Ú s t í n/L. - Dnes v podvečer a večer se hráli na zimním stadióně v Ústí dva zápasy. Nejprve od 17:30 vyhrál dorost 6:4 a poté od 20:30, kdy junioři přehráli soupeře z Kláštěrce nad Ohří 4:1. První zápas byl se skórem jak na houpačce od začátku až do konce. V tom večerním se domácí rozstříleli až ve druhé polovině třetí třetiny.
pá 4. 2. 2005
HC Rokycany
6:4 2:2, 3:2, 1:0

Branky: 13. Skala, 19. Hemiš, 26. Skala (Bulva), 28. Skala (Mach, Bulva), 39. Furch (Skala), 60. Čejka - 6. Heřmánek (Kafka), 10. Heřmánek, 33. Heřmánek (Čuban), 37. Křížek (Heřmánek) . Rozhodčí: Neťuka - Smitka, Podrazil. Vyloučení: 4:5, Navíc: Fryč 5+OK, Novák 10 min - Čuban 5+OK. Bez využití. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 6:4.

První varování dal domácím ve 4. minutě Heřmánek, když střílel z mezikruží. Po něm tečoval další střelu hráč s číslem 27. Tři šance na zlepšení pozornosti ale Ústečtí už nedostali. Heřmánek s lehkostí objel statického obránce a bekhendovým blafákem otevřel skóre – 0:1. V 8. minutě se Hanzl odhodlal k prvnímu pokusu směrem na branku Rokycan, ale mířil vysoko nad. V dalším střídání se na led dostal opět Heřmánek a za stejného scénáře s pozměněnou koncovkou ve smyslu kličky na druhou stranu zvýšil na 0:2. Možnost snížení po nahrávce před bránu měl na holi Mach, ale při otočce se zřítil k zemi. Lépe už si vedl Skala zapůjčený z Hvězdy Praha, který útok založený Fryčem přetavil v gól – 1:2. V 16. minutě ale nespolehlivost obránců ve žlutém nekončila a přes Bulvu se dostal další z útočníků soupeře. Podruhé se ale forhendovým blafákem estonský brankář zahanbit nenechal. Z domácích se nejvíce snažil mladý Hanzl, jenž ale znovu přestřelil. Do šaten se nakonec šlo za nerozhodného stavu, protože v čase 18:42 unikl po pravé straně Hemiš a k překvapení všech se jeho střela z nouze stala ctností – 2:2.

Druhou část začali lépe Ústečtí, kteří dokonce propasírovali další puk do branky. Pro kopnutí kotouče ale nemohla být situace posouzena jako gólová. Další okamžiky patřily hráčům s číslem 11. Nejdříve nevyužil jasnou příležitost ke skórování ten v tmavším dresu, poté se netrefil přesně ani světlejší z obou soků. Na začátku 26. minuty pak svým druhým zásahem Skala strhnul vedení na stranu domácích. Netrvalo to dlouho a Skala měl na účtě hattrick. Mach našel střelce na modré a ten svůj samostatný průnik nekompromisně přetavil v další gól. V polovině utkání se vyznamenal gólman v žlutém dresu, když podobnou situaci vyřešil s pomocí vyrážečky. Po dvou slepených gólech domácích ale padl jeden opět do jejich sítě. A opět z hole dalšího „hattrickového“ hráče Heřmánka, jehož nahození od pravého mantinelu sice adresáta nenašlo, ale odrazilo se za brankovou čáru – 4:3. Ve 34. minutě mohli domácí znovu utéct na dvoubrankový rozdíl, ale krásnou souhru čtyř hráčů, při které nezůstal z rokycanské obrany na kameni kámen, trestuhodně zahodil Mach stojící sám před zívající bránou. To se také Ústeckým vymstilo, když na led skočil agilní Heřmánek. Tentokrát ale v roli asistujícího, jehož pas zúročil střelou do vinglu Křížek - 4:4. Hrálo se od začátku a domácí si vzpomněli na nepovedený úvod číslo 1. Furch se ponaučil, prosmýkl mezi obránci a další sólový nájezd zakončil prudkou ranou, která se od spojnice tyčky a břevna odrazila do brány – 5:4. Rokycany ještě vyrovnaly, ale až po zaznění druhé sirény.

Na začátku třetí třetiny jel na brankáře sám i Kočí, ale nedal. Jeho protějšek se stejným číslem nadvakrát před bránou trefil jen tyčku. Hra v těchto chvílích nepřinášela mnoho zajímavých akcí, často se přerušovalo, postavení mimo hru a zakázané uvolnění byly častými důvody hvizdu píšťalky. V rozmezí 49. a 52. minuty měl dvě příležitosti domácí Myslík. Nejprve vyprášil betony rokycanského brankáře a poté mířil pro změnu do hrudníku. V dalších příležitostech se nevedlo postupně dvakrát Machovi ani Rubešovi na jedné straně a Čubanovi na straně druhé. Hosté se ale evidentně se stávajícím stavem smířit nehodlali. Vzali si oddechový čas a zanedlouho se pokusili i o power-play. To se jim ale stalo osudným, když se na červené čáře zmocnil puku Čejka, otočil se a mazácky poslal kotouč do brány vysokým lobem, který už nikdo nezachytil – 6:4.