Ú s t í n/L. - Do druhého zápasu čtvrtfinále play-off vstoupili Lvi dobře a v 5. minutě gólem Pazourka vedli. Hosté sice dokázali odpovědět, ale pak už tahali za provázky pouze domácí. O vývoji utkání rozhodly dvě slepené branky ze 27. minuty, kdy se trefili Buďa a 11 sekund po něm i Jankových. Lvi si teď jeden den odpočinou a pak zajíždějí do Brna, kde si mohou za stavu série 2:0 i eventuelně dovolit luxus v podobě dvou porážek.
so 19. 2. 2005
HC Kometa Brno
6:2 2:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 6. Pazourek (Jan Kudrna), 20. Šaffer (Hodek, Mazanec), 27. Buďa (Vála), 27. Jankových (Štěpánek, Drábek), 43. Vála (Koudelka), 53. Sýkora (Klobouček, Jankových) - 9. Brančík (Fadrný, Sloboda), 50. Staněk (Šebek). Rozhodčí: Florián, Kubeš - Pokorný, Šilhán. Vyloučení: 4:6, navíc Fadrný (KOM) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4000. Střely na branku: 38:23 (14:10, 10:6, 14:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík – Štěpánek, Drábek, Kočí, Kudrna Jan, Vála, Pavlas, Kříž, Mazanec - Jankových, Sýkora, Klobouček - Šaffer, Pazourek, Fink - Hodek, Pavliš, Barus – Buďa, Koudelka, Dragoun.

HC Kometa Brno: Maláč - Mikel, Sloboda, Vyrůbalík, Lhotský, Staněk Pavel, Karlíček - Fadrný, Brančík, Černý - Sedláček, Meluzín, Baranyk - Staněk Aleš, Moskal, Šebek - Navrátil.

Jako vejce vejci se podobala větší část úvodní třetiny té z prvního čtvrtfinále play off. Až teprve vedoucí branka Slovanu, 20 vteřin před první sirénou, dala utkání jiný ráz. O všem se prakticky rozhodlo v rozmezí 11 vteřin druhé třetiny, kdy domácí odskočili na tříbrankový rozdíl a poté si už vedení pohlídali. Stínem utkání byla zranění. Brněnský Sedláček utrpěl tržnou ránu na krku a z domácích hráčů si odnesli zranění Drábek (tržná rána na ruce), Pavlas (zhmožděný bok) a Kudrna (pohmožděné zuby).

Utkání začalo hned v 1. minutě vyloučením ústeckého obránce Štěpánka, kterého po minutě následoval brněnský Karlíček. Vzápětí měli domácí hokejisté možnost hrát proti 3, když Baranyk nedovoleně zastavil unikajícího Baruse. Sice si, stejně jako v minulém utkání, vytvořili tlak, ale v koncovce byli opět bezzubí. Přesilovka se domácím vydařila až v 6. minutě. Na trestnou lavici putoval na 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí Sedláček a Lvům stačilo k využití pouhých 6 vteřin. Kudrna vypálil od modré a Pazourek těsně před Maláčem kotouč lehce přizvedl. Z vedení se však domácí neradovali dlouho. V 9. minutě se u pravého mantinelu uvolnil Fadrný, poslal před Sáblíka střílenou přihrávku a Brančík tečoval přesně k pravé tyčce. Od 11. minuty měli výhodu přesilovky i hosté a hokejisté Slovanu se museli bránit. I po vyrovnání sil na ledě se ale obraz hry příliš nezměnil, protože převaha hostů pokračovala. Ve 14. minutě musel Sáblík zalehnout před dotírajícími Brňany kotouč. Vzápětí na druhé straně předvedl svou bleskovou lapačku Maláč proti jedovce Baruse. V 17. minutě vystihl Pavliš nahrávku Lhotského, nabruslil si před Maláče, ale pouze ho trefil. O minutu později chytil Sáblík šanci Mikela a vzápětí na druhé straně střílel Pavliš opět přímo do brankáře. Branku přinesla až poslední minuta úvodní třetiny. Hodek našel od zadního mantinelu na kruhu najetého Šaffera, který střelou bez přípravy poslal Lvy do vedení.

Do druhé třetiny vtrhli domácí jako lvi. Nejprve spálil šanci Jankových a po něm Maláč zalehl kotouč před Finkem. Ve 23. minutě se z mezikruží snažil skórovat dvakrát neúspěšně Barus. Obraz hry se proti první třetině úplně změnil, zvýšilo se tempo hry. Ve 26. minutě rozhodčí neposoudili zákrok na Koudelku, který se řítil sám na branku, jako faul, ale domácí si vše vynahradili o několik vteřin později. Vála objel branku, naznačil střelu, ale zvolil přihrávku na úplně volného Buďu, pro kterého nebyl problém trefit zcela odkrytou Maláčovu svatyni. Ochozy ještě nestačily utichnout když vyslal Štěpánek do brejku Jankových a ten střelou pod víko zvýšil už na 4:1. Z hráčů Slovanu spadly poslední zbytky nervozity. Ve 30. minutě překazil Sloboda efektní rybičkou nájezd Hodkovi. Vzápětí na druhé straně střílel Baranyk, ale Sáblíka jeho pokus nepřekvapil. Kometa se ani za nepříznivého stavu nevzdala a dál bojovala o co nejlepší výsledek. Hrál se celkem pohledný hokej s šancemi na obou stranách. Od 33. minuty hráli hosté dvě přesilovky těsně za sebou a před Sáblíkem bylo v té době hodně horko. Vyvrcholením tlaku hokejistů Brna byla závěrečná minuta druhé třetiny. Baranyk zatáhl kotouč do útočného pásma, objel hráče a pohotově vystřelil. Bohužel pro něj pouze zazvonil na levou tyč Sáblíkovy klece.

Začátek závěrečné třetiny vyšel lépe Lvům. Ve 43. minutě nahodil Vála kotouč před Maláčovu branku a někdo z hostujících hráčů srazil bruslí kotouč do vlastní branky. Hosté ještě reklamovali postavení Budi v brankovišti, ale branka byla uznána. Ve 47. minutě vypíchl A. Staněk Drábkovi kotouč, ale obránce Slovanu ho stihl dohonit a efektní rybičkou ho odzbrojil. Poté si na druhé straně vylámali zuby na Maláčovi v rychlém sledu postupně Sýkora, Jankových a Šaffer. Tlak domácích hráčů před brankou Brna sílil. Zapomněli však na zadní vrátka. Do brejku vyrazil A. Staněk, zkušeně si obhodil Kříže a pod padajícím Sáblíkem poslal puk do branky - 5:2. Odpověď Lvů přišla po 3 minutách. Po oku lahodící akci na jeden dotek vrátil Sýkora do branky vyraženou střelu Kloboučka a stanovil tak stav na konečných 6:2. Poté už měli Lvi hru pod kontrolou, čtyřbrankové vedení si pohlídali a před přesunutím série do Brna stanovili její stav na 2:0 pro žlutomodré barvy.

Svatopluk Číhal (HC Kometa Brno): "V první třetině jsme odehráli, myslím, velmi slušné utkání. Hoši bojovali, jak se říká, na hranici svých možností, protože víme, že v Ústí je velmi dobrý manšaft. Dnes tam od nás bylo i to srdíčko a je jen škoda toho druhého gólu, který jsme inkasovali těsně před koncem první třetiny. Věděli jsme, že když nám domácí odskočí, tak budou hrát svou hru. Bohužel se stalo, že během 11 vteřin jsme dostali dva góly. Byly to góly po našich hrubých chybách v obraně. Když už to bylo 4:1, tak šlo hlavně o to, dohrát to se ctí a nedostat nějaký větší příděl. Jak jsem již řekl, naše mužstvo hrálo na hranici svých možností. S výsledky, samozřejmě, spokojen nejsem, ale s předvedenou hrou a přístupem hráčů určitě ano. V Brně bychom chtěli vyhrát příští zápas. Jednak kvůli fanouškům, protože věříme, že přijde plné Rondo, a jednak, samozřejmě, i z toho ekonomického hlediska."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Tak opět to bylo dlouhou dobu vyrovnané utkání. Brno se tu prezentovalo parádním výkonem, ještě v polovině zápasu to byla otevřená partie. Nakonec jsme rádi, že jsme zvítězili a k tomu v takovém poměru a ve třetí třetině ušetřili nějaké síly. Víme, že Kometa tam má kvalitní hokejisty, třeba Moskala, Baranyka, Černého, Meluzína. To jsou špičkoví hokejisté, kteří jsou schopní rozhodnout zápas sami. Jsme rádi, že po včerejším výborném výkonu odchytal Sáblík i dnes parádní zápas. Kvalita, která je na naší straně, se projevila, ale také to klidně mohlo dopadnout obráceně. Myslím, že diváci, kteří tu dnes byli, určitě musí ocenit výkon soupeře. Oni tu chtěli hrát hokej a snažili se o vyrovnanou partii."