Ústí nad Labem - Boj o každý bod do tabulky nadstavby pokračoval i v rámci 8. kola. Do Ústí nad Labem dorazilo Vrchlabí, které v utkání jako první skórovalo. Nicméně Kale Costa dvěma brankami skóre otočil a Slovan nakonec připsal důležité tři body po výhře 4:2! Další utkání čeká Slovan v sobotu, a to na ledě Příbrami.
st 8. 2. 2023
HC Stadion Vrchlabí
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Costa (Kordule, Kuchynka), 37. Costa (Trefný, Záruba), 41. Tůma (Roubík, Bláha), 52. Bláha (Roubík) – 25. Tatar (Hlaváč, Urban), 60. Chrtek (Chalupa, Moník). Rozhodčí: Hlinka – Toman, Goltsch. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Střely na branku: 28:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

2:6

1:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (Stahl) – Vacík, Polata, Bartoš, Drtina (A), Trefný (C), Funk, Záruba, Šefl – Kordule, Horký, Damašek, Costa, Tůma (A), Bláha, Roubík, Kuchynka, Smola

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Oliva, Boukal, Hladík, Kaštánek, Fiala, Duran, Pelda – Šlaicher T., Hlaváč, Chrtek (A), Urban (C), Krsek, Kozák, Kříž, Chalupa (A), Idžan, Moník, Tatar, Šlaicher R.

Do utkání vstoupil lépe domácí Slovan, nicméně hned v první minutě nedokázal Kale Costa svou ranou překonat brankáře Vrchlabí. V sedmé minutě o sobě dali vědět hosté. Do slibné šance se doslova prodral Ondřej Chrtek, ale na Cikánka si svou střelou nepřišel. V závěru první třetiny měl na hokejce první gól utkání Štěpán Kuchynka, ale ani nadvakrát puk za Vacka nedostal. Úvodní třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Druhou třetinu však zahájili brankou hosté z Podkrkonoší. V pětadvacáté minutě předvedl svou genialitu Jan Hlaváč, jenž našel krásnou přihrávkou na zadní tyči Jakuba Tatara, který se nemýlil - 0:1! V polovině utkání však Slovan srovnal krok. Mezi kruhy obdržel přihrávku Kale Costa a trefil přesně - 1:1! Tři minuty před druhou sirénou to byl opět Kale Costa, jenž dostal prostor a v přesilové hře dělovkou od modré poslal Slovan do vedení - 2:1!

Začátek třetí třetiny byl v podání Martina Tůmy absolutně ideální. Najel si po pravém křídle přesnou ranou přidal třetí branku domácích - 3:1! Další Martin v sestavě Slovanu, tentokrát Bláha, měl prsty ve čtvrté brance domácích. Krásnou bekhendovou kličkou si poradil s Vackem a zavěsil - 4:1! Poslední slovo sice mělo Vrchlabí, zásluhou dorážky Ondřeje Chrtka vteřinu před koncem utkání, ale tři body zůstaly v Ústí nad Labem po výhře domácích 4:2!

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Těžký zápas a důležitá výhra. Měli jsme dobrý začátek zápasu, několik velkých šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. I soupeř měl v první třetině velké šance, ale ty pochytal Lukáš Cikánek. Ve druhé třetině jsme inkasovali jako první, ale začínali jsme soupeře přehrávat fyzicky. Výsledek jsme do přestávky otočili a na začátku třetí třetiny jsme brankou na 3:1 zápas rozhodli a dovedli do vítězného konce.

Petr Hlaváč (HC Vrchlabí) - Po včerejším utkání s Chomutovem, kde jsme až do konce zápasu sahali po bodech, nebo po dramatu, jsme dnes nastoupili na čtyři pětky a snažili jsme se hrát zodpovědně na nulu. Paradoxně, když jsme se dostali do vedení, jsme přestali hrát jednoduchou hru a dodržovat věci, které jsme si řekli a soupeř nás začal přehrávat. Když se Slovan dostal do vedení 2:1, měl prakticky zápas pod kontrolou. Sice jsme se dostávali do slušných šancí, ale asi zaslouženě odjíždíme bez bodu.