočí (Pavliš, Hodek), 42. Barus (Hodek, Mazanec) Rozhodčí: Jiří Florián, Martin Fraňo- Milan Kis, Bohuslav Šteier Vyloučení: 10:11, navíc Ondřej 5+DKÚ a Kadlec 10+DKÚ (oba Boleslav) Využití:1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 2400 střely na branku: 21:39 Průběh utkání:0:2, 2:2, 2:5

BK Mladá Boleslav: Mensator – Morava, Kvetan, Toužimský, Derner, Kivoň, Brincko - Kadlec, Kubinčák, Říha – M. Krupka, Havel, Kameš – Nouza, Oliverius, Metlička – Ondřej, Hradecký, L. Krupka – Nedorost. Trenéři: Petr Kaňkovský a Petr Haken.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Klobouček, Vála, Kříž - Jankových, Sýkora, Kudrna - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Koudelka, Šaffer. Trenér: Pavel Hynek.

Velmi záhy po vhození úvodního buly hráli domácí dlouhou přesilovku 5 na 3, ale vyjma střely Moravy nic víc nevymysleli. Přesto i nadále byla Boleslav aktivnějším mužstvem. V 7. minutě se na jediného obránce řítila dvojice Říha – Kubinčák, ale druhý jmenovaný nedokázal včas zpracovat kotouč. První velkou šanci Ústí měl až o dvě minuty později Švík, jenže jeho pokus se mezi tyče nevešel. Sáblík na druhé straně musel řešit dvě rány Kadlece, jeden projektil Martina Krupky a dorážku Kivoně, ani jedna z těchto situací gólem neskončila. Rozhodčí měli na obě mužstva přísný metr, a tak se poměrně často vylučovalo. Ani jedno z mužstev si však dlouho nevědělo s nabídnutými výhodami rady. Další velká šance tak byla k vidění při plném počtu hráčů na ledě. Z levé strany střílel hostující Hodek, avšak Mensatror s přehledem zasáhl. Necelé dvě minuty před koncem první části dokázali ústečtí přeci jen využít další nabídnutou početní výhodu. Střela Jana Kudrny od modré se zastavila až o síť boleslavské branky – 0:1. Za tohoto stavu také obě mužstva odcházela do kabin.

Frekvence vyloučených pokračovala také po přestávce. Hosté se zřejmě poučili z předchozí dvacetiminutovky a tentokrát to byli oni, kteří měli více ze hry. Střely Drábka a Jana Kudrny ani šanci Finka však Mensator za svá záda nepustil. Vyrovnání měl na holi Oliverius, jenž zblízka rozezvučel tyč Sáblíkovy svatyně. V následném protiútoku unikla trojice hostí na jediného obránce a povedenou kombinaci zakončoval David Pazourek - 0:2. Vzápětí ale ústecká obrana zapomněla na osamoceného Vladimíra Říhu, který propasíroval puk za brankovou čáru – 1:2. Domácí kontaktní gól povzbudil a zanedlouho byl v další šanci Kudrna. Vyrovnání se však diváci dočkali až v polovině utkání, když Mladá Boleslav hrála dvojnásobnou přesilovku. Zblízka překonal Sáblíka Pavel Metlička - 2:2. Za další dvě a půl minuty strhl opět vedení na stranu Lvů Daniel Hodek, jenž usměrnil do sítě vyražený puk – 2:3. Boleslavští poté soupeři hodně usnadnili situaci svými fauly, po kterých hráli téměř čtyři minuty v oslabení. Skóre se ale znovu měnilo až při hře 5 na 5. Václav Kočí od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:4.

Těsně před koncem druhé části byl vyloučen Kvetan a krátce po přestávce k němu přisel i Morava. A tak měli hosté další znásobenou početní výhodu, kterou tentokrát využili. Střelu Mazance dorazil před brankou zkušený Miroslav Barus - 2:5. Také nadále kouskovala hru častá vylučování, což hrálo do karet ústeckým. Jediným náznakem šance tak zůstala rána Kvetana od modré čáry, kterou však Sáblík ztlumil ve své výstroji. V 53. minutě se jako blesk z čistého nebe ocitl sám před bránou Barus, ale nejlepší okamžik prováhal. Zkušený celek Ústí si už jen hlídal výsledek, který mu zaručoval postup do finálové dvojice. V čase 57:58 ještě potěšil ochozy domácí Ondřej, který vyhrál pěstní potyčku nad Hodkem. Hokejisté Ústí nad Labem se tak mohli naplno radovat z postupu do finále. Také domácí mohli se svými fanoušky oslavovat povedenou sezonu, v níž se Boleslav dostala mezi čtyři nejlepší celky 1. ligy.