pá 25. 2. 2005
Královští lvi Hradec Králové
1:2 0:1, 0:1, 1:0

Branky a asistence: 51. Vosyka (Kozák, John) – 5. Skála (Mach, Fuxa), 36. Hanzl (Hříbal). Vyloučení: 14:14. Bez využití. Oslabení: 0:0. Střely: 17:27. Diváci: 68.

Hned v úvodu zápasu se hosté dostali do vedení zásluhou Petra Skály. Povedený nástup ústeckých lvů, ale domácí nezaskočil. Obratem zasypali sprškou střel i branku na druhé straně kluziště, jenže se jim nepovedlo žádnou ze šancí proměnit. Hostům se také několikrát povedlo uzamknout Energetiky v jejich obranném pásmu, ale branka už do konce třetiny nepadla a to ani z několika přesilových her.

Ani druhá třetina nezačal pro domácí tým příliš šťastně. Před brankou se náhle objevil Luboš Hříbal, který poslal prudkou přihrávku na Robina Hanzla. Ten jen nastavil čepel své hole a mohl se radovat ze druhého ústeckého úspěchu. Energetici měli ve druhé dvacetiminutovce výhodu pouze jedné přesilové hry, ale značně v ní hostům zatopili. Domácí publikum nemohlo uvěřit, jaké šance hradečtí spálili. Na druhé straně měl ale Petr Lochman také spoustu práce, ale dokázal svůj tým podržet stejně jako jeho sok Jan Dědek.

Začátek závěrečné třetiny měl trochu pomalejší rozjezd, ale po chvíli se hra opět dostala do správného tempa. V 51. minutě se konečně dočkali i domácí. Jakub Kozák poslal přesnou přihrávku zpoza branky na Milana Vosyku, který ukázkovou střelou po ledě snížil na 1:2. Kontaktní gól Energetikům výrazně pomohl a střídačka značně ožila. Devět minut ale Hradci na vyrovnávací branku nestačilo, včetně závěrečné power-play, kterou Ústí dokázalo dobře ubránit. I přes těsnou prohru si hradečtí vysloužili pochvalu trenéra a pohodovou cestu zpět domů měli i ústečtí hráči, kteří uhráli důležité dva body.