Ú s t í n/L. - Ve 42. kole ligy juniorů přijel ne lad Ústeckých soupeř z Mostu. Hlavním rozdílem mezi oběma mužstvy byl znatelný už při rozbruslení. Oproti 16 mosteckým hráčům disponovali Ústečtí jen dvěma komletními pětkami, navíc už po první třetině odstoupil Jindřich. I to bylo pravděpodobně důvodem, proč domácí úzké vedení ztratili a nakonec prohráli 2:5. Dorostenci naopak na ledě Kobry Praha vyhráli 7:5 a před posledním kolem vedou stále tabulku s náskokem dvou bodů.
ne 13. 3. 2005
MOSTEČTÍ LVI
2:5 1:0, 0:3, 1:2

Branky: 4. Bašta, 59. Jedlička (Kupec) - 26. Neudorfský (Lašek), 33. Stütl (Macháček), 35. Neudorfský (Jurezak), 42. Ranuša (Urban, Vojčák), 55. Vojčák (Urban). Rozhodčí: Vilt - Bohatý, Hejl. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

Skóre zápasu se otevřelo relativně rychle po chybě mosteckého brankáře. Ten vyhazoval před atakujícím soupeřem, ale našel přesně hůl dalšího útočníka Bašty, který pak velkou bombou Jurezaka prostřelil – 1:0. Stav utkání ale tak úplně neodpovídal jeho průběhu, protože se hrálo hlavně v obranně třetině domácích. Ti byli sice pod tlakem, ale k vážnějším šancím soupeře nepustili. Naopak hrozili protiútoky, v jednom takovém Kupec přihrával Jindřichovi, který ale poloodkrytou bránu v časové tísni netrefil. Pak byla Ústeckým nabídnuta přesilová hra, paradoxně to ale mohli být oni, kdo inkasoval. Lašek utekl s bývalým hráčem Slovanu Neudorfským, ale ani jeden z nich nedokázal na Barocha vyzrát. V podobné situaci se ocitli ve 13. minutě jejich spoluhráči Macháček s Doležalem, když ujížděli na jediného obránce. Doležal ale jasnou gólovou nedal, a tak se do přestávky šlo ze jednobrankového vedení domácích.

Odpočinek žlutomodrým prospěl, už první střídání zatáhl puk Kloz, objel branku, ale následně už vystřelit nedokázal. V čase 25:02 pak přišlo vyrovnání. Lašek vysunul Neudorfského, který své sólo zakončil bekhendovým blafákem, po kterém puk jen těsně zapadl za záda Barocha – 1:1. A v té samé minutě mohl vedení strhnout na stranu Mostu Nedrda, který v dalším samostatném úniku zvolil kličku do forhendu, kterou se už ale Baroch překvapit nenechal. A ve 27. minutě to byl opět Nedrda, kdo zblízka nedokázal uklidit kotouč mezi tyče. Jeho snažení přišlo vniveč, ale spoluhráči zaskočili. V čase 32:36 našel před bránou volného Stütla Macháček. Střelec gólu na 1:2 se prosadil pokusem pod lapačkou. Další branka přišla záhy. Brankář Jurezak neváhal rozehrát na Neudorfského, který bombou téměř od modré překonal Barocha po zemi potřetí – 1:3. Tempo trochu opadlo a prostřední část zápasu se prakticky dohrávala. Jen v 38. minutě se po pasu Klause netrefil Hillmich do prázdné svatyně hostí.

Už po 68 sekundách hry byl ve třetí třetině vyloučen Hillmich, ale na trestné lavici se neohřál dlouho. Konkrétně 51 sekund, po kterých Ranuša využil přesilovku dorážkou v závaru před ústeckou brankou – 1:4. Domácí už sotva tahali nohy, na šanci se museli hodně nadřít. Mosteckých sice bylo víc a hráli s lehkostí, ale za tříbrankového vedení se nikam nehrnuli. Až v 50 minutě přišla další příležitost, tentokráte na straně domácích. V ní byli ale Hillmich s Jedličkou před Jurezakem neúspěšní. S nepořízenou odjel z útočného pásma i Bašta, který v přesilovce nedorazil zblízka skákající puk. A tak přišel trest. Důraz prokázali Urban s Vojčákem, kteří zvýšili na 1:5. O vítězi utkání nebylo pochyb, ale Jedlička ještě v předposlední minutě snížil, když zužitkoval geniální přihrávku zpoza brány od Kupce – 2:5.