Ú s t í n/L. - Pouhé dvě výhry dělí dorostence Ústeckých Lvů od kýženého návratu mezi hokejovou elitu. Drost je dvě kola před koncem na čele tabulky s tenkým náskokem jednoho bodu na Tábor. Lvíčata se ve čtvrtek 10.3. utkala s týmem Hvězdy Praha a vyhrála 3:1, když se vítěznou brankou stala dalekonosná střela Hříbala, jenž v oslabení otevřel skóre.
čt 10. 3. 2005
HC Hvězda Praha
3:1 0:0, 3:0, 0:1

Branky: 31. Hříbal, 35. Hanzl, 37. Hříbal (Hanzl) - 42. Chochola (Vejvoda). Rozhodčí: Grech - Šerý, Hynčica. Vyloučení: 10:11, navíc Petr (HVP) 10 min NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Do odpoledního utkání hraného od čtyř hodin vstoupili lépe domácí a už v 1. minutě si vytvořili šanci. Čejka u mantinelu propletl obráncům puk mezi nohama a poslal ho na Macha, jenž z nadějné otočky trefil pouze brankáře. Další snažení ale přišlo vniveč a před brankami obou týmů dvakrát rušno nebylo. Byl to až v 10. minutě znovu Mach, kdo se blýskl. Pří přesilovce prokličkoval celé hřiště, ale bekhendový blafák neproměnil a odražený puk na volného Čejku také nedokázal přihrát. Poté se osmělili hosté a konkrétně Bártů donutil svou střelou domácího Kotrbu k prvnímu vážnějšímu zákroku. V 15. minutě se předvedla také domácí dvojice Hříbal - Čejka. Prvně jmenovaný přihrával před zývající kysnu Hvězdy, kterou ale jeho šikovný kolega nenakrmila, a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina už vypadal z obou stran lépe a také tak u začala. Ústecký Hříbal se ocitl sám před Hrubým, ale se svou příležitostí naložil trestuhodně. Stejně tak si vedli i jeho spoluhráči Pataky s Bartošem. Pataky obral o puk dva obránce hostí, kteří se srazili, ale v situaci dva na nikoho si neporadili. Ve 28. minutě zahrozili hosté. Hrubku vytvořili domácí obránce s gólmanem, kteří se za bránou nedohodli při rozehráváni puku. Ten jim sebral Vejvoda a ihned poslal do mezikruží na Brycha. Ten už posílal puk směrem do odkryté klece, když se ale bleskově vrátil Kotrba a svým skokem oheň uhasil. Pak už mluvili pouze pušky domácích. Přestože byli v polovině utkání vyloučeni a bránili se, Hříbal při střídání vystřelil na bránu a puk k překvapení všech prosvištěl až za záda Hrubého – 1:0. Zanedlouho to bylo o dva góly. To se po nenápadné akci začínající v rohu hostí uvolnil Hanzl a z malého prostoru vymetl přesně šibenici – 2:0. Další zářez byl ještě rychlejší. Po necelých dvou minutách Hanzl získal při forčekingu na modré puk a po dvou krocích našel křižně Hříbala, jenž z první zakončoval do prázdné branky – 3:0. Hosté byli trochu přimraženi a druhou třetinu pouze dohrávali stejně jako domácí, kteří se naopak uklidnili.

V kabině se hosté ohřáli a na ledě to potvrdili hned při první šanci. V druhé třetině dostali 8 vteřin před sirénou výhodu jednoho muže v poli a několik sekund před jejím vypršení ji využili. V čase 41:39 snížil na 3:1 Chochola po asistenci Vejvody. Hosté byli v těchto momentech aktivnějším týmem a ve 44. minutě to prokázal Brych, který dvakrát po sobě střílel bekhendem. Poté se ke slovu dostali Ústečtí, ale Kočí blízko branky dlouhý proslov neměl, našel jen připravené betony Hrubého. Stejně si v polovině poslední části počínal i pražský Komínek, když napřáhnul až na modré. Následující 3 minuty ale opět patřily domácím. Duu Novák – Mach ale zklamala koncovka. Oba si sice v krátkém sledu vykoledovali dva fauly, ale Novák nedal zblízka, Mach zdálky a následné si vysoký forvard neporadil ani s umístěním střely z mezikruží. Pohlednou individuální akcí se prezentoval již zmiňovaný Hanzl. Jeho mrštnost a obratnost mu dovolila se elegantně obtočit okolo obránce a jeho přesné zápěstí následně vyslalo puk do horní poloviny branky. Tím ale nechal vyniknout Hrubého, jehož bleskurychlá lapačka kotouč rychle schovala. Probíhaly poslední 3 minuty utkání, ale Hvězda neskládala zbraně. Petr z kruhu pro vhazování mířil přesně do vinglu a leckdo už viděl touš v brance. Jenže tomu zabránil efektním zákrokem Kotrba, který tak pro domácí stav 3:1 zachránil.