Ústí nad Labem - Slovan doslova vydřel tři body v malém severočeském derby s Mosteckými Lvy. Hosté šli v Ústí nad Labem dokonce do vedení, nicméně Slovan dokázal vývoj utkání otočit ve svůj prospěch a po výhře 3:1 si udržel druhé místo v tabulce. V sobotou Slovan zajíždí na pražskou Kobru.
st 15. 2. 2023
MOSTEČTÍ LVI
3:1 0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 28. Záruba (Costa, Kordule), 35. Kordule (Kuchynka, Záruba), 60. Kordule (Trefný, Kuchynka) – 26. Pačan. Rozhodčí: Battěk – Hlinka, Tuháček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 614. Střely na branku: 38:14. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

5:7

1:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (Stahl) - Drtina, Vacík, Trefný, Záruba, Funk, Šefl, Polata - M. Bláha, Roubík, M. Tůma - Kordule, Costa, Kuchynka - Horký, Smola, Damašek - Daniel.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Čermák) – Steinocher, Charousek, Fučík, Havlůj (C), Šoustek, Hoffmann – Drašar, Král, Řehoř, Stříbrný, Kýhos (A), Böhm, Pačan, Buberl, Smolka.

Slovan začal malé severočeské derby velkou šancí. Hned ve druhé minutě se řítil sám na brankáře Lukáše Hosnedla Pavel Kordule, ale jeho klička neslavila úspěch. Slovan pokračoval v aktivním úvodu, ale ani brejk Jana Smola neskončil první brankou utkání. Most měl první šanci až v samém závěru první periody, ale Jan Pačan sám před Cikánkem skóre utkání neotevřel. Do kabin se šlo tak po první třetině za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu nezačal Slovan herně vůbec dobře a nakonec byl také potrestán. Jan Pečan odrazil kotouč o jednoho z ústeckých hráčů a puk skončil za Cikánkem - 0:1! Slovan ovšem rychle reagoval. Těsně před polovinou hrací doby využil přesilovou hru. Krásnou přihrávku Kalea Costy zužitkoval Richard Záruba - 1:1! V minutě pětatřicáté poté Slovan skóre otočil. Krásně si kotouč stáhl Pavel Kordule a poslal jej nad rameno brankáře Lukáše Hosnedla - 2:1!

Ve třetí třetině se chtěl Slovan uklidnit třetí brankou a měl jednoznačně více ze hry. Několik šancí měl Kale Costa v padesáté minutě, ale ani natřikrát puk nedostal za Hosnedla. Poté měla možnost dvojice Bláha, Tůma, ale Hosnedl v leže udržel puk před brankovou čarou. Pět minut před koncem poté ujel sám do brejku Martin Tůma, ale jeho bekhendová klička skončila na horní tyči. Slovan se tak musel obávat o výsledek až do samotného konce. Mostečtí zkusili v závěru hru bez brankáře. Ta však dopadla lépe pro Slovan, který zásluhou Pavla Korduleho poslal puk do odkryté sítě - 3:1! Tato branka byla také poslední tečkou za utkáním 10. kola nadstavby.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí n.L.) - Utkání jsme začali aktivně, dvakrát jsem v úvodu ujeli v oslabení, bohužel jsme šance neproměnili. Měli jsme tam hodně šancí, koncovka nás trápila celé utkání, čímž jsme Most dostali do hry. Jsme ale strašně rádi za tři body. Vítězství je strašně důležité.

Petr Rosol (MOSTEČTÍ LVI) - Za mě vyrovnané utkání. Přijeli jsme v kombinované sestavě. Bylo nás jedenáct ze základního kádru, plus čtyři junioři. Odehráli jsme důstojné utkání, ale na jednu branku se těžko vyhrává.