Tohle vítězství je pro ústecké hokejisty enormně cenné. Slovan dokázal otočit vývoj utkání na ledě letňanských Letců a odvezl si domů těsnou výhru 2:1. Díky tomu poskočil v tabulce už na druhé místo.
so 4. 2. 2023
HC Letci Letňany
1:2 1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 13. Kastner (Hozák, Uhlík) - 27. Costa (Berčík), 54. Kuchynka (Costa, Berčík). Rozhodčí: Šperl - Žídek, Hlinka. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 231. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

2:4

0:0

0:1

HC Letci Letňany: Brázdil - Fiala, Havelka, Lytvynov, Němeček, Chalupa, Kynčl - Labuzík, Hozák, Kučera, Arnošt, Kropáček, Wojnar, Řepík, Kellerstein, Vacín, Hrala, Uhlík, Kastner, Turek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl - Šefl, Drtina, Polata, Funk, Vacík, Záruba - Kuchynka, Daniel, Berčík, Costa, Bláha, Bartoš, Tůma, Horký, Roubík, Damašek, Smola.

Na počátku utkání musel Slovan čelit hned dvěma početním nevýhodám. Ty ovšem zvládl bez úhony a ještě nějakou dobu poté držel bezgólový stav. To se změnilo až v třinácté minutě, kdy zavěsil odražený kotouč od Stahlových betonů mezi tři tyče Lukáš Kastner. Ústečtí tak po první třetině prohrávali o jeden gól.

Od druhé třetiny už ale gólově operoval pouze ústecký tým. Vyrovnávací trefa přišla ve vlastním oslabení Slovanu, a to díky povedené souhře mezi Martinem Berčíkem a Kalem Costou, který z pravého kruhu poslal puk k bližší tyčce branky Brázdila. Do poslední části utkání tedy oba celky vstupovaly za nerozhodného stavu.

Ve třetí periodě se dařilo více ústeckému týmu, což přineslo druhou branku a definitivní obrat ve prospěch Slovanu. Důležité tři body vystřelil Štěpán Kuchynka, jemuž se povedlo naplno využít Costův pas zpoza branky a z první poslal puk za záda letňanského gólmana. Ústečtí si tedy vezou z letňanské ICE Areny velmi cenné vítězství.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska jsme podali skvělý týmový výkon, který měl parametry zápasu play-off. Po bojovném a obětavém výkonu jsme zaslouženě získali 3 body. Pochvalu si zaslouží všichni hráči a samozřejmě i naši fanoušci, kteří v hojném počtu přijeli a vytvořili nám domácí atmosféru.