Ústí nad Labem - Tahle výhra je pro Slovan enormně důležitá! V přímém souboji o udržení třetí příčky to dlouho vypadalo poměrně vyrovnaně. Nakonec ale rozhodl o vedení Slovanu v čase 59:36 ranou do odkryté branky Jaroslav Roubík. Slovan tak zůstal v tabulce na třetím místě a v play-off na něj čeká vrchlabský Stadion!
st 1. 3. 2023
HC Tábor
4:5 1:2, 1:1, 2:2

Branky a nahrávky: 13. Severa (Milfait, Hajič), 30. Hajič (Endál), 43. Hajič (Suchánek, Milfait), 43. Šulek (Duchan) – 9. Bláha, 17. Kordule (Tůma, Kuchynka), 27. Drtina (Roubík), 45. Trefný (Kordule, Tůma), 60. Roubík (Drtina, Rudovský). Rozhodčí: Trnka - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1632. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:5

6:6

1:0

0:1

HC Tábor: Gába (27. Seliverstov) – Plášil, Hubata, Krejčí, Suchánek, Kříž, Hajič, Čančura – Kohút, Vlček, Prášek – Endál, Milfait, Severa – Duchan, Matušík, Bahenský – Šulek

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Záruba, Trefný, Vacík, Funk, Drtina, Bartoň, Šefl – Smola, Damašek, Roubík, Horký, Tůma, Kordule, Daniel, Kuchynka, Rudovský, Bláha

Do samotného klání vstoupily oba celky poměrně aktivně. Ze strany Slovanu si velkou akci připsal Jan Smola, který se sám utrhl směrem k brance Davida Gáby. Právě Ústečtí se navíc ve vlastním oslabení jako první dostali ke gólu, z brejku se v deváté minutě dokázal prosadit Martin Bláha.

Vedení ale Slovanu příliš dlouho nevydrželo. Už dvě vteřiny po ukončení ústeckého oslabení tvrdě z kruhu umístil kotouč za Stahlova záda Jiří Severa. Přestřelka ovšem pokračovala. V čase 16:11 vrátil Ústeckým vedení dorážkou zprava Pavel Kordule. To se ještě domácí snažili napravit, leč neúspěšně a Slovan vedl po první třetině 2:1.

I druhá perioda se zpočátku nesla v aktivním duchu. Na gól se ovšem čekalo až do času 26:17, kdy po vlastním brejku přesně zavěsil Jiří Drtina, který touto trefou vyhnal Davida Gábu z táborského brankoviště.

Tato změna v brance byla pro Jihočechy přínosem. Bez úhony přečkali oslabení za hru v šesti, následně téměř v polovině zápasu snížil vedení Slovanu svým nahozením Tomáš Hajič. K další trefě už se ale ani jeden z týmů neodhodlal a Ústečtí tak i po druhé třetině drželi těsný náskok jedné branky.

Ve třetí třetině se nejprve dařilo více Táboru. Zpočátku 43. minuty se podařilo Tomáši Hajičovi vyrovnat, o pouhých třináct vteřin později ještě poslal Jihočechy do vedení Ondřej Šulek. Ústečtí ale rychle odpověděli. V čase 44:57 opět vyrovnal po samostatném brejku Jakub Trefný.

Zbytek klání se nesl v duchu častých vyloučení na obou stranách. Ústečtí dokonce měli výhodu trestného střílení. Na další gól se ale čekalo poměrně dlouho. O zisk vítězství se více snažil Tábor, který necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou odvolal gólmana. Právě to se mu ale stalo osudným. 24 vteřin před závěrečnou sirénou určil definitivní podobu skóre svou přesnou trefou Jaroslav Roubík. Slovan tak uhájil v tabulce třetí příčku.

Aleš Krátoška (HC Tábor) - Zápas se hodně blížil utkáním play-off. Bohužel rozhodla produktivita. Góly, které nám Ústí dalo, jsme mu dá se říct darovali. My sami jsme si vytvořili dost šancí a mohli jsme z nich soupeři odskočit, ale neproměňovali jsme je. Střídání brankářů vyplynulo ze zápasu. Davidovi Gábovi to tentokrát nevyšlo úplně podle představ, v mnoha jiných zápasech nás ale samozřejmě obrovsky podržel. Viktor Seliverstov byl dá se říct hozený do vody a vedl si velice obstojně. Na konci jsme zariskovali, protože jsme věděli výsledek z Chomutova a chtěli jsme ještě hrát o druhé místo. Myšlenka byla jasná: buď druhé místo nebo čtvrté. Jsme samozřejmě zklamaní, že nám to nakonec nevyšlo, klukům jsem ale za výkon poděkoval, protože ten zápas byl z naší strany z celkového pohledu dobrý. Asi to tak mělo být a jdeme na Příbram.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Zápas měl svoji důležitost, chtěli jsme skončit na třetím místě. Byl samozřejmě ohromně náročný a kvalitní. Tábor má vynikající mužstvo, hrálo se nahoru dolů a jsme moc rádi, že jsme utkání dovedli k vítězství. Domácí v závěru riskovali a my
při hře bez brankáře rozhodli. K výhře přispěli všichni hráči od brankáře až po útočníky a podali zodpovědný výkon. Měli jsme velmi dobrou produktivitu, pět gólů na ledě soupeře je slušná práce. Naše hra se určitým způsobem posouvá k play-off, ale nechci předjímat. Musíme se připravit.