Ú s t í n/L. - I druhý semifinálový duel na vlastním ledě Ústečtí Lvi zvládli. Po urputném boji v úvodních třiceti minutách zápasu zlomili Boleslav třemi rychlými výpady v polovině utkání. Nejdřív zakončil ukázkově bekhendovou kličkou nájezd Adam Šaffer po vytříbené finese Koudelkově. Vzápětí zlomili Ústečtí kletbu dvojnásobné početní výhody a dvěma brankami v rozmezí minuty a půl utkání rozhodli. Ve třetí části již náskok s přehledem pohlídali a navíc přidali v třetí dvojnásobné přesile další zásah. O shut-out připravil Sáblíka 251 vteřin před koncem Havel. Ke středečnímu třetímu duelu tak Ústečtí cestují do Boleslavi s vedením 2:0 na zápasy.
po 28. 2. 2005
BK Mladá Boleslav
5:1 1:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Jan Kudrna (Švík), 30. Šaffer (Koudelka, Buďa), 32. Pavliš (Hodek, Barus), 33. Kočí (Jan Kudrna, Pazourek), 43. Štěpánek (Jankových, Sýkora) – 56. Havel (Ondřej, Kameš). Rozhodčí: Florian, Fraňo - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 10:13. Využití: 3:0. Diváci: 4900. Průběh zápasu: 5:0, 5:1. Střely na branku: 34:28 (8:13, 17:9, 9:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Klobouček, Vála, Kříž - Jankových, Sýkora, Kudrna - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Koudelka, Šaffer.

BK Mladá Boleslav: Mensator (33. Hynek) – Morava, Kvetan, Toužimský, Holý, Kivoň, Derner, Brincko - Nouza, Hradecký, Kadlec – Ondřej, Kubinčák, Říha – M. Krupka, Havel, Kameš – L. Krupka, Oliverius, Metlička.

Po nejtěsnější výhře v prvním utkání semifinále play off, čekala dnes domácí Lvy odveta. Východočeši s nimi i v druhém zápase dokázali držet krok zhruba do poloviny zápasu, ale poté se vlastní nedisciplinovaností nechali několikrát poslat do tří a hokejisté Slovanu toho tentokrát dokázali využít, když proměnili hned tři přesilové hry 5 proti 3.

První přesilovku hráli domácí již od poloviny 1. minuty, kdy Kvetan srazil holí Sýkorovi helmu z hlavy. Při ní měl gól na hokejce Pazourek, který Finkovu příhru nasměroval přímo do brankáře. Brzy po naskočení boleslavského hříšníka na led si obě mužstva úlohu vyměnila. Na trestnou lavici putoval domácí obránce Klobouček. V 5. minutě vystřelil, schován za Křížem, Kadlec, ale Sáblík byl dobře vyjetý z branky a kotouč chytil. O minutu později se vhazovalo po levici brankáře Mensatora. Jan Kudrna nahodil puk přes klubko hráčů směrem na branku a ten se snesl za pravé Mensatorovo rameno - 1:0. V 10. minutě domácí hokejisté bez úhony přestáli oslabení, ale v následné hře s plným počtem hráčů je hosté sevřeli do kleští. Z toho vyplynul další faul a přesilovku si tak hosté mohli zopakovat. 4 minuty před první sirénou, když seděl na trestné lavici boleslavský Kadlec, nabruslil do útočného pásma po pravé straně Jankových, mezi kruhy našel přihrávkou Drábka, který tečoval kotouč těsně vedle pravé tyče.

Do druhé třetiny jakoby z kabiny hostí přišlo úplně jiné mužstvo. Domácí hokejisté sice dohrávali přesilovku, ale na ledě to vůbec nebylo znát. Poté, co se síly vyrovnaly, bylo před Sáblíkem hodně horko. Ve 23. minutě vystřelil nebezpečně přes hráče Metlička, o chvíli později zachytil Šafferovo vyhození Krupka a kolem Lví svatyně bylo opět hodně těsno. Ve 27. minutě Sáblík chytil jasný gól Říhovi, který tak neproměnil svůj sólový nájezd. Otřepané pravidlo "nedáš - dostaneš" platilo i v tomto případě. V polovině zápasu ujel po pravé straně Koudelka, natáhl na sebe obránce, nahodil kotouč do volného prostoru, kde si na něj najel Šaffer a efektním blafákem poslal Lvy do trháku. Vzápětí si do "vlasů" vjeli Drábek s Kvetanem, za což je hlavní rozhodčí odměnili 2, resp. 4 minutami na trestné lavici. Po půldruhé minutě zbytečně fauloval hostující Havel a domácí tak dostali více než 40 vteřin výhodu dvou hráčů v poli. Pavlišovi však na změnu skóre stačilo pouhých 23 vteřin. Lvi dohrávali přesilovku 5 proti 4, když za boleslavskou brankou srazil Nouza hodně nevybíravě Koudelku. Lvi si tak čtyřicetivteřinovou přesilovou hru 5 proti 3 mohli zopakovat. Ani ta netrvala až do svého konce. O 7 vteřin ji zkrátil tvrdou střelou od modré Kočí. To už bylo na Lukáše Mensatora příliš, a i když na obdržených brankách vinu nenesl, rozhodl se vystřídat. Do branky se místo něj postavil Petr Hynek. Hokejisté z města automobilů však nesložili zbraně a dál se tlačili před domácí branku. Ve 36. minutě si mezi kruhy počíhal na přihrávku od zadního mantinelu Ondřej, ale Sáblíka střelou z první nepřekvapil. Hodně horko bylo před Sáblíkem minutu před koncem druhé třetiny. Snahu hostí ale zabrzdil přílišný důraz Krupky v brankovišti.

Závěrečná třetina začala volněji. Ve 42. minutě projel Kadlec celým kluzištěm od branky k brance, ale domácí brankář mu skórovat nedovolil. Vzápětí přehnal svůj důraz u hrazení Holý a když si po necelé půlminutě zahráli hosté v oslabení v pěti, umožnili Lvům hrát další dvojnásobnou přesilovku. Že se dnes hra v početní výhodě hokejistům Slovanu dařila, předvedl hned po 10 vteřinách Štěpánek. Napřáhl od modré čáry a polovysokou bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:0. Ve 47. minutě vyrazil do brejku Švík, ale dostal se příliš blízko k brankáři a akci nedotáhl do konce. Na ledě se začalo postupně hodně jiskřit a trestné lavice na obou stranách nestačily vychladnout. V 52. minutě si dlouhou přesilovku v 5 proti 3 zahráli i hosté, ale domácí se celkem v poklidu ubránili. Bezstarostný hokej se Lvům vymstil v 56. minutě, kdy Havel zmírnil konečnou porážku ve druhém semifinálovém zápase play off na 1:5 z pohledu hostí.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Včera jsem říkal, že musíme hrát disciplinovaně, že jsme často vylučovaní, tím se dostáváme pod tlak a dnes se nám to opět vrátilo zpět. Disciplinovaně jsme schopni hrát první třetinu, tam jsme dostali trochu náhodný gól... Myslím, že první třetina byla vyrovnaná, rozhodla druhá třetina. Tam jsme dostali gól z přečíslení, a potom jsme ještě inkasovali dvakrát v oslabení 3 proti 5. Včera jsem říkal, že se Ústí nedařily přesilovky, ale stačilo jim to, že jich hráli hodně, což nás stálo síly. Dnes se jim i navíc zadařily, proměňovali je, a to, rozhodlo. My musíme zlepšit zakončení. V takové sérii bude asi málo příležitostí dát branku. Ústí nám, samozřejmě, jen tak lehce příležitost nedá a když si nějaké vytvoříme, musíme je umět proměnit. To se nestalo. Na druhou stranu tak kvalitní mužstvo, jakým Ústí je, stejnou příležitost dokáže zužitkovat. Sami vidíte, že když hrajeme 4 minuty ve třech, tak těžko můžeme otáčet utkání. Teď se série stěhuje k nám a já doufám, že favorita ještě potrápíme."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "První polovinu zápasu nám Boleslav byla vyrovnaným soupeřem. Hráli dobře, měli výborné nasazení a tím eliminovali naše přednosti. Bohužel pro ně se jim to nepodařilo celý zápas. Ve druhé polovině jsme dokázali naše kvality zužitkovat. Poslední třetina se dohrávala vlastně jen z povinnosti. Série se teď přesune do Boleslavi a oni budou doma chtít vyhrát. Už jen proto, aby se hrál i čtvrtý zápas a naplnili stadion dvakrát. Do zápasu půjdeme za stavu 0:0 a, přestože je to kvalitní soupeř, zápas budeme chtít vyhrát. Zraněný je Pavlas, takže odcestujeme pravděpodobně v té sestavě, v jaké jsme hráli dnes."