1:2 a v neděli 27.2. porazil právě nejlepší tým soutěže, Pardubice - 4:1. ">
Ú s t í n/L. - "Béčko" Pardubic na prvním místě, Tábor druhý a s odstupem dvou bodů Lvíčata z Ústí nad Labem. Taková byla situace před posledními dvěma koly ligy dorostu, ze které postupuje jen jeden tým. Pardubice to být ale nemůžou, v nejvyšší lize mají totiž už "A" mužstvo. V souboji s Táborem na dálku si teď dorost vede dobře, v Hradci vyhrál 1:2 a v neděli 27.2. porazil právě nejlepší tým soutěže, Pardubice - 4:1.
ne 27. 2. 2005
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
4:1 0:1, 2:0, 2:0

Branky: 24. Čejka, 29. Příhoda (Hemiš), 48. Čejka, 59. Fryč (Hanzl) - 17. Fiedler (Pilař, Salana). Rozhodčí: Hrubý - Bohatý, Hejl. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

O tom, že se potkaly dva ze tří nejlepších celků soutěže, se nedalo pochybovat už od začátku. Ve 3. minutě si domácí Hanzl vytvořil typickou českou uličku a tou poslal puk na Bartoše, který však minul. O chvíli později projevil snahu také Hříbal, jehož střela z dálky jen tak tak že po odrazu od lapačky nezapadla do brány. Stejnou ulici jako Hanzl na začátku klání vymyslel v polovině třetiny Fryč, po jehož přihrávce se Čejka s bekhendovým blafákem neprosadil. Poté ale zahrozili hosté, Pilař najížděl s dvěma křídly na jediného beka, naznačil střelu, obráncem lehce objel, aby ale poté neúspěšně zkoušel kličku do bekhendu. V 15. minutě hrály Pardubice přesilovku a skóre málem bombou od modré otevřel Šindler, jehož pokus všechny vylekal. Změna stavu přišla hned v dalších okamžicích, když propadli ústečtí obránci, hostující Salana s Pilařem našli nikým neatakovaného Fiedlera a ten se nemýlil – 0:1.

Pardubičtí byli blíže gólu i ze začátku druhé části, když střelec branky nacházel Kašáka, jemuž kotouč v rozhodující chvíli ujel z hokejky. V další minutě měl na holi vyrovnání pro změnu domácí Fuxa, ale jeho střela na ležícího brankáře klubkem těl neprošla. Poté se ale domácí dočkali. Brankové světlo se rozsvítilo a všichni zvedli ruce nad hlavu. Pro přihrávku rukou ale nemohla být branka uznána, a tak emoce rychle opadly. Naopak pardubická dvojice Plch-Pilař mohla soupeře osprchovat studenou vodou. Pilař dostal od kolegy přihrávku zpoza branky, jenže brankář Kotrba se překvapit nenechal. Pak už ale opravdu změna stavu přišla. Agilní Čejka dobře forčekoval, sebral obráncům puk za bránou a když jí objížděl, poslal kotouč před ní. Spoluhráči nikde, ale jeden z obránců si srazil puk do vlastní sítě a bylo vyrovnáni – 1:1. Před protilehlou bránou si útočník Salana udělala z bránícího hráče tréninkový kužel, Kotrba však vše uhasil. V 29. minutě se mezi shlukem hráčů dostal Hemiš dvakrát k puku a dvakrát se mu po střele vrátil zpátky, potřetí tedy vystřelil bekhendem a tentokrát byl rychlejší Příhoda, jenž svou dorážkou poslal Ústí do vedení – 2:1. Nedlouho nato byli domácí oslabeni, přesto se dostal Hanzl do samostatného úniku, který ale neproměnil. Ve 35. minutě se netrefil ani Čejka po úniku s Machem. Ke konci třetiny, kdy už se zdálo, že se dohraje v klidu, šokoval domácí trenéry Sodoma, jenž protřepal bočné síť.

Ze začátku třetí části se moc zajímavých akci vidět nedalo, přestože se hrálo pořád ve skvělém tempu a hrstka diváků mohla zhlédnout pravděpodobně nejhezčí zápas dorostenců v této sezóně. Až ve 45. minutě zčistajasna trefil pardubický Salana tyč. Rezonance ještě nedozněla a už se halou linul hvizd píšťalky, jenž předznamenával vyloučení hostí. V následné přesilovce si Fryč vyměnil několikrát puk se spoluhráči a poté vyslal jedovatou střelu, která skončila v rohu kluziště. Vyloučený hráč už skákal na led, když se uvolnil po pravé straně Čejka a z nouze vyslaná střela bekhendem skončila až v bráně – 3:1. Šanci na snížení měl v 50. minutě na čepeli hokejky střelec prvního gólu Fiedler, kterého však z mezikruží eliminoval výborná Kotrba. O dvě minuty později se pohlednou individuelní kací předvedl Hanzl, jenž si vybruslil od mantinelu, kde si pohrál se dvěma protihráči, a poté na hostujícího brankáře Rydla vypustil nevyzpytatelnou střelu bekhendem. Další příležitost měl znovu Čejka, jenž opět nevyužil přihrávek Fryče, resp. Hříbala. Ten samý hráč zahodil další šanci ke vstřelení hattricku i v 53. minutě, když mu ale v přesilovce chybělo k úspěchu jen několik centimetrů. Hosté pak měli ve své přesilové hře také dvě dobré pozice ke snížení, ale obě teče útočníků mířily těsně vedle obou tyčí. Definitivní tečku za vývojem zápasu udělal v čase 58:50 Fryč, jenž ve spolupráci s Hanzlem napsali poslední řádek zápasu s Pardubicemi.