Ú s t í n/L. - Dorostencům se vůbec nevydařil vstup do nadstavbové části sezony, kterou měli tak dobře rozehranou. K 31. kolu k nim zajížděli hosté z Hradce Králové, kteří byli až šestí. Bojovností ale domácí předčili, sebrali jim dvakrát vedení a nakonec se radovali z vítězství oni. Pro Lvíčata může tato prohra znamenat otřesení druhé příčky, na záda jim funící Tábor měl před tímto kolem právě o dva body méně.
pá 28. 1. 2005
Královští lvi Hradec Králové
3:5 1:2, 2:0, 0:3

Branky: 3. Myslík (Pataky), 30. Hříbal, 35. Fryč (Příhoda) - 10. Kozák (Štěp), 19. Kozák, 41. Martin Svoboda (Kašuba), 44. Kozák, 52. Přichystal. Rozhodčí: Hrubý - Bohatý, Hejl. Vyloučení: 13:13. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.

Už první ostřejší střela přinesla branku. Myslík se daleko od branky napřáhl a po jeho střele puk popadl brankáři pod rukama a pomalu doklouzal bez jeho vědomí až za brankovou čáru – 1:0. V 6. minutě se pak znovu na dostřel dostal Matějček, ale o gólmana zakopl. O několik desítek sekund později si rozcvičku hradecký strážce branky doplnil o zákrok proti dalekonosné střele a poté začali mluvit jeho spoluhráči. V čase 9:37 doklepl Štěpovu vyraženou střelu od mantinelu Kozák, obránci si ho ani nevšímali, a tak měl Kozák lehkou úlohu – 1:1. V 11. minutě už mohli Hradečtí vést. Hráč s číslem 17 na zádech vystřelil podobně jako domácí Myslík od modré čáry a po zákroku domácího muže s maskou se kotouč opět kutálel mezi tyče. Těsně před brankovou čarou ho ale obránci stačili uklidit. Ve 14. minutě se pohlednou samostatnou akcí prezentoval domácí Furch, jenž přišel z Kobry Praha. Jeho kličky ale nezamotaly soupeřům hlavy dokonale. O dvě minuty později podobně jako Furch pronikal Hříbal a vystřelil nebezpečněji. Ten kus černé gumy si to znovu mířil brankovištěm vstříc dalšímu gólu, ale i hostující obránci ho dokázali odpálit. Podobná situace nastala i počtvrté, i když s lehce pozměněným scénářem. Kozák vyslal jedovatou bombu na žlutého brankáře a už se zdálo, že ten zkoušce obstál. K brankovišti se sjelo doslova hejno hráčů a rozhodčí stále nepískal. Puk totiž nebyl v moci gólmana a pomalu zapadal za čáru, čehož si nikdo nevšiml – 1:2.

I začátek druhé části patřil spíše domácím. Agilní Durch se snažil vymyslet něco pro svou lajnu, ale finální přihrávka nepřicházela. Ve 25. minutě našel Fryč přímo hrudník brankáře a o 3 minuty později ani bekhendová střela Hanzla nepřinesla ovoce. Po něm se už ale ukazatel skóre domácích opět pohnul. Hříbal si o mantinel obhodil jednoho obránce a přestože cestou k brance náskok znovu ztratil, dokázal kotouč po zemi propasírovat za záda brankáře – 2:2. Ve 34. minutě pak Hanzl vybojoval šanci pro Kratochvíla, když ho z rohu vybídl přesnou přihrávkou v mezikruží. Ten se z první trefil do ramene brankáře. V čase 34:30 naskočil z domácí střídačky na led Příhoda, ihned se zmocnil puku, udělal pár kroků a nahrál Fryčovi, jenž se střelou z blafáku přes několik hráčů prosadil – 3:2. Další branku málem vstřelil ten samý hráč v závěru prostřední části, kdy v oslabení útočil. Kotouč mu totiž z čepele ujel, tak do něj na dlouhou hůl jen plácnul a k překvapení všech chybělo jen několik centimetrů, aby touš zapadl do brankové konstrukce.

Nástup do poslední třetiny byl ale jasně v režii hostí, kteří se nadechli k obratu. Ti využili již druhou přesilovku 12 vteřin po začátku, když dorážkou zblízka vyrovnal Svoboda - 3:3. O 2 minuty později obrátil skóre Kozák, který svůj hattrick zkompletoval prudkou a přesně mířenou střelou k tyči z velké vzdálenosti. Hosté už v tuto dobu byli lepším týmem a Ústecké už nepouštěli k ničemu. Přesto se ještě přiostřilo, pravice rozhodčího signalizující vyloučení se objevovala nahoře častěji a hra byla rozkouskovaná. V 50. minutě si šlo dokonce na trestnou lavici sednout na obou stranách po dvou hráčích a zanedlouho k nim přibyli celkově další 3. V čase 51:31 zpečetil skóre Přichystal, jenž dorazil střelu Johna. Hosté pak ještě trefili tyčku, ale na výsledku se už nic nezměnilo a Hradečtí si zaslouženě odvezli dva body.